4 patarimai, kaip išsirinkti tinkamas spalvas miegamajame

Pagalvojus apie miegamąjį paprastai iš karto užplūsta jaukumo ir ramybės jausmas. Norint tokį sukurti, svarbu atkreipti dėmesį į kambario spalvas. Todėl sienų, baldų ar kitų aksesuarų esančių miegamajame atspalviai yra itin svarbūs. Nuo jų dažnai priklauso mūsų nuotaika – juk nesinori kasdien atsibusti ir pamatyti erzinantį vaizdą. Tad kaip pasirinkti tinkamas spalvas miegamajame?

1. Atraskite savo stilių

Spalvų paletė yra itin plati. Suradus kelis mėgstamus atspalvius, jie gali nederėti tarpusavyje. Todėl rekomenduojame sukurti įkvepiančių detalių koliažą. Galite ieškoti miegamojo dizainų nuotraukų ir kitų aksesuarų. Suradę 10–15 idėjų, panaudokite jas koliaže ir atkreipkite dėmesį, kokia pagrindinė spalva dominuoja.

2. Atkreipkite dėmesį į baldų spalvas

Suradus koliaže patinkančią spalvą, svarbu atsižvelgti į turimų baldų spalvas. Jei spalvos „pešasi“ tarpusavyje, gali tekti perdažyti baldus arba ieškoti derančių tonų. Tačiau jei įrenginėjate miegamąjį nuo nulio, rinkdamiesi baldus šalia savęs turėkite spalvų koliažą. Jis padės surasti derančius gaminius.

3. Nuspręskite, į ką norite atkreipti dėmesį

Neutralios spalvos, tokios kaip, balta, pilka, gelsvai ruda, dažniausiai išnyksta fone. Jos puikiai sukuria subtilią atmosferą. Norėdami įnešti daugiau spalvų galite naudoti savo baldus ar kitus aksesuarus. Pavyzdžiui, paveikslai ar net miegamojo lovos patalynė su raštais gali tapti kambario dekoracija.

Kitu atveju, jeigu norisi atkreipti dėmesį į sienas, rinkitės žalsvai mėlyną, šviesiai violetinę ar geltoną spalvas. Geltoni pasteliniai tonai padės sukurti šviesesnį kambarį, o šviesiai violetinė spalva paskatins jaukumo jausmą. Pasirinkę ryškesnes sienas, ieškokite baldų, pasižyminčių neutraliais atspalviais.

4. Venkite ryškių spalvų

Miegamajame derėtų vengti itin ryškių spalvų. Tačiau, jei vis tiek jų norisi, rinkitės švelnesnius jų atspalvius, pavyzdžiui, pilkšvai raudoną arba mėlyną, sumaišytą su šiek tiek baltos. Tuomet patalynė ar paveikslai gali būti ryškesnių spalvų.

Suradę savo stilių ir mėgstamas spalvas galėsite susikurti tobulą miegamąjį. Kadangi jame praleidžiame ganėtinai nemažai laiko, svarbu neskubėti renkantis tiek baldus, tiek kambario spalvas. Tinkamai įsirengę savo miegamąjį galėsite mėgautis puikiu poilsiu tiek naktį, tiek dieną.

https://www.magresbaldai.lt/

2021-09-04