Gaisras švelniakailių žvėrelių įmonėje

Sekmadienio vakarą gaisras kilo Mažeikių r. įsikūrusios švelniakailių žvėrelių auginimo įmonės teritorijoje. Ugnis praktiškai visai sunaikino sandėliavimo pastatą ir jame buvusius pašarus. Nuostoliai dar tik skaičiuojami.

Individualioji įmonė „Almona“ yra įsikūrusi Kegrių k. (Viekšnių sen.), joje auginamos audinės. Gaisras įsiplieskė pašarų sandėlyje. Kadangi jis stovėjo visai šalia kitų gamybinės paskirties pastatų ir ugnis jiems kėlė didelį pavojų, į nelaimės vietą atsiųstos padidintos ugniagesių pajėgos.
Kai ugniagesiai atvyko į vietą, pastatas degė atvira liepsna, stogas buvo sukritęs. Ugnis malšinta kone iki pat vidurnakčio. Vanduo buvo tiekiamas iš įmonės teritorijoje esančio priešgaisrinio rezervuaro, ugniagesiams pavyko išsaugoti vos už 3 metrų nuo degusio pastato stovėjusį kitą 1 200 kv. m ploto statinį. Nuslopinus liepsnas paaiškėjo, kad gaisro metu sudegė viduje laikyti 20 t miltų, tiek pat grūdų, apie 5 t kraujo miltų, išsilydė plastikinė tara, apdegė grūdų traiškytuvas, sudegė sandėlio langai ir durys.
Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresniojo inspektoriaus Ričardo Kiškėno teigimu, gaisro priežastys dar tik nustatinėjamos, padaryti nuostoliai taip pat dar neapskaičiuoti. Tačiau akivaizdu, kad žvėrelių auginimo įmonei padaryta didelė žala.
Tuo pat metu, kai Viekšnių seniūnijoje buvo gesinamas sandėlio gaisras, Mažeikių ugniagesiams gelbėtojams teko vykti ir į kitą vietovę – Tirkšlių seniūnijoje į upelį įsmuko karvė. Panaudoję automobilinę gervę gelbėtojai gyvulį ištraukė ir perdavė šeimininkams.
Savaitgalį gaisrai kilo medžio granules gaminančiose įmonėse Mažeikių ir Telšių rajonuose.

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas