„Ūkininko patarėjas“ Nr. 95, 2016 m. rugpjūčio 16 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Nelaimė žirnių talpykloje

„ŪP“ informacija

Praėjusį sekmadienį Joniškio mieste įsikūrusiame UAB „Žvalguva“ Joniškio filiale įvyko skaudi nelaimė – žirnių talpykloje žuvo 17 m. jaunuolis. Policijos duomenimis, nelaimė atsitiko 16.40 val.
Septyniolikmetis UAB „Žvalguva“ Joniškio filiale buvo įsidarbinęs vasarai. Dirbo legaliai. Pirminiais duomenimis, jaunuolis atsisėdo į žirnių talpyklą, ten įrenginio ir buvo įtrauktas. Nors įrenginys greitai buvo sustabdytas, tačiau vaikino išgelbėti nepavyko – jis po žirniais mirė.
Tragiško įvykio aplinkybes tiria policijos pareigūnai.

Į Joniškio žemės ūkio mokyklą noriai stoja kaimo jaunimas iš visos Šiaurės Lietuvos.

Liftininkų kaimui nereikia

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Darbo pagal specialybę taip ir nesusiradę universitetų absolventai, turintys teisininkų, politologų, net žurnalistų diplomus, dažnai nusprendžia mokytis praktiškų profesijų – siuvėjo, kirpėjo, konditerio, restorano padavėjo. Tačiau žemės ūkio darbininkų profesijos jaunimui vis dar nelabai patrauklios: ūkininkai užsimušdami ieško traktorininkų ir melžėjų, bet neprisivilioja ūkio pagalbininkų net ir gerais (didesniais už vidutinius) atlyginimais. O sociologiniai tyrimai rodo, kad 2017 m. žemės ūkio darbininkų poreikis bus du kartus didesnis nei diplomuotų agronomų.
Šiemet žemdirbiškas darbininkiškas profesijas įgijo apie tūkstantis asmenų. Daug tai ar mažai? „Ūkininko patarėjas“ pasiteiravo žemės ūkio viduriniosios grandies specialistus ugdančių mokyklų vadovų, ar pagal tai, kiek jaunimo šiemet stoja į žemės ūkio mokyklas (bus priimama iki rugsėjo 1-osios), galima spėti, kad stip­rėja darbininko agrarininko specialybės prestižas?

KITI NUMERIAI
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.