Vilkijos miestelį ir Kauno rajoną išgarsino keturi Lietuvos rekordai

Šiomis dienomis iš spaustuvės dienos šviesą pasiekė originalus leidinys „Keturi Lietuvos rekordai“. Jo autorius – Valentinas Aleksa, sporto renginių organizatorius ir metraštininkas, sporto ir kultūros istorikas bei sporto ir visuomenės veikėjas. Leidinyje pasakojama, kaip 1995 m. spalio 14 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos stadione (Kauno r.) pirmųjų Lietuvoje laikraščio „Ūkininko patarėjas“ nacionalinių traktorių slalomo varžybų pertraukos metu lengvuoju automobiliu buvo pasiekti keturi unikalūs šalies rekordai.

Pirmasis važiavimas: dvidešimt dalyvių (perkrova – 4 kartai) iš Kauno automobilininkų klubo „Autoviražas“ ir Lietuvos autokroso sportininkų klubo „Krosas“ sulipo į lengvąjį automobilį VAZ-2105 („Žiguli“), kuris uždarytomis durimis ir langais asfaltuotu stadiono taku ramiai nuvažiavo vieną kilometrą. Antrasis važiavimas, kuris prasidėjo po pusvalandžio: tuo pačiu automobiliu tie patys dvidešimt žmonių ir dar trisdešimt penki dalyviai (perkrova – 11 kartų), sulipę ant automobilio stogo, variklio ir bagažinės dangčių, stadiono taku nuvažiavo dar vieną kilometrą. Papildomų atramų, laikiklių ar platformų sportininkams ant automobilio kėbulo viršaus nebuvo įrengta. Be jau minėtų dviejų automobilininkų klubų, dalyvavo ir Vilkijos žemės ūkio, Marijampolės žemės ūkio, Panevėžio žemės ūkio ir hidromelioracijos, Šeduvos aukštesniosios žemės ūkio mokyklų moksleiviai, iš viso 55 žmonės.

Šių rekordų sumanytojai ir įgyvendintojai buvo automobilių sporto veteranai Valentinas Aleksa ir Dalius Juozelskis. Įspūdingus du šalies rekordus nufilmavo Lietuvos televizija, kuri tos pačios dienos laidoje „Panorama“ parodė išsamų reportažą. Po du atskirus šalies rekordus užfiksavo agentūros „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo direktorius Vytautas Navaitis ir Lietuvos automobilių rekordų komisijos pirmininkas Vytenis Neverdauskas, jie šių rekordų autoriams įteikė specialius diplomus. Visi šie šalies rekordai iki šiol nėra nei pagerinti, nei pakartoti. Leidinyje „Keturi Lietuvos rekordai“ surašyti ir visų dalyvavusių rekordininkų vardai ir pavardės.

Laikraščio skaitytojams bei šių istorinių akimirkų liudytojams visada bus įdomu prisiminti tą dieną, kuri sujungė vilkijiečius ir visus atvykusius svečius į nuostabų bei nematytą renginį. Pasiektų šalies rekordų autoriams ši diena yra ir bus neišdildoma iš atminties visą gyvenimą.

Būtų malonu, jei po šios publikacijos atsilieptų rekordų bendraautoriai, kurie dalyvavo įsimintiname renginyje, o šį rudenį vėl visi susirinktų kartu nusifotografuoti. Lauksime rekordininkų tel. + 370 615 85 586.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jonas PADAIGA

2021-04-23

 

 

 

Vilkija, rekordas