Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Ukraina stabdo grūdų eksportą į Lenkiją

2023/04/11


Varšuva, balandžio 11 d. (BNS). Ukraina iki ateinančio sezono – ateinančių žemės ūkio metų (šių kalendorinių metų vidurio) – nebeeksportuos grūdų į Lenkiją, pareiškė Ukrainos žemės ūkio ministras Mykola Solskis po susitikimo su Lenkijos kolega Robertu Telusu, pranešė Lenkijos radijas.

„Ukraina susilaikys nuo kviečių, kukurūzų, saulėgrąžų sėklų ir rapsų siuntimo į Lenkiją kaip paskirties šalį“, – sakė Ukrainos ministras, pridurdamas, jog jo šalies vyriausybė artimiausiomis dienomis priims atitinkamą potvarkį.

„Ukraina supranta mūsų problemas ir priėmė mūsų siūlymą labai griežtai persvarstyti grūdų importo į Lenkiją klausimą“, – pabrėžė R. Talusas.

Ministrų susitikimas praėjusį penktadienį buvo atsakas į Ukrainos prezidento Volodymyro Zielenskio patikinimą lankantis Lenkijoje balandžio 5-ąją, kad ukrainietiškų grūdų tiekimo į kaimyninę šalį problema bus galutinai išspręsta artimiausiomis dienomis.

Tą pačią dieną dėl ukrainietiškų grūdų importo sukeltos krizės iš Lenkijos žemės ūkio ministro posto atsistatydino Henrykas Kowalczykas (Henrikas Kovalčikas), dėl tokio savo sprendimo kaltindamas Europos Komisiją neveiklumu sprendžiant šią problemą.

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios praėjusių metų vasario pabaigoje ir netrukus po to prasidėjusios Ukrainos uostų blokados Lenkija įsileido apie 2,8 mln. tonų ukrainietiškų grūdų. Dėl logistikos kliūčių dideli pigesnių už Europos Sąjungoje išaugintus ukrainietiški grūdai tebėra Vidurio Europos šalyse, o tai smukdo kainas bei vietos ūkininkų pardavimus.

Savaite anksčiau Lenkija ir dar keturios ES valstybės narės kartu oficialiai kreipėsi į Europos Komisiją, reikalaudamos apriboti ukrainietiškų grūdų importą. Tokį žingsnį inicijavo Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis), anksčiau kritikavęs Europos Sąjungos vykdomąją instituciją už tai, kad ji galimai nevykdo pažado iš Ukrainos importuojamus grūdus siųsti į Artimųjų Rytų ir Afrikos šalis.

 

Svajūnas LAUKINEITIS/BNS

Asociatyvi 123rf nuotrauka

Dalintis
Verslas