Šventėje nedalyvavo
„Ūkininko patarėjo“ pakalbinta A. Visockienė sakė, kad jiems tai buvo labai netikėta, mat jie nė minties tokios neturėję, kad jų ūkis gali būti pripažintas „Metų ūkiu“. O paklausta, kodėl neatvyko į rajono ūkininkų šventę atsiimti pelnytų apdovanojimų, paaiškino labai paprastai ir atsakingai, kaip tikra medikė: „Šventės laukėme, tačiau apsirgo anūkai, atvykusi iš Vokietijos anūkė irgi susirgo, tad nesinorėjo kažkokio viruso perduoti dar ir kitiems žmonėms. Džiaugiamės, kad apie mus pagalvojo, atkreipė dėmesį. Neatvykti šiaip sau būtų buvę nemandagu ir mes sau to nebūtume leidę, jei ne mažųjų ligos.“
Kiek pasikalbėjus, paaiškėjo, kad Visockų šeimoje – arba medikai, arba ūkininkai, vieni gydo, kiti maitina žmones, bet svarbiausia, kaip pabrėžė pati ŪP pašnekovė, jų šeima – didelė ir labai draugiška.
Pasirinko patys
Visockų ūkio istorija – ganėtinai sena. „Mano diedulis (senelis – aut. past.) turėjo žemės, bet sovietai ją nacionalizavo. Viską atėmė – ir gyvulius, ir padargus. 1990 m. atsiėmėme grąžinamą žemę. Vėliau dar ir iš kaimynų „prisilipdėme“ – vis plėtėme ūkį. Kur mano tėvai gyveno, namas jau morališkai paseno, ant tų pačių pamatų mudu su vyru pasistatėme sau namelį, o sūnui Mykolui liko mūsų. Visi gyvename viename kieme. Kaip žmonės sako, langai priešais langus“, – pasakojo A. Visockienė.
„Ūkininkaujame, galima sakyti, nuo 1993 m. Bet tai buvo pati pradžia, tad to gal ir ūkininkavimu dar nepavadinčiau – gyvenome kartu su tėvais, laikėme gyvulių“, – taip savo ūkio pradžią apibūdino ji. Bėgant metams ūkis plėtėsi. Pirmas 15 karvių ūkininkė melžė pati rankomis, vyras vasaromis dirbo laukuose, vėliau, kai karvių padaugėjo, ir jis pagelbėdavo. Dar vėliau įsigijo melžimo aikšteles, o kai ir jos nebeatitiko ūkio poreikių, parengė projektą ir modernizavo ūkį – dabar karves melžia robotai.
Negalėtų be karvių
Visockų ūkyje vystoma tik pienininkystė. „Sėjame pašarui tik kukurūzus. Daugiau jokių kultūrų neauginame. Ir pievos, žinoma, yra skirtos galvijų pašarams“, – aiškino ūkininkė. Jų ūkyje šiuo metu yra 130–140 melžiamų karvių. Iš tiek karvių per tris paras primelžia 10 t pieno. Augina ir prieauglį, tad iš viso ūkyje yra apie 360 galvijų.
A. Visockienė teigė – kad ir kokia situacija besusiklostytų pienininkystės sektoriuje, jie savo ūkį išlaiko dabar, išlaikys ir ateityje. „Mes jau tiek metų ūkininkaujame, kaip ir neturime kito pasirinkimo. Jei sunkmetis, pirmiausia atsiskaičiuoji ūkio išlaidas, o po to matai – lieka kas, ar ne. Ko gero, kaip ir daugeliui ūkininkų“, – pastebėjo redakcijos pašnekovė. Jos teigimu, jie ūkio krypties keisti nežada, o ir karvių tikrai neišparduos.
„Kol sveiki, kol yra jėgų ir proto, aš visada pabrėžiu – ir proto, tai tikrai nežadame atsisakyti ūkio. Bandome teisingai dėlioti prioritetus, sūnus su marčia padeda, nes šalia gyvena. Kita vertus, iš ko mes gyventume, jei išparduotume karves? Iš pašalpų?“ – retoriškai klausė ūkio šeimininkė.
Visockai ne iš tų, kurie skųstųsi ar verkšlentų, moteris pabrėžė, kad tuo, ką daro, skųstis net negali, mat tokį kelią pasirinko patys. O ir matę visko – ir šilto, ir šalto. Ir metų buvę visokių – ir labai gerų, ir prastesnių.
Ūkininkė prasitarė, kad kasmet vis modernėjantį ūkį paveldės sūnus Mykolas, kuris šiemet sumanė „susimeistrauti“ sau ūkį – užsiimti veršelių auginimu. Jis jau beveik ir vadovauja ūkiui, o jos vyras jau tik padeda, mat sūnus triūsia prie modernių technologijų – prižiūri robotus. Ji pati tvarko dokumentus.
A. Visockienė minėjo, jog modernizuojant ūkį daug pagelbėjo galimybės pasinaudoti europine parama ūkiui modernizuoti. Teko imti ir paskolas, mat ūkio darbams visą reikalingą techniką pirko naują, šiuolaikinę. „Kol esi sveikas, stiprus, atrodo, viskas pakeliama, o jei kas nors atsitiktų, reikėtų kažką kitaip galvoti“, – svarstė ūkininkė.
Visi kartu
Galite prenumeruoti „Ūkininko patarėjo“ elektroninę leidinio versiją
arba popierinę: el. paštu: platinimas@up.lt,
tel. +370 603 75 963
https://ukininkopatarejas.lt//katalogas/popieriniu-leidiniu-prenumerata/, www.prenumerata.lt, www.prenumeruoti.lt, www.prenumeruok.lt
bei Perlo terminaluose.
Aušros ir Lino VISOCKŲ nuotraukos
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.