Pavasario pradžios darbus laukuose vainikavo projekto „Ūkio šefas“ startas

Lietuvos ūkininkai jau spėjo akis į akį susipažinti su garsiausiu BBQ meistru Lietuvoje, ūkio šefu, TV laidų kūrėju Vyliumi Blauzdavičiumi. Pavasario darbų laukuose startas paskelbtas „Baltic Agro“ ir „Tradecorp“ organizuotame lėkštelių šaudymo čempionate. „Žiauriai džiaugiuosi, kad ūkininkai tampa man lyg šeima, kuri nuolatos didėja ir auga. Visada svajojau susipažinti su Lietuvos ūkiuose užauginama produkcija iš arčiau, nes vertinu tai, ką turime patys, vertinu natūralumą ir tikrą vietinį maistą. Bendraudamas su ūkininkais po truputį sužinau apie galvijų, avių, daržovių, kviečių, rapsų ir kitų produktų auginimo subtilybes, iššūkius, sėkmes ir nesėkmes auginant. Be proto įdomu man pačiam.“

Vylius Blauzdavičius su Panevėžio regiono ūkininkais

Kam atiteks pagrindinis prizas – medžioklė Prancūzijoje?

Lėkštelių šaudymo čempionate dalyvauja 150 ūkininkų, atkeliavusių iš tolimiausių Lietuvos kampelių, regionų, miestų ir miestelių. Pasibaigus pirmajam etapui, į pusfinalį pateko 30 geriausius rezultatus pademonstravusių ūkininkų, taikliausi keliaus į finalą ir varžysis dėl pagrindinio prizo – medžioklės Prancūzijoje. Taip pat bus padovanotas rėmėjų įsteigtas prizas – „Kamado Bono“ lauko kepsninė. Kylant įtampai varžybų metu, ugnį tarsi kūreno ir grilio patiekalų receptūra, skoniais bei patarimais stebino pats BBQ meistras Vylius: „Nesitikėjau tiek palaikymo ir dėmesio sukaustymo, džiaugiuosi, kad galiu pasidalinti savo sukaupta patirtimi, ką galima gero pasigaminti ant laužo. Kalbėjome su ūkininkais jau apie kitus bendrus renginius ir, jei įdomu, ką organizuoju – pasekite Facebook puslapį „Viking The Chef“ ir prisijunkite prie Facebook grupės „Ūkio šefas“, pabendrausime daugiau“. Vylius atskleidė paslaptį, kad balandžio–gegužės mėnesiais bus organizuojamos lauko dienos kartu su projekto draugais „Baltic Agro“ ir „Tradecorp“, bus kepamas maistas, dalijami patarimai, bendraujama tarpusavyje, tad sekite informaciją Facebook ir pasimatysime su visais.

Projektas „Ūkio šefas“ atsirado ne veltui. Buvo juntamas poreikis sukurti ūkininkų bendruomenę, kuri tiek tarpusavyje, tiek su vartotojais galėtų dalytis naudinga informacija, receptais, kontaktais, auginimo technologijomis. Žinoma, labai svarbu akcentuoti, kad pats projekto iniciatorius V. Blauzdavičius pas ūkininkus svečiuose gamins maistą iš jų užaugintų produktų, ar tai būtų daržovės, mėsa, ar miltai, aliejus. Bus kuriami videoreportažai bei TV laida, kuri startuos vasarą.

Padėti kitam – mūsų visų pareiga

Čempionato metu bus pristatytas ir kitas, „Baltic Agro“ vystomas, socialinis projektas – „Nedelsk“. Šis projektas skirtas kovai prieš moterų krūties vėžį, kiekvienas, pirkdamas „Tradecorp“ produktą „Delfan Plus“, prisideda prie diagnostinio paramos autobusėlio kelionių per Lietuvą, kurių metu nemokamai tikrinamos moterys: „Tikime, kad kiekvienas Lietuvos pilietis, turintis galimybę padėti kitam, privalo tai padaryti. Tai – mūsų visų pareiga“ – teigia įmonės „Baltic Agro“ atstovas Danas Jankauskas.

Laikas rūpintis gausesniu ir kokybiškesniu derliumi

Lėkštelių šaudymo čempionate neapsieita ir be pokalbių itin aktualiomis ūkininkams temomis. Viena jų – papildomas pavasarinis augalų tręšimas. Ūkininkai dalijosi savo patirtimi, o UAB „Baltic Agro“ agronomai-konsultantai – savo įžvalgomis apie papildomą augalų tręšimą pavasarį, naudojant „Tradecorp“ gamintojo trąšas. Jei norite gauti daugiau informacijos, susisiekite su mumis.

PT

Henrikas Starasotnikovas

Vylius Blauzdavičius, Dalius Zaukevičius, Danas Jankauskas

Vytautas Šaukščius ir Vylius Blauzdavičius