„Ūkininko patarėjas“ Nr. 91, 2015 m. rugpjūčio 1 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Šį rapsų lauką nukūlė kruša, jame kombainui jau beveik nebebus ką veikti.

Laukus vienu metu kūlė ūkininkai ir kruša

Milda JONKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Ši vasara žemdirbiams – rimtų išbandymų metas. Dar birželio pradžioje tikėtasi puikaus javų, rapsų derliaus, tačiau gamta ūkininkų planuose padarė savų korekcijų. Javai dėl šaltų naktų ir ilgai užsitęsusios sausros prastai, netolygiai brendo, grūdai užaugo smulkūs ir jų kūlimas šiemet vėluos. Atrodė, jog rapsai bus paguoda. Tačiau, deja, ne visiems. Šiomis dienomis prašniokštusi liūtis su kruša ypač skausmingai tvojo Suvalkijos rapsų laukams, nukentėjo ir Kėdainių bei Raseinių krašto ūkiai. Kai kurie prarado vos ne pusę planuoto derliaus.

Eksporto traukinys ant naujų bėgių

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Šalies ūkyje daugėja optimizmo. Antrą ketvirtį iš eilės fiksuojamas 1,3 proc. ekonomikos augimas. Rodiklis kuklus, tačiau byloja užtikrintą atsigavimą. Rinkų analitikai vardija gerėjančio gyvenimo ženklus, kyla ir pramonės įmonių lūkesčiai. Lietuvos pramonininkų konfederacijos duomenimis, iš apdirbimo pramonės išsiskiria maisto ir gėrimų pramonės įmonės – jos į trečiąjį metų ketvirtį žvelgia su didžiausiu optimizmu – ketina plėsti gamybą, eksporto srautus, įdarbinti papildomų žmonių, tikisi didinti ir prekių kainas.

Panevėžio teritorinės darbo biržos Kupiškio skyriaus vedėjos pavaduotojos Laimos Vaitiekūnienės teigimu, vietos verslui šiuo metu svarbu išlaikyti esamas darbo vietas.

Jaunimui darbo biržos reikia dėl socialinių garantijų

Virginija JUŠKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Liepą ir rugpjūtį teritorinėse darbo biržose paprastai padidėja jaunimo nedarbas, registruojasi mokyklas baigę absolventai. Ką tik profesijas įgiję jauni žmonės čia skuba ne tik dėl vilčių susirasti darbą, bet ir dėl socialinių garantijų, mat rugpjūčio pabaigoje nustos galioti jų sveikatos draudimas valstybės lėšomis.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.