„Žibutė buvo Dariaus tėčio kumelaitė, jos vardu visą savo ūkį ir pavadinome“, – „Ūkininko patarėjui“ prisipažino J. Čekauskaitė. Žibutės pievų ūkio šeimininkai sakė nesantys ir nebūsiantys tie tikrieji ūkininkai, auginantys daugybę gyvulių ar dirbantys didelius žemės plotus. Jų tikslas – dovanoti gamtos ir kaimo džiaugsmą ūkį aplankiusiems žmonėms. Ateityje Jolanta ir Darius Žibutės pievose norėtų pasistatyti ir sau namus.
Bendro ūkio šeimininkai J. Čekauskaitė ir D. Lapka ūkyje gyvulius ir paukščius apgyvendino ne maistui ar pardavimui. Žibutės pievų ūkio gyventojai skirti pažinimui. Visai neseniai pradėtame kurti ūkyje daugiausia mielai lankosi ir su gyvuliukais susipažįsta vaikai. „Mes su Dariumi esame gamtos mylėtojai, panašūs mūsų pomėgiai, pasaulio matymas. Labai mėgstame žygius, miškus, istoriją.
Dariaus senelių žemė, kurią paveldėjo, – 8 ha pievų ir 2,5 ha miško, ribojasi su Šventosios ir Mūšios upės santaka. Vieta – graži, smagu pabūti. Bet ką daryti su nemažais pievų plotais? Aišku, jog neprižiūrimos pievos žels, žels ir peržels. Visai grožio neliks. Todėl kilo mintis pievą „įdarbinti“, kad nesunyktų“, – aiškino J. Čekauskaitė.
Iš Vilniaus atvykusi Jolanta ir iš Vidiškių kilęs Darius pripažino, jog apie ūkį nedaug nusimanė, tiesa, vyriškis baigė ūkininkavimo pradmenų kursus. Ūkio kūrimo pradžioje nusipirko tris Lietuvos juodagalvių veislės avis ir tikėjosi, kad gyvuliai sukurs stebuklą. Pasak šeimininkų, nieko panašaus neįvyko, tačiau tai davė pradžią tik lįsti gilyn į pažintinio ūkio kūrimą.
Avytėms šeimininkai davė vardus. „Avinas Antaniukas dabar – jau visas Antanas, gražiai nuaugęs. Esame nutarę, kad jo, kaip ūkio pradininko, niekada nekeisime, leisime gyventi iki pabaigos. Avių jau pasidaugino iki aštuonių, visos turi vardus“, –
pasakojo ŪP pašnekovė. Dar du avinus šeimininkai pardavė kitiems avių augintojams, norintiems išsaugoti, išlaikyti Lietuvos juodagalvių veislės avis. Skersti gyvulių patiems ranka nekilo.
Ūkio šeimininkė pasakojo radusi skelbimą apie dovanojamą Kamerūno ožkytę. Avims į draugiją ožkytė buvo parvežta iš Vilniaus. Pagal kitą skelbimą būrin buvo priimta ir Zaneno veislės ožka. Greičiausiai ir mišrūną ožį iš gretimo ūkio Jolanta su Dariumi išgelbės nuo skerdimo. „Specialiai gyvulių kaip ir neieškome, bet kažkaip savaime jie pas mus atsiranda su savo istorijomis, po truputį banda vis plečiasi“, – kalbėjo J. Čekauskaitė.
VISAS STRAIPSNIS ČIA, 2025 m. vasario 21 d. numeryje!
Galite prenumeruoti „Ūkininko patarėjo“ elektroninę leidinio versiją
arba popierinę: ukininkopatarejas.lt,
arba susisiekus el. paštu: platinimas@ukininkopatarejas.lt, tel. +370 603 75 963.
Taip pat leidinio prenumerata priimama per www.prenumerata.lt, www.prenumeruoti.lt, www.prenumeruok.lt
bei Perlo terminaluose.
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti, įgarsinti žodžiu ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.