„Agrovizija 2015“ – yra kuo didžiuotis!

Vienas ryškiausių šalies agroverslo įvykių – žemės ūkio paroda „Agrovizija“ per dešimtmetį išaugo trigubai: nuo ekspozicijos, užėmusios 10 ha plotą 2006 m., iki 30 ha šiemet. Gali būti, kad ir lankytojų šiais metais atvyks arti dešimties tūkstančių. Vadinasi, tikrai yra ką parodyti ir ką pamatyti. Tuo pasirūpino parodos organizatoriai – LAMMC Žemdirbystės institutas, Lietuvos augalų apsaugos asociacija (LAAA), Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) ir net 50 parodos dalyvių, kurių dalis su organizatoriais ištikimai dalijasi renginio rūpesčiais ir džiaugsmais visus dešimt metų, per kuriuos pristatyta visa, kas nauja ir pažangu žemės ūkyje: augalų apsaugos, veislių, trąšų, mokslinių tyrimų bei technikos naujovės.
Vakar, liepos 1 d., tradiciškai parodą aplankė ir iškilmingame atidaryme dalyvavo ypač gausus būrys garbingų svečių. Sveikinimo žodį tarė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. „Džiugu ne tik tai, kad paroda surengta jau dešimtą kartą, bet pačiai tiek kartų joje teko apsilankyti. Toks renginys sutraukia ne tik žemdirbių, bet ir mokslo darbuotojų, politikų ir dar daugelių kitų sričių atstovų. Atvažiuoti ir pamatyti, kaip per dvidešimt penkerius metus pasikeitė Lietuvos žemės ūkis, ir įdomu, ir leidžia pelnytai didžiuotis agroverslo pasiekimais, – kalbėjo ministrė. – Didžiausią įspūdį man daro augalininkystės bandomieji laukeliai, į kuriuos žiūrėdama suprantu, jog paroda prasideda ir baigiasi tikrai ne per tris dienas, o demonstruojami rezultatai patvirtinta, kad šalies žemdirbiai gali puikiai konkuruoti su kitų Europos Sąjungos valstybių ūkininkais.“
Pasak V. Baltraitienės ypatingos padėkos verti parodos organizatoriai, kurie, neatsižvelgdami į jokius gamtos pokštus, o jų per dešimtmetį netrūko – pradedant sausromis, baigiant liūtimis, visada renginiui pasirengdavo taip, kad nusivylusiųjų nebuvo. „Manau, kad visi, kas tik atvyksta į „Agroviziją“, iš jos išvyksta praturtėję naujų žinių, patarimų ir idėjų“, – sakė žemės ūkio ministrė.
Į parodos atidarymą atvykę politikai, Vyriausybės, mokslo institucijų bei žemės ūkio asociacijų atstovai scenoje keitė vienas kitą ir negailėjo gražių žodžių.
Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Jonas Kondrotas vylėsi, kad ne tik parodos bandymų laukeliuose, bet ir visoje šalyje bus sulaukta gausaus derliaus. Jam pritarė Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas. Pasak jo, džiugu matyti, kokia pažanga yra pasiekta žemės ūkyje ir kad mokslas dirba ūkininkų labui. Panašu, kad sutapus tokioms palankioms aplinkybėms šalyje laukiamas rekordinis derlius.
LŪS pirmininkas Jonas Talmantas, atvykęs į renginį su ražų šluota, juokavo, kad ne tik mokslas padeda žemės ūkiui, bet ir šiokie tokie burtai. „Jeigu šluotą pastatysi ražais į viršų ir ko nors labai norėsi, tai būtinai išsipildys. Labai labai norėjau, kad oras šiemet parodos nesugadintų. Regis, burtai pavyko“, – šmaikštavo J. Talmantas, šluotą pastatęs prie scenos, kad ši visas tris dienas garantuotų saulę ir šilumą.
LAMMC direktorius dr. Zenonas Dabkevičius ragino didžiuotis tuo, kad mūsų šalies laukai jau nesiskiria nuo prieš dvidešimt metų tik užsienio kelionėse regėtų ir tai pasiekta bendru mokslo ir žemdirbių darbu.
Pasak renginio organizatorės – LAAA direktorės Aušros Beniulienės, „Agrovizija“ tikriausiai nebūtų tiek metų sėkmingai organizuojama, jeigu iš pat pradžių nebūtų susiformavęs vadinamasis „auksinis branduolys“. „Tai parodos dalyviai, kurie nuo pat pirmosios iki jubiliejinės dešimtosios nepraleido nė vienos. 2006 m. dalyvavo: „Agrochema“, „Agrodema“, „Agrokoncernas“, „Bayer CropScience“, BASF, „Kustodija“ „Kemira GrowHow“ (dabar „Baltic Agro“), „Biržų žemtiekimas“, „Adama“ ir „Syngenta“, – vardijo A. Beniulienė. Visi buvo apdovanoti parodos organizatorių atminimo dovanomis, be dėmesio neliko ir kiti parodos dalyviai.
Išskirtine pagalbininke paro­dos organizatoriams ir tiesiog idėjų vulkanu A. Beniulienė pavadino „Ūkininko patarėjo“ Reklamos skyriaus vedėją Vilmą Sebeikaitę, kuri taip pat gavo dovaną gražaus ir vaisingo bendradarbiavimo atminčiai. Po iškilmingo parodos atidarymo svečiai ir lankytojai pasklido po parodą.
Į UAB „Agrokoncernas“ paviljoną užsukusi žemės ūkio ministrė domėjosi šiais metais pristatomomis naujienomis. Bendrovės vadovas Edgaras Šakys sakė, jog ir šiemet turi ką naujo pasiūlyti parodos lankytojams. „Tai naujos augalų veislės, auginimo technologijos, kai kurie nauji augalų priežiūros produktai. Žemdirbiams labai aktualu, kaip pasėti ir be nuostolių užauginti žiemkenčius iki pavasario. Viską patars ir pasiūlys „Agrokoncerno“ specialistai. O pasirinkę bendradarbiauti dar dalyvaus ir bendrovės rengiamoje akcijoje, kurios nugalėtojai galės pasimėgauti poilsiu Druskininkuose, – sakė E. Šakys. – Mūsų stenduose žemdirbiai gali matyti žieminių kviečių veisles, kurios puikiai peržiemojo nelemtą 2013–2014 metų žiemą ir sulaukėme 8–9 t/ha derliaus. Mes gavome puikius rezultatus ir viską išbandę patys jau galime tvirtai patarti kitiems.
Kitas dalykas, kuris turėtų sudominti ūkininkus, kompanijos „Strube“ cukrinių runkelių veislės. Jos sparčiai populiarėja mūsų šalyje, nes sėklos labai gerai paruoštos, beveik šimtu procentų daigios ir jų pasėliai būna tankiausi, – vardijo E. Šakys. – Auginantiesiems žirnius ar besirengiantiesiems tai daryti siūlome pasižvalgyti po dviejų veislių Simona ir Navaro bandymų laukelius. Pernai šalies ūkininkams pasiūlėme vasarinių šešiaeilių miežių, anksčiau būdavo tik žieminiuose miežiuose. Tad šiemet, kaip kiekvienais metais, turime tikrai įspūdingų naujienų, kuriomis dalysimės su ūkininkais“, – sakė „Agrokocerno“ vadovas.
Į renginio atidarymą atvyko ir užsienio svečių iš Estijos bei baltarusių delegacija, vadovaujama šios šalies žemės ūkio ir maisto ministerijos vadovo pavaduotojo Vasilijaus Pivovaro. Vienas delegacijos atstovų, Baltarusijos sėklininkystės inspekcijos vadovo pavaduotojas Ivanas Ruskich sakė, kad paroda padarė ne tik didelį įspūdį, bet ir yra puiki proga aptarti daugelį abiem šalims aktualių problemų.

Autorės nuotraukos

Elena RINKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.