Jurbarkiečių darže išaugo milžiniškas pomidoras

Antradienį jurbarkietė Barbora Jociutė nuskynė didžiausią šią vasarą išaugintą pomidorą – jis svėrė net 977 g. Įdomiausia, kad milžinas užaugo ne šiltnamyje, o darže, po nedidele priedanga.

Nors Jocių šeimyna gyvena mieste, daržovių užsiaugina kiek­vienais metais. Niekada jiems netrūksta ir pomidorų, tačiau šiemet jie auga kaip išprotėję. Aštuntokė Barbora, kasdien aplekianti daržą ir nuskinanti derlių, jau nuraškė 520, 590 ir net 600 g svėrusių pomidorų, bet neprisimena, kad kada nors būtų užaugęs toks didelis, kone kilogramo svorio. Net mažesnio Jocių šeimyna vienu prisėdimu nesuvalgė, todėl milžino neskubės dėti ant stalo.
Lietuvos rekordų registravimo agentūros „Factum“ duomenimis, didžiausias Lietuvoje užaugęs pomidoras svėrė 1,57 kg. 1993 m. rekordininką užaugino Vilkaviškyje gyvenantys Vanda ir Rimas Unguraičiai. 2005 m. 1,2 kg sveriantis pomidoras buvo užaugintas Lazdijų rajone. Didžiausias pasaulyje žinomas pomidoras buvo užaugintas Kinijoje, jis svėrė 15,6 kg.
„Mūsų pomidoras gal ir ne rekordininkas, bet ne kasmet tokius pavyksta užauginti“, – dukros Barboros sėkme džiaugėsi Alvilė Jociutė.
Kiekvieną pavasarį Barbora su seneliu Albinu sėja pomidorus į dėžutes ir augina daigelius pietų pusėje ant palangės. Šiemet jiems pritrūko saulės, todėl buvo gerokai pastypę. Milžiniškas vaisius išaugo ant ‘Marmande‘ pomidorų veislės augalo. Tai sunkiavaisių, stipraus augumo pomidorų veislė, nors ant sėklų pakelio ir rašoma, kad užaugina 90–160 g vaisius.
Jociai pomidorų netręšia, tik sodindami į duobeles įmeta po kelias saujas organinių trąšų – mėšlo. Laisto saikingai, kartą ar du per savaitę, bet gausiai. Niekuo nepurškia – nei nuo ligų, nei nuo kenkėjų.
Barbora sako, kad jai smagu darže, nes jis ne tik pilnas uogų, agurkų, pomidorų, obuolių, bet ir visą vasarą žydi. Šiemet ne tik pomidorai auga milžiniški – kaip niekada didelės užaugo ir didžiagalvės saulėgrąžos.

Daiva BARTKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Autorės nuotraukos