
Šioje kėdėje tiriamas skydliaukės užterštumas radioaktyviuoju jodu. Pasak RSC specialistės Erikos Sadzevičienės, tyrimo, kuris užtrunka 10 min., paprastai prireikia radiologėms technologėms.
Kas bendro tarp Gedimino ir trąšų?
Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė
Artėja kraupus jubiliejus – Černobylio atominės elektrinės avarijos trisdešimtmetis. Tai avarija, nusinešusi šimtus gyvybių, suluošinusi daugybę gelbėtojų, daugiau kaip 4 tūkstančiams vaikų Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje išprovokavusi skydliaukės vėžį, o tuometės Sovietų Sąjungos ekonomikai sudavusi smūgį, kuris paskatino „draugiškų respublikų sąjungos“ subyrėjimą. Branduolinės jėgainės avarija – tai baisiausia, kas gali nutikti. Tačiau radiacinės saugos specialistai primena, kad tam tikra radiacinė tarša buvo ir iki Černobylio – dėl branduolinių požeminių bandymų, kurie buvo atliekami 1946–1998 metais. Be to, esame nuolat veikiami natūralios gamtinės dirbtinės radiacijos. Ar tai pavojinga?
Prie vilčių kalno išsaugota koplytėlė
Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė
Paskutinį liepos sekmadienį tūkstančiai maldininkų susirinko į tradicinius Kryžių kalno atlaidus. Šiaulių r. esantis Jurgaičių piliakalnis tapo visos Lietuvos žmonių tikėjimo ir vilties kalnu. Šv. Mišias aukojo naujasis apaštalinis nuncijus Pedro Kvintano. Iškilmėse dalyvavo devyni Lietuvos vyskupai ir Jelgavos (Latvija) vyskupas, daug kunigų ir vienuolių. Į atlaidus atvyko premjeras Algirdas Butkevičius, keletas Seimo narių, Šiaulių r. meras Antanas Bezaras. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis pašventino rekonstruotą koplytėlę, kurioje prieš 22 metus šv. Mišias aukojo Jo Šventenybė popiežius Jonas Paulius II.