„Ūkininko patarėjas“ Nr. 94, 2015 m. rugpjūčio 8 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Šiemet bitės aprengs ne tik dzūkus

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

Kaip jau esame rašę, praėjusį savaitgalį Lazdijų rajone prie Dusios ežero vyko 39-oji šalies bitininkų šventė. Metų bitininkas Algis Milius, ūkininkaujantis Druskininkų savivaldybėje, bet priklausantis Lazdijų bitininkų draugijai, teigė, jog šiais metais dzūkus „aprengs“ ne tradicinės miško gėrybės (grybai ir uogos), o bitės. Jų darbo vaisių (medaus) dzūkai šiemet sulaukė neregėtai daug (vertinant regiono masteliais).Bityno derliumi nesiskundė ir šiųmetė Bičių karalienė Ramunė Cibienė. Dviejuose bityno skyriuose (Anykščiuose ir Ukmergėje) bitės dirbo ypač produktyviai.
– Ir mano bitėms patinka abipus dviejų valstybių sienos žydinčios pievos, – prisipažino Petras Vitkauskas iš Punsko. Žinomo Lenkijos lietuvių kultūros veikėjo ir bitininko teigimu, bitininkystė yra universalus verslas, nes vienu metu tas pats žmogus turi būti ūkininkas ir verslininkas, maisto saugos specialistas ir technologas, prekybininkas ir viešųjų ryšių žinovas. Sumaniai tvarkomas bičių ūkis gali žmogų ir aprengti, ir pamaitinti, suteikti kūno sveikatos ir dvasios pilnatvės.

Kaip visada: laukiame amerikiečių, ateina rusai

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Rusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai, atvykę tiesiai iš okupuotos Rytų Ukrainos, antrą kartą per dvi savaites tikrino Lietuvos karinius dalinius, amerikietis NATO ginkluotųjų pajėgų Europoje vadas generolas Philipas M. Breedlove`as netikėtai pranešė, kad perpus mažinama NATO oro policijos misija Baltijos šalyse, Lietuvos krašto apsaugos ministerija nusprendė šiemet daugiau nebekviesti šauktinių kai kuriuose arti Rusijos Karaliaučiaus srities esančiuose regionuose, nors kariuomenė toli gražu nesukomplektuota. Istorijos skaudžiai pamokytiems lietuviams iškart kilo įtarimas, kad Vilnius, Vašingtonas, Briuselis įsiklausė į Rusijos prezidento Vladimiro Putino žodžius, pasakytus šiemet birželio 16 d. po susitikimo su Suomijos vadovu Sauliu Niinistö, esą geriausia Rusijos kaimynių saugumo garantija – jų neutralitetas, „taikus sambūvis“ su Maskva.
„Ūkininko patarėjo“ kalbinti politologai teigia, kad visiška politinė trumparegystė dabar pasėti abejonių, ar NATO tikrai saugo Lietuvą. Buvę Aukščiausiosios Tarybos (AT) gynėjai vėl telkiasi, ginkluojasi ir rengia valdžios nefinansuojamas karines pratybas.

Garsus režisierius saulėlydžiu gėrisi kaime

Daiva SKIRKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Ir pusšimtis metų, pragyventų ant asfalto, bohemiškame chaose, režisieriaus Antano Markuckio sieloje nenužudė „kaimiečio geno“. Prieš metus ir du mėnesius Panevėžio lėlių vežimo teatro vadovas, palikęs gimtąjį miestą, įsikūrė kaime. Pastatęs toli už šalies ribų garsų teatrą, iš Danijos karalienės rankų priėmęs H. K. Anderseno premiją, apdovanotas B. Dauguviečio premija, ordino už „Nuopelnus Lietuvai“ medaliu, šiuo metu pagaliau kuria ir savo namus.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.