Europos Sąjunga, siekdama iki 2050 m. tapti klimatui neutraliu regionu ir sumažinti neigiamą įtaką vandenims ir dirvožemiams, išsikėlė ne vieną ambicingą uždavinį, kuris stipriai paveiks žemės ūkio sektorių. Viena iš pagrindinių priemonių, galinti padėti ūkiams keistis, – skaitmeninių inovacijų diegimas. Europos Parlamento biuras Lietuvoje ir ne pelno siekiantis skaitmeninių inovacijų centas „AgriFood Lithuania“ vasario 11 d. organizuoja specialų internetinį renginį „Skaitmenizacija – galimybė žemės ūkio ir maisto sektoriui“, skirtą visiems dirbantiems ir besidomintiems agromaisto sritimi. Dalyvavimas renginyje nemokamas, tačiau dėl riboto galinčių prisijungti žmonių skaičiaus būtina išankstinė registracija.
„Mes turime puikų potencialą tiek kurti, tiek pritaikyti naująsias technologijas žemės ūkyje. Lietuvoje turime inovatorių, kuriančių specializuotas žemės ūkio informacines sistemas, kurios padeda ūkininkams praktiškai įgyvendinti išmanųjį ūkininkavimą. Šios pažangios technologijos turi potencialą atverti naujas galimybes ir padėti mums pasiekti Europos žaliojo susitarimo tikslus. Vis dėlto svarbu užkirsti kelią galimoms nelygybėms – drauge privalome užtikrinti, kad šios naujovės iš tikrųjų pasiektų mūsų ūkius, ypač smulkiuosius ir vidutinius. Todėl turėtume pradėti garsiai kalbėti apie tai, kad Europos Sąjunga ir jos šalys narės skatintų ūkininkus kooperuotis, didintų naujų technologijų prieinamumą. Tai sudarytų sąlygas ūkininkauti klimatui bei aplinkai draugiškais būdais ir užtikrintų, kad kaimas būtų palanki vieta jauniems ūkininkams“, – teigia vienas iš renginio pranešėjų bei diskusijos dalyvis Europos Parlamento narys Juozas Olekas.
„AgriFood Lithuania“ skaitmeninių inovacijų centro direktorės Kristinos Šermukšnytės-Alešiūnienės teigimu, turime ieškoti būdų ir sprendimų, padėsiančių ūkininkams transformuoti savo ūkius, kad jie būtų pažangūs, konkurencingi ir tausojantys gamtą. Tačiau privalome suprasti, kad ūkininkai vieni to padaryti negalės, todėl būtinos tikslinės valstybės paskatos ir vieningas visų pusių veikimas vykdant dvejopą transformaciją. Anot renginio pranešėjos ir diskusijos dalyvės, skaitmeniniai inovacijų centrai, turintys agromaisto sektoriaus specializaciją, ir regioniniai klasteriai galėtų būti puikus įrankis ūkininkams renkantis, testuojant ar diegiant inovacijas ir pritaikant skaitmenines technologijas ūkiuose.
Renginyje pranešimai ir diskusija
Pranešimus renginyje pristatys Europos Parlamento narys Juozas Olekas, žemės ūkio viceministras Paulius Lukševičius, skaitmeninių inovacijų centro „AgriFood Lithuania“ direktorė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė. Prie šių pranešėjų į diskusiją renginio tema prisijungs Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, ekonomikos ir kaimo vystymo instituto direktorė dr. Rasa Melnikienė bei Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkas Raimundas Juknevičius. Diskusiją moderuos Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė.
Su detalia renginio programa galima susipažinti čia.
2021-02-04
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos