„Ūkininko patarėjas“ Nr. 9, 2015 m. sausio 22 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Kiekvienas prisidėkime prie savo krašto vystymo

Komentarą parengė „ŪP“ korespondentas Stasys JOKŪBAITIS

Rusijai paskelbus maisto ir žemės ūkio produkcijos iš Europos Sąjungos ir JAV embargą, Bendrijos šalyse susidarė produkcijos perteklius, padidėjo konkurencija tarp gamintojų, o Lietuvoje labai sumažėjo pieno supirkimo kainos. Reaguodama į šiuos pokyčius Žemės ūkio ministerija inicijavo akciją „AuGink savo kraštą“, kuria siekiama skatinti vartoti Lietuvoje pagamintus maisto produktus.
Tačiau Konkurencijos taryba paskubėjo pareikšti, kad ši akcija gali turėti valstybės pagalbos požymių, nes finansuojama valstybės lėšomis, palaiko tik tam tikras įmones ir tam tikrų prekių gamybą, iškraipo konkurenciją ir daro įtaką ES valstybių narių tarpusavio prekybai. Be to, tokiu būdu gali būti pažeisti Europos Sąjungos įstatymai dėl laisvo prekių judėjimo.
Kokia iš tiesų šios inicijuojamos akcijos esmė? Ką ji duotų Lietuvos žemdirbiams? Ar yra pagrindo Konkurencijos tarybos nuogąstavimams, kad tokia akcija gali iškreipti konkurenciją?
Situaciją komentuoja žemės ūkio ministrės patarėja Jolanta BUTKEVIČIENĖ.

Iš parduotuvės galima parsinešti ir ligą

Parengė ,,ŪP“ korespondentė Dalia URBONIENĖ

Daugėja pranešimų apie prekyboje aptiktus nesaugius maisto produktus. Uždrausta realizuoti nesaugias šaldytas krevetes, surenkamas nesaugus linų sėmenų aliejus, dėl didesnio švino kiekio į rinką nepateko šaldytos mėlynės – ir tai dar ne visi vien šio sausio pranešimai. Kaip atsitinka, kad tokie maisto produktai patenka į prekybą ir kokį poveikį jie gali turėti sveikatai, jei žmogus spėjo jų nusipirkti ir suvartoti iki uždraudžiant jais prekiauti?

Savas kraujas numalšina artrozės kančias

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Šiuolaikinės civilizacijos (monotoniško fizinio darbo) sukelta skausminga sąnarių kremzlių liga artrozė dažniausiai gydoma cheminiais vaistais, neretai pabloginančiais ligonių bendrąją savijautą, varginančiomis gydomosiomis mankštomis arba radikaliai pakeičiant ligos apimtą sąnarį dirbtiniu. Per įtemptas varžybas, rungtynes patirti sužalojimai (išnirę peties, čiurnos sąnariai, plyšę raumenys, sausgyslės) neretai nutraukia vos prasidėjusias talentingų sportininkų karjeras. Bet Lietuvoje jau taikomas naujas revoliucinis būdas, vadinamoji Sanakin terapija, sąnarių uždegimams, irstančioms kremzlėms, sportinėms ir buitinėms traumoms gydyti panaudojus autologinį (pačių ligonių) kraujo serumą. Vaizdžiai kalbant, patyrę gydytojai padeda ligoniui „išsilaižyti“ negalavimą. Šį gydymo būdą išpopuliarino mūsų tautietė, dirbanti Vokietijoje, o Vilniaus ir Klaipėdos ortopedai traumatologai ne vienam „beviltiškam“ ligoniui sugrąžino neskausmingo vaikščiojimo džiaugsmą, kelis kartus sušvirkštę specialiai apdoroto paties paciento kraujo.

 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.