„Ūkininko patarėjas“ Nr. 92, 2015 m. rugpjūčio 4 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Ministerijas kiršina vilkai

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, reaguodama į žemdirbių pranešimus dėl vilkų siautėjimo ganyklose, praėjusią savaitę paskelbė pranešimą, kuriame piktinosi, kad šalyje saugomi vilkai, bet ignoruojamos gyvulių kančios, ūkininkų skundai. Opią problemą ji išsakiusi aplinkos ministrui, tačiau prašymas padidinti vilkų sumedžiojimo kvotą vargu ar buvęs išgirstas.

Perspektyviausias – margas ūkis?

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Žvilgčiojant į Genovaitės Sakalauskienės ekologinį ūkį iš paukščio skrydžio, jis mainytųsi kaip kaleidoskopas. Bet mainosi ir pėsčiomis jį apeinant, tik lėčiau. Antai šalia nemažo smidrų ploto plyti braškynas, tolėliau – serbentynas, avietynas, gervuogynas, prieskoninių žolelių bei daržovių lysvės, javų ir žirnių laukai, į šias žalumas bei gelsvumas įsiterpia vaiskus baltumas – tokios spalvos ančių ir žąsų pulkas, štai dar vienas serbentynas. Toli gražu tai ne visos šio įvairialypio ekologinio ūkio spalvos, detalės.
Genovaitei nepavyktų trum­pai atsakyti, kaip ir kodėl atsirado toks ūkis, tapdamas pragyvenimo šaltiniu ne vien jos šeimai. Vienas iš moters atsakymų – „Norėjau būti gera mama ir žmona.“

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.