Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024

Atidarytas modernus policijos stadionas

2024/06/08


Sostinės Kalnų parke birželio 7 d. oficialiai atidarytas modernizuotas Lietuvos policijos stadionas.

Atidarymo metu kalbėję svečiai džiaugėsi, kad policija ir vilniečiai turės puikų stadioną, kuriame galės sportuoti ne tik statutiniai pareigūnai, bet jis bus atviras ir visuomenei. Simboliška, kad vieni pirmųjų naudotis stadionu galės vaikų sporto klubų auklėtiniai ir tokiu būdu bus vykdomas prevencinis darbas mažinant nusikalstamumą ir nusižengimus vaikų ir jaunimo tarpe.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla džiaugėsi, kad pavyko išpildyti svajonę turėti naują ir modernų stadioną: Dėkoju visiems, kurie patikėjo šia idėja, įdėjo daug darbo ir pastangų, kad šiandien turėtumėme tokį rezultatą. Linkiu, kad stadionas nuolat būtų gyvas, kad jame savo vietą rastų ne tik pareigūnai, bet ir miestiečiai bei jų atžalos".

Pirmąsias rungtynes atnaujintame stadione sužaidė Lietuvos policijos rinktinė ir FK „Prelegentai". Rungtynes rezultatu 2:1 laimėjo FK „Prelegentai" komanda.

Apie stadioną

1925 m. kariuomenės pastangomis Kalnų parko prieigose buvo įrengtas stadionas. Kalnų parko stadionas buvo iškilmingai atidarytas prieš beveik 100 metų - 1925 m. liepą, surengiant futbolo rungtynes. Prieš joms prasidedant, virš stadiono pasirodė lėktuvas, iš kurio pasklido ne tik gėlės, bet ir buvo numestas kamuolys, pradėjęs pirmąsias rungtynes, davusias pradžią Kalnų parko stadiono gyvavimui. Tuometinės rungtynės baigėsi diplomatiškai, komandos sužaidė lygiosiomis 1:1.

Anksčiau stadionas vadinosi „Dinamo“ vardu, nes priklausė „Dinamo“ sporto draugijai. Vėliau jo pavadinimas buvo pakeistas į Vidaus reikalų ministerijos stadioną, o nuo 1998 m. jį patikėjimo teise valdo Lietuvos policija. Šis stadionas yra vienintelis tokios paskirties objektas, priklausantis Lietuvos policijai. Stadionas skirtas pareigūnų bendrojo fizinio pasirengimo pratyboms ir tokiam pasirengimui keliamų reikalavimų patikrinimui, futbolui, krepšiniui.

Policijos departamentas, siekdamas sudaryti kokybiškas sąlygas pareigūnams sportuoti ir tobulinti jų fizinį bei specialųjį pasirengimą, inicijavo stadiono kapitalinio remonto darbų projektą, kurio bendra vertė – 5,65 mln. Eur. Visi darbai finansuoti valstybės biudžeto lėšomis. Stadione buvo pilnai atnaujintos tribūnos, įrengtas apšvietimas, atnaujinti bėgimo takai, įrengta dirbtinė žolės danga. Į atnaujinimo darbus buvo įtraukti ir kiti, ne mažiau svarbūs darbai: stovėjimo aikštelės asfaltavimas, apželdinimas, tvorų keitimas ir kt.

Kaip ir iki atnaujinimo, stadione galės sportuoti ne tik policijos pareigūnai, bet ir kiti norintys pagal nustatytą tvarką.

 

Lietuvos policijos informacija

Dalintis
Verslas