Pasak prokuratūros, politikas įtariamas piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir sukčiavimu, atsiskaitant už jo, kaip Marijampolės savivaldybės tarybos nario, patirtas išlaidas.
Seimo nariui įtarimai negali būti pateikti be Seimo leidimo, dėl to turi balsuoti visas parlamentas.
Generalinės prokurorės prašymas pateiktas įvertinus ikiteisminiame tyrime, susijusiame su 2019–2023 metų kadencijos Marijampolės savivaldybės tarybos narių išlaidų, patirtų vykdant pareigas, kompensavimu, turimus duomenis ir nustatytas faktines aplinkybes.
Pats Seimo narys BNS sakė esąs šokiruotas ir neįsivaizduoja, apie ką gali eiti kalba.
„Pirmą kartą girdžiu, visiškai šokiruotas“, – ketvirtadienį BNS sakė A. Vyšniauskas.
„Nei iš Tapino „Skaidrinam“ buvo kokių nors abejonių, nei iš savivaldybių kontrolierių, du tikrino, Neįsivaizduoju, apie ką čia gali būti kalba“, – teigė jis.
Anot prokuratūros, 2019–2020 metais būdamas Marijampolės savivaldybės tarybos nariu ir Antikorupcijos komisijos pirmininku A. Vyšniauskas savivaldybės administracijai galimai pateikė suklastotus dokumentus dėl jo, kaip tarybos nario, veiklos išlaidų kompensavimo, dėl to esą jam nepagrįstai ir neteisėtai išmokėta daugiau kaip 2,1 tūkst. eurų.
Skelbiama, kad tai nustatyta apklausus liudytojus, išnagrinėjus Marijampolės savivaldybės administracijos pateiktus dokumentus, bankų, ryšio operatorių, degalinių pateiktas suvestines ir kitus ikiteisminio tyrimo dokumentus.
„Atsižvelgiant į tai, kad Andrius Vyšniauskas yra 2020–2024 metų kadencijos Seimo narys ir yra įgijęs Seimo nario asmens teisinę neliečiamybę, numatytą Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu be nurodyto Seimo leidimo negali būti tęsiamas“, – rašoma prokuratūros pranešime.
Generalinio prokuroro pateiktas prašymas dėl Seimo nario asmens neliečiamybės panaikinimo yra nagrinėjimas ir sprendimas dėl to priimamas Seime, Seimo posėdžio metu.
Visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus akciją „Skaidrinam“, teisėsauga pradėjo keliasdešimt tyrimų dėl piktnaudžiavimo savivaldos politikų išmokomis.
Šiuo metu Specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka ikiteisminius tyrimus dėl savivaldybių tarybos narių galimai netinkamo lėšų panaudojimo 26 savivaldybėse.
Kai kuriose bylose pirmosios instancijos teismai jau yra priėmę sprendimus skirdami esamiems ar buvusiems savivaldybių politikams baudas, įpareigodami grąžinti neteisėtai panaudotus pinigus.
Viršelyje: Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas (tą pačią dieną paskelbė atsistatydinantis iš šių pareigų) Andrius Vyšniauskas su frakcijos kolegomis Igrida Šimonyte, Dainiumi Kreiviu ir Laurynu Kasčiūnu Seimo posėdžių salėje. Seimo kanceliarijos nuotr. (autorė Olga Posaškova). Taip pat jis pranešė stabdantis narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje.
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos