Ashburn +26,6 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +26,6 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

"Dotnuva Baltic": ūkiams Baltijos šalyse reikalingi patikimi ir išmanūs sprendimai

2023/04/02


Prasidedantis 2023-iųjų metų sezonas žemės ūkiui žada nemažai iššūkių. Svyruojančios produkcijos kainos, išaugę kaštai ir griežtėjantys aplinkosaugos reikalavimai kelia daug diskusijų, bet tuo pačiu atveria nemažai galimybių tiems ūkiams, kurie yra pasirengę išmaniems ir skaitmenizuotiems sprendimams. „Dotnuva Baltic“ atstovai parodoje „Ką pasėsi... 2023“ kaip tik ir pristatė išmaniąsias sistemas bei technikos gamintojų naujienas, kurios gali padėti lengviau, tvariau ir našiau valdyti svarbiausius ūkio darbus.

„Jeigu ūkis nori išlikti konkurencingas rinkoje ir galvoja apie ateitį, jis turi domėtis inovacijomis ir investuoti į pažangius sprendimus, – sako UAB „Dotnuva Baltic“ vykdantysis direktorius Dangis Valaitis. – Vis daugiau mūsų klientų atnaujindami techniką ar įrangą pasirenka skaitmeninius ūkio valdymo įrankius, kurie šiuolaikiniame ūkyje, kaip ir bet kuriame versle, neišvengiami.“

D. Valaitis taip pat pabrėžia, kad „Dotnuva Baltic“ savo inovacijų portfelyje siekia rinkai pateikti tik patikimą techniką, įrangą ir programas, kurias būtų nesudėtinga pritaikyti ūkiams Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. „Inovacijos efektyviausiai sprendžia iššūkius žemės ūkyje, ir esame ta įmonė, kuri padeda išmanius ir naudingus sprendimus įgyvendinti“, – teigia jis.

Dangis Valaitis
„Dotnuva Baltic“ vykdantysis direktorius Dangis Valaitis.

Didelis dėmesys purškimo ir tręšimo tikslumui

Kokybiškas purkštuvas efektyvina darbą, padeda patogiai operatoriui jį valdyti, kokybiškai purškiant spręsti aplinkosaugos reikalavimus ir siekti ekonominio efekto. Lietuvoje gerai žinomas savaeigių purkštuvų gamintojas Agrifac iš Olandijos jau prieš gerą dešimtmetį pradėjo galvoti apie ateities technologinius sprendimus ir pagrindinius ūkininkavimo iššūkius pasaulyje.

Pastaraisiais metais populiarėja naujo modelio purkštuvai Agrifac Endurance su 8 t talpos rezervuaru, HTA purškimo sistema. Jie pasižymi sijų stabilumu ir didele išliekamąja verte.

Šį pavasarį Lietuvos laukuose pradeda dirbti daugiau nei 20 naujų savaeigių purkštuvų Agrifac, o tarptautinės žemės ūkio parodos laureatu tapo naujas šio gamintojo modelis Condor Vaneguard, pilnai užpildydamas Agrifac purkštuvų gamą ir pasiūlydamas 6 tonų talpos purkštuvus ir purškimo sistemos patobulinimus.

Prikabinamų purkštuvų ir trąšų barstomųjų asortimente pristatomi rinkoje gerai žinomo gamintojo „Kverneland“ modeliai. Iki šio pavasario 95 proc. barstomųjų ūkiai renkasi su automatine svėrimo sistema ir išmaniuoju valdymu kompiuteriu, o tikslieji tręšimo žemėlapiai lengvai integruojami su išmaniąja ūkio valdymo sistema Geoface. Kverneland purkštuvai taip pat valdomi kompiuteriu ISO TELLUS bei turi taškinę purškimo sistemą.

Purkštuvas Agrifac
Šį pavasarį Lietuvos laukuose pradeda dirbti daugiau nei 20 naujų savaeigių purkštuvų Agrifac.             

Įmanoma integruoti išmaniąsias ūkio valdymo sistemas

Ūkiai naudoja įvairių gamintojų techniką, taip pat ir išmaniąsias sistemas, tačiau yra poreikis dirbti paprasčiau ir duomenis iš įvairių sistemų valdyti vienoje vietoje. Tokį sprendimą kaip tik ir turi „Dotnuva Baltic“. Pasitelkę gamintojo „Case IH“ nuotolinio valdymo įrankius „My Case IH“ ir Lietuvoje vystomos išmaniojo ūkininkavimo sistemą „Geoface“, išmanaus ūkininkavimo specialistai sukūrė tai iliustruojančią praktinę erdvę parodoje.

„My Case IH“ nemokamo tinklapio dėka ir telemetrinės sistemos leidžia savo kompiuteryje matyti ir valdyti visą informaciją, kurią renka technika: technikos informaciją, lauko darbų informaciją ir techninę būklę. Informacija leidžia matyti technikos našumą, apkrovas ir kitus parametrus, taip gali patarti operatoriui, kaip sumažinti kuro sąnaudas ir kaip padidinus našumą pasiekti didesnio technikos efektyvumo. Šių sistemų dėka galima kurti darbų užduotis, tokias kaip kintamos normos tręšimo žemėlapiai, ir juos nusiųsti tiesiogiai į traktorių, kuris sukabintas su barstytuvu. Taip taupomas laikas, o kintamos normos žemėlapiai padeda sutaupyti trąšų arba jas paskleisti tiksliai ten, kur reikia.

Kintamos normos žemėlapius kelių mygtukų paspaudimu galima sukurti „Geoface“ programoje naudojant palydovines nuotraukas. Tai ypač patogu pirmajam azotiniam tręšimui. „Geoface“ programos pagalba atliktus purškimo darbus ir išsaugojus programoje, elektroninę ataskaitą patogiai galima išsiųsti valstybinėms institucijoms.

Šios sistemos puikiai veikia mūsų regione, ir jas išmėginę ūkiai jaučia papildomą naudą.

Išmanusis ūkininkavimas
Išmanaus ūkininkavimo specialistai sukūrė tai iliustruojančią praktinę erdvę parodoje.

Parodos šūkis kviečia pasitikėti profesionalais

Įmonė savo parodos šūkiu pasirinko „Trust the Red“ (vert. „Pasitikėk raudona“) – drąsų kvietimą pasitikėti ir rinktis „Dotnuva Baltic“ ir jos atstovaujamus pagrindinius prekės ženklus.

„Raudona spalva pirmiausiai yra mūsų įmonės prekės ženklo spalva, ir tai simbolizuoja drąsą, veržlumą, lyderystę. Tuo pačiu, tarp mūsų atstovaujamų gamintojų nemažai tų, kurie turi raudoną spalvą: Case IH, Kverneland, Agrifac, Siloking, MacDon, Schäffer, Champion ir kiti. Šūkis „Trust the Red“ visai neseniai buvo pristatytas gamintojo Case IH, bet tai idealiai atspindi mūsų energiją, požiūrį ir viziją. Siekiame būti pirmu kliento pasirinkimu Baltijos šalyse, esame ir toliau sieksime būti vienais iš stipriausių rinkoje. Bendradarbiaudami su „Dotnuva Baltic“ ūkiai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje renkasi patikimus ir ilgalaikius sprendimus, o mūsų profesionalų komandos su aistra dirba vardan kliento“, – apie parodoje „Ką pasėsi... 2023“ naudojamą šūkį „Trust the Red“ paaiškino Rinkodaros skyriaus vadovė Daiva Kizerskienė.

Dotnuva Baltic
Tarp „Dotnuva Baltic“ atstovaujamų gamintojų nemažai tų, kurie turi raudoną spalvą.
Dotnuva Baltic
Įmonė savo parodos šūkiu pasirinko „Trust the Red“ („Pasitikėk raudona“), kviesdama pasitikėti „Dotnuva Baltic“ ir rinktis  jos atstovaujamus pagrindinius prekės ženklus.

Naujienomis stebina gamintojas „Case IH“

Parodoje pristatytas naujasis CASE IH Puma 260 CVXDrive AFS Connect modelis, kuris specialiai atvyko į parodą „Ką pasėsi... 2023“ ir yra pirmasis visose Baltijos šalyse.

Traktoriuje įrengta nauja erdvi, ypač tyli kabina (66 dBA), ūkio duomenis vesti ir transporto priemones koordinuoti padeda „AFS Connect“ telemetrinė sistema, kai nuotolinė prieiga prie technikos suteikia galimybę patogiai dalytis duomenimis ir per nuotolį atlikti techninę priežiūrą. Plius mažesnės eksploatacinės sąnaudos, 15 proc. didesnis degalų bakas, 30 proc. ilgesni techninės priežiūros intervalai.

Parodoje taip pat buvo eksponuojami skirtingos galios ir dydžio atnaujinti CASE IH traktoriai, tarp kurių ir 100-metį švenčiantis modelis Farmall 100A su savo pirmtaku - 1950 m. gamybos restauruotu Farmall traktoriumi.

Didelio lankytojų susidomėjimo kaip visada sulaukė naujas javų kombainas „Case IH“ AF9250 ir lanksti juostinė pjaunamoji FD235 (FlexDraper®). Pastarųjų augantį populiarumą lemia tai, kas šios pjaunamosios sukurtos užtikrinti maksimalų produktyvumą net imant derlių sudėtingiausiomis sąlygomis. Be to, jos tinka visų gamintojų kombainams.

Case
Naujasis CASE IH Puma 260 CVXDrive AFS Connect modelis specialiai atvyko į parodą „Ką pasėsi... 2023“ ir yra pirmasis visose Baltijos šalyse.

Tikslios žemės dirbimo ir sėjos mašinos

Viena iš svarbiausių pristatytų žemės dirbimo technikos naujienų – naujasis Kverneland skutikas ENDURO, kuriam būdinga didelė linginės apsaugos spaudimo jėga (iki 700 kg), standartiniai kaltai arba greito keitimo Knock-on sistema ir naujas kojų tvirtinimas.

Kitas svarbus parodos eksponatas – tai tiksliosios pasėlių priežiūros akėčios Einbock Aerostar Fusion, išsiskiriančios vienoda akėtvirbalio spaudimo jėga, dvigubos spyruoklės apsauga ir akėtvirbalių tvirtinimu.

Parodoje pristatyta tiesioginės sėjos sėjamoji Agrisem Boss (4 m), skirta sėti tiesiai į ražieną. Agrisem Boss toliau išlieka populiariu pasirinkimu tarp tų ūkių, kurie nori pereiti į tiesioginę sėją. Sėjant tiesiogiai gerokai sumažėja degalų sąnaudos, darbo kaštai. Be to, jai traukti reikia ir mažesnio galingumo traktoriaus.

Pieno ūkių modernizavimui – automatinės sistemos ir melžimo robotai

Parodoje „Ką pasėsi... 2023“ „Dotnuva Baltic“ atstovai demonstravo praeitoje „Inno panoramoje 2022“ už inovatyvumą parodos medaliu įvertintą vienvietį melžimo robotą Gemini, kurį gamina Nyderlandų bendrovė „BouMatic“.

Visą paketą sprendimų gyvulininkystės ūkiams galintys pasiūlyti „Dotnuva Baltic“ atstovai pasakoja, kad per pastaruosius dvejus metus melžimo robotų pardavimai Lietuvoje gerokai padidėjo – įmonė jau yra įdiegusi 15 automatinių melžimo sistemų, dar 6 robotus planuoja paleisti iki 2023 metų vidurio. Šį pavasarį viename Lietuvos pieno ūkyje baigiamas įrengti ir pirmasis dvigubas melžimo robotas su dviem melžimo vietomis, galintis pamelžti iki 100 karvių per parą.

Didžiausias dėmesys klientui

Visi „Dotnuva Baltic“ sprendimai skirti klientui, todėl parodoje kiekvienas ūkis galėjo pasirinkti  geriausią variantą. Viena didžiausių naujienų – 2 metų Kverneland technikos garantija, kai kvalifikuoti ir apmokyti „Dotnuva Baltic“ serviso specialistai iki antrų naudojimo metų atliks profesionalų sezoninį patikrinimą ir, jei reikia, pakeis reikalingas originalias dalis.

Be to, praktiškai visiems technikos gamintojams siūlomi patrauklūs bankų finansavimo sprendimai – CNH Capital, Kverneland Finance, specialų finansavimą Mandam technikai ir kitus, kai vietoje standartinių banko palūkanų jos mažinamos praktiškai per pusę, kad palengvėtų kliento įsipareigojimai.

Ką pasėsi...2023
Parodoje „Ką pasėsi... 2023“ buvo įspūdingų momentų.

 

Partnerio turinys

Dalintis