„Atsidūriau jau kitoje barikadų pusėje ir galiu teigti, kad vienoje ar kitoje vietoje dar reikia padirbėti visų ūkininkų labui – ministras dr. Ignas Hofmanas tai ir daro, jis telkia ŽŪM naują kolektyvą, kuriame kai kuriems dar reikia laiko įsibėgėti. Matosi, kad ir patarėjai, ir kiti kolegos – viceministrai šilutiškis Arūnas Jagminas ir raseiniškis Gediminas Tamašauskis – turi labai daug dirbo, todėl manau, jog dabar komandos pastiprinimas bus tik į naudą. Nepamirškime, kad nuo 2028 metų ateina naujasis finansinis periodas, jog Lietuva pirmininkaus ES Taryboje 2027-aisiais. Visų ministerijų lygmenyje pasiruošimo darbai tikrai vyksta intensyviai, kryptingai. Aišku, visos ministerijos akcentuoja tas pačias problemas kaip ir visoje ES – tai yra jaunimas, nedarbas, Rytų bloko šalių sienų gynyba. Ir visa tai gana kryptingai dėliojama į lentynėles.
Manau, kad ŽŪM pranešime spaudai teisingai pastebėta, jog mano kompetencijos gyvulininkystės sektoriuje bus vertingos ministerijos komandai formuojant tvarią, inovatyvią ir į ateitį orientuotą žemės ūkio politiką gyvulininkystės srityje. Bet dvi mano darbo savaitės ministerijoje yra šiek tiek per trumpas laikotarpis sustiprinti tą žemės ūkio politiką šioje srityje. Laukiame ministro įsakymo, kuris pasirodys rugpjūtį ir kuriuo bus aiškiai paskirstytos kuruojamos sritys. Šalia pagrindinės srities, t. y. pasiruošimo pirmininkavimui ES Taryboje, man bus deleguotos funkcijos, susijusios su gyvulininkyste. Šiuo metu šias sritis kuruoja kolega viceministras Andrius Palionis. Rugpjūčio 4-ąją, jam grįžus iš atostogų, bus susėsta prie stalo ir nuspręsta, kurios veiklos sritys bus paliktos A. Palioniui, ir kurios perleistos man. Nors šiandien man dar nėra priskirta gyvulininkystė, tačiau kiekvieną dieną tenka susidurti su šia sritimi tiek nacionaliniu lygmeniu, tiek ir kai kuriuose europiniuose dokumentuose.
Kolegos ūkininkai džiaugiasi pastaruoju metu pakilusiomis mėsinių galvijų supirkimo kainomis, o aš jau du mėnesius sakau, kad jie nesidžiaugtų. Vienas dalykas – kiek mes gauname, ir kitas – kiek išleidžiame. Pažiūrėkime į globalią situaciją – kaip karas rytuose pakėlė mums degalų kainas, kokios dabar yra žymėtojo dyzelino, atsarginių dalių kainos. Mėsos supirkimo kainos yra tikrai padidėjusios, bet kad būtų pakilusios tiek, kad ūkininkui liktų dar ir geram sviestui, mano manymu, taip dar tikrai nėra. Iš kitos pusės, perdirbėjai galbūt paprieštarautų, kad žaliavoms vis dar trūksta kokybės. Taip, sutinku, tos kokybės trūksta, bet matyti, kad tie organizacijų lyderiai, kurie dirba, žiūri ir į kokybę. Ko reikia perdirbėjui – ar tai grūdai, ar mėsa, ar paukštiena? Visiems reikia kokybiškų produktų. Žiniasklaidoje nemažai rašyta, kaip keitėsi grūdų kokybės nustatymo tvarka, mėginių paėmimas ir siuntimas, nes ten yra svarbūs glitimo ir kiti parametrai. Pieniniams galvijams svarbūs dalykai – somatai, mastitai, o jiems ištirti turime puikią laboratoriją. Kalbant apie mėsinius galvijus, svarbu, kad neretai skerdenų išeiga, kokybė ir klasifikacija neatitinka tam tikrų standartų. Tai ilgas procesas, bet jis juda į priekį. O dėl kainų yra galbūt ir nuostabos – žaliavų kaina sumažėjusi, pvz., grūdų supirkimo kainos, ir kokios padidėjusios kainos yra vartotojams parduotuvėse. Išeina savotiškas rebusas: kodėl žaliavų kainoms mažėjant galutinio produkto kainos žymiai padidėja. Žaliavos šiek tiek atpigusios, o galutinės produkcijos kainos vartotojui prekybos tinkluose tikrai nemažėja. Bet vėlgi, dėl to yra įsteigta ir Maisto taryba, ir jos nariai dirba.
Apie biurokratiją – kol kas praėjo per mažai laiko, kad pasakyčiau, kokio lygio ta biurokratija yra pas mus. Kiekvieną dieną tenka iš kolegų išgirsti, kad biurokratija tikrai yra mažinama. Biurokratijos visada bus bet kurioje ES šalyje. Aš ilgą laiką galvojau, kad mes, lietuviai, esame dideli biurokratai, bet, pasirodo, turime dar „geresnių“ kolegų – tai prancūzai. Tad ir kitose šalyse viskas yra analogiška.
Po dviejų–trijų savaičių galėsiu ką nors daugiau pasakyti, o šiuo metu esu gana pozityviai nusiteikęs. Matau, kad atėjimas į ministeriją yra ne veltui, bus ko ir man pačiam pasimokyti, ir kitiems, kiek tik galėsiu, atnešiu maksimalios naudos.“
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti, įgarsinti žodžiu ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.