Pastatyta apie 1928 m., vila „Oazė“ kadaise buvo viena iš ryškiausių Druskininkų architektūros ikonų – aukštosios kurorto kultūros ir tarpukario prabangos simbolis. Ji puikavosi kelionių vadovuose, buvo reklamuojama to meto spaudoje. Nors laikui bėgant pastatas smarkiai sunyko, išlikę architektūriniai fragmentai leidžia tiksliai atkurti istorinį jo stilių, atmosferą ir funkcionalumą.
„Šis projektas ypatingas tuo, kad sugrąžina ne tik istorinį pastatą, bet ir jo dvasią. Vila taps vieta, kur susilieja kultūra, poilsis ir paveldas – viskas, kas Druskininkams būdinga ir artima“, – sako Mokykla vaikams, UAB vadovas Alfredas Ramanauskas.
Įgyvendinant projektą numatyti kompleksiniai restauravimo darbai: fasado ir interjero atkūrimas, konstrukcijų sutvirtinimas, inžinerinių sistemų modernizavimas, architektūrinių ir dekoro elementų restauravimas. Autentiškas išplanavimas bus išlaikytas, o atmosfera – atkurta pagal tarpukario kurortinės vilos dvasią.
Bendra projekto vertė siekia 900 tūkst. eurų, beveik 600 tūkst. sudaro ILTE paskola „Paveldas“, kurios 30 proc. sėkmingai įgyvendinus projektą virs dotacija.
Pasak ILTE Klientų finansavimo tarnybos vadovės Giedrės Gečiauskienės, investuoti į tokius objektus – ne tik pagarba istorijai, bet ir realus indėlis į regionų gyvybingumą bei ekonomikos augimą.
Atnaujintoje viloje bus organizuojami kultūriniai renginiai, meno parodos, koncertai, edukacijos, kūrybinės dirbtuvės bei ekskursijos, supažindinančios su Druskininkų kultūriniu paveldu. Antrojo aukšto erdvėse bus įrengti keturi apartamentai, skirti tiek kūrybinių programų dalyviams, tiek kurorto svečiams – tai padės užtikrinti pastato finansinį tvarumą ilgalaikėje perspektyvoje.
Paskolos „Paveldas“ lėšomis gali būti atnaujinami visi į šalies Kultūros vertybių registrą įtraukti objektai: dvarai, pilys, architektūriniai ir kultūriniai ansambliai ir kt. Jų atnaujinimui skirta 5,5 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo lėšų.
ILTE informacija