„Ūkininko patarėjas“ Nr. 88, 2015 m. liepos 25 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Europine vėže – per gyventojų interesus

Milda JONKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

AB „Lietuvos geležinkeliai“ labai didžiuojasi įgyvendinamu pirmuoju „Rail Baltica“ projektu, kurio darbų pabaiga turėtų būti švenčiama jau penktadienį – liepos 31 d. (visą „Rail Baltica 1“ projektą planuojama užbaigti iki 2024 m.). Tačiau šventinę nuotaiką gadina suvalkiečiai, kurie, užuot gyrę geležinkelio tiesėjus, drįsta įvardyti neatliktus jų darbus, jų daromas klaidas ir net šunybes.

Labiau ginkluoti – labiau pilietiški?

Parengė „ŪP“ korespondentė
Rasa PRASCEVIČIENĖ

Šiuo metu, remiantis reglamentuojančiais teisės aktais, leidimas laikyti šaunamąjį ginklą namuose asmenims gali būti išduotas trimis tikslais: savigynai, medžioklei ir sportui. Tačiau Seime įregistruotos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis siūloma ir Lietuvos šaulių sąjungos nariams suteikti galimybę namuose laikyti sąjungai priklausančius šaunamuosius automatinius ginklus, taip pat leisti B ir C kategorijos ginklus šios organizacijos nariams įsigyti kaip asmeninę nuosavybę.
Viena vertus, iš tiesų paradoksas, kad medžioklei, sportui ar savigynai žmogus ginklą turėti gali, o motyvuotas šaulys, skiriantis savo laisvalaikį kariniam pasirengimui ir nusiteikęs ginti tėvynę karinės agresijos atveju, – ne. Tačiau kartu yra ir nerimo, kad, didesniam gyventojų skaičiui namuose laikant asmeninius ginklus, didės visos visuomenės nesaugumas, nes atvejų, kai asmuo su ginklu pasielgia neatsakingai ar panaudoja jį smurtui, apstu ir visame pasaulyje, ir pačioje Lietuvoje.  Tad šį šeštadienį „Ūkininko patarėjas“ klausia: „Suteikti teisę ar ne Lietuvos šaulių sąjungos nariams organizacijos veikloje naudojamus šaunamuosius automatinius ginklus laikyti namuose?“

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.