Procedūrų girnose: nukirpo finansavimą, ragina išsikraustyti

Žemės ūkio politikų, strategų bei žemdirbių autoritetingas patarėjas Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas (LAEI) yra atsidūręs nepavydėtinoje padėtyje. Taikomuosius ir mokslinius tyrimus atliekanti, aukštą prestižą turinti valstybinė institucija kenčia gniuždančias sąlygas. Biurokratinė mašina biudžetinę mokslo įstaigą ir jos prestižą menkina jau ne pirmus metus, tačiau dabar situacija pasiekė skandalingą piką.

Nutarė konsoliduoti valstybinius institutus

Prieš savaitę Vyriausybė patvirtino valstybinių mokslinių tyrimų institutų pertvarkos planą. Reorganizacija numatyta Vyriausybės programoje, tačiau sprendimas buvo pristabdytas. Jis priimtas po to, kai siūlymus pateikė premjero Sauliaus Skvernelio potvarkiu sudaryta darbo grupė.

Šiuo metu veikia trylika valstybinių mokslinių tyrimų institutų. Konsoliduojant siekiama sutelkti kritinę aukšto lygio mokslininkų ir kitų tyrėjų masę, užtikrinti efektyvų ir skaidrų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros finansavimą, paskatinti glaudesnį mokslo, valstybės ir verslo bendradarbiavimą, sustiprinti tarptautiškumą.

Visą straipsnį skaitykite ŪP Nr. 86, p 1-5

Irma DUBOVIČIENĖ

ŪP korespondentė