Pranešimai

Klaipėdos jūrų uoste išsiplėtusi UAB „Scandagra“ grūdų eksporto apimtis didins 60 proc.

2017-07-29

Malkų įlankos terminalo elevatoriaus atidarymas – tai dar vienas strategiškai svarbus žingsnis į miesto ir uosto plėtrą.

Klaipėdos jūrų uoste Malkų įlankos terminale atidarytą galingiausią jūrų uosto grūdų elevatorių dešimčiai metų išsinuomojusi skandinaviško kapitalo žemės ūkio prekybos bendrovė „Scandagra“ jau šį sezoną šalies ūkininkams pasiūlys efektyvesnį grūdų supirkimo modelį. Iš laukų tiesiai į jūrų uostą vežamas derlius mažins ūkininkų sąnaudas, o tai bendrovei leis sustiprinti savo konkurencinį pranašumą grūdų supirkimo rinkoje.

Sutartį dėl grūdų elevatoriaus statybų Klaipėdos jūrų uosto teritorijoje su Malkų įlankos terminalu bendrovė „Scandagra“ pasirašė šių metų pradžioje ir įsipareigojo

Skaityti toliau...

Baltijos šalyse auga rotorinių kombainų paklausa

2017-06-20

Artėjant javapjūtei vis dažniau pasigirsta būsimo derliaus prognozių Europos Sąjungoje ir kitose pasaulio kraštuose. Baltijos šalyse 2017 m. derlius prognozuojamas neblogas, tačiau po lietingo praėjusių metų rugpjūčio žemdirbiai ieško kuo efektyvesnės derliaus nuėmimo technikos. Lietuvos, Estijos ir Latvijos žemdirbių patirtis rodo, kad derlių iš įmirkusių laukų sėkmingai gali nuimti rotoriniai kombainai, o ypač – kombainai su kombinuotomis vikšrinėmis važiuoklėmis. Šią tendenciją pastebi ir daugiau nei dvidešimt metų žemės ūkio technika Baltijos šalyse prekiaujanti bendrovė „Dotnuva Baltic“.

Galingai technikai reikalingi vikšrai
Panevėžio rajone, Naujamiesčio kaime ūkininkaujantis Marius Ragažinskas savo naudojamuose 400 hektarų laukuose augina rapsus, kviečius, miežius, kvietrugius,

Skaityti toliau...

Tinkamai supurenta dirva – daugiau naudos ūkininkui

2017-05-24

Sudėtingesnės pavasario sąlygos verčia ūkininkus prisiminti nuo seno pasėlių laukuose naudojamas akėčias. Dar anksčiau šią techniką yra iš naujo atradę ir ekologinių ūkių savininkai. Dirvas purenantys ūkininkai įsitikina, kad augalai už tai atsidėkoja ankstyva žaluma ir, žinoma, didesniais derliais.

„Šį pavasarį dirvoje buvo per daug drėgmės, ypač daubose, kur dirvos paviršiaus reljefas nelygus. Dalis ūkininkų šią problemą bandė spręsti purenimu, iš giliau pakeldami į viršų drėgnesnį dirvos sluoksnį. Jam pradžiūvus, galėjo važiuoti į laukus su sėjamosiomis. Viena vertus, tai sudarė galimybę dirbti, bet kita vertus, iškėlus į paviršių drėgnesnę dirvą susidarė grumstų – tai apsunkino augalų dygimą.

Skaityti toliau...

„Dotnuva Baltic“ prisijungė prie „Case IH“ tarptautinio kokybės tinklo „Red Excellence“

2017-05-12

Žemės ūkio klientams labai svarbu aptarnavimo kokybė ir bendradarbiavimo paprastumas. Jiems  reikia, kad žemės ūkio techniką parduodanti įmonė ir operatyviai teiktų kokybiškas serviso paslaugas. Siekdama tai užtikrinti bendrovė „Dotnuva Baltic“ prisijungė prie „Case IH“ tarptautinio kokybės tinklo „Red Excellence“.

 „Red Excellence“ kokybės tinklas vienija Europoje „Case IH“ prekės ženklą atstovaujančias įmones. Pagrindiniai šios programos tikslai: stiprinti „Case IH“ žemės ūkio technikos pardavėjų tinklą ir nuolat kelti teikiamų paslaugų kokybę. Kaip tai veikia? Šios programos dėka nustatoma, kurioms veiklos sritims atstovaujanti įmonė turėtų skirti daugiausiai dėmesio. Atlikus kasmetinį įmonės vertinimą, jai rekomenduojama patobulinti savo veiklą vadovaujantis  labiausiai pasiteisinusia

Skaityti toliau...

Vis išmanesniems Lietuvos ūkininkams – vis modernesnė technika

2017-04-10

Darius Jaloveckas

Žemės ūkio šalimi vadinta Lietuva per pastaruosius 20 metų virto tikru agroverslo kraštu, kuriame žemės ūkio technikos bei įrangos naujienos tampa įprasta kasdienybe. Tai patvirtino ir didžiulio lankytojų susidomėjimo sulaukusi tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2017“. Lankytojų interesų kryptis lėmė tiek pačių ūkininkų dėmesys naujovėms, tiek specifinės Lietuvos klimato sąlygos bei globalios rinkos tendencijos, tiek ir darbo jėgos bei laisvų žemės plotų trūkumas šalies kaime.

Šalies ūkiuose – technikos naujovės

„Tai, ką matėme šių metų parodoje „Ką pasėsi…“, dar sykį patvirtino, kad žemės ūkis keičia savo veidą. Ši

Skaityti toliau...

Rekordinio dydžio parodoje – šalies agroverslo atspindys

2017-03-30

Šį savaitgalį Aleksandro Stulginskio universitete vyks didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2017“, šiemet išaugusi iki rekordinio dydžio.

Šiemet jau 22 kartą rengiama paroda nuo ankstesniųjų išsiskirs itin didele žemės ūkio technikos ekspozicija, kuriai skiriamas plotas padidėjo trečdaliu – iki 41 tūkst. kv.m.
Pasak A. Stulginskio universiteto rektoriaus prof. Antano Maziliausko, pasaulyje auga ne tik maisto produktų paklausa, bet ir poreikis mažinti gamybos kaštus bei tausoti išteklius.
„Žemės ūkis Lietuvoje jau šiandien yra ta šaka, kurioje įdiegta bene daugiausiai išmaniųjų technologijų“, – padidėjusį dėmesį technikai ir technologijoms aiškina rektorius.
Šiuolaikinė technika stebina savo galimybėmis.

Skaityti toliau...

Dėl ambicingos plėtros „Agrochema“ smulkios fasuotės trąšų gamybą ir eksportą padidins du kartus

2017-03-03

Apie 50 proc. padidėsiantys pardavimai vietinėje rinkoje, daugiau nei du kartus išaugsiančios eksporto apimtys į Baltijos šalis, naujos darbo vietos, gausesnis asortimentas sodui, daržui, gėlynui. Tokiais optimistiniais ateities planais dalijasi koncernui „Achemos grupė“ priklausanti  viena didžiausių Lietuvos agroverslo bendrovių „Agrochema“ atstovai, kovo 3 d. atidarę naują smulkios fasuotės ir mikroelementinių trąšų gamybos padalinį.
„Naujasis padalinys praplės smulkios fasuotės trąšų gamybos apimtis, padidins įmonės lankstumą greičiau prisitaikyti kintančioje verslo aplinkoje. Siekdami būti arčiau savo kliento, didiname nuo 7 iki 26 mažmeninės prekybos centrų tinklą. Taip užtikrinsime dar greitesnį naujosios produkcijos bei kitų įmonės prekių patekimą pas vartotoją. Be to,

Skaityti toliau...

„Litagra“ ketina perleisti prekybos verslą „Achemos grupei“

2017-02-27

Viena didžiausių Baltijos šalių žemės ūkio sektoriaus grupių „Litagra“ ketina perleisti prekybos verslą ir elevatorių tinklą Lietuvoje bei Latvijoje koncernui „Achemos grupė“. „Litagros“ grupė, nusprendusi nuo šiol koncentruotis į gamybos verslus, toliau valdys pirminį žemės ūkio gamybos verslą – bendroves Lietuvoje, dirbančias daugiau kaip 9 tūkst. hektarų žemės, bei pašarų gamybos bendrovę „Joniškio grūdai“.

Pasak „Litagros“ valdybos pirmininko ir steigėjo Gintaro Kateivos, „Litagra“, pirmoji po valstybinės įmonės „Lietuvos agrochemija“ prieš 25 metus pradėjusi prekiauti vakarietiška agrochemija, žengia strateginį žingsnį. „Nusprendėme 138 mln. eurų metinę apyvartą bei apie 250 darbuotojų turintį prekybos verslą perleisti strateginiam partneriui, galinčiam sukurti

Skaityti toliau...

"Konekesko" pardavė dalį verslo akcijų "Danish Agro Group" (Danija)

2017-02-13

“Kesko” korporacijos (Suomija) dukterinė įmonė “Konekesko Ltd.” (Suomija) pardavė 45% savo dukterinių įmonių Baltijos šalyse (Estija, Latvija, Lietuva) akcijų “Danish Agro Group” (Danija) įmonei “DAVA Agravis Machinery Holding A/S”. Tuo pačiu, su “Danijos Agro Group” įmone sutarta dėl galimybės pastarajai ateityje įsigyti visas likusias “Konekesko” technikos verslo Baltijos šalyse akcijas ir žemės ūkio technikos verslo akcijas Suomijoje.

“Konekesko Ltd.” dukterinės įmonės Baltijos šalyse importuoja, parduoda žemės ūkio, miško ir statybinę techniką, jos atsargines dalis, teikia technikos aptarnavimo paslaugas. Pagrindiniai įmonių prekių ženklai – CLAAS traktoriai, kombainai ir žemės dirbimo įranga, “Ponsse” miško technika, “Kobelco” ekskavatoriai

Skaityti toliau...
Senesni įrašai