„Dojus agro“: visos žemės dirbimo ir sėjos technologijos – vienoje vietoje! (nuotraukų galerija)

UAB „Dojus agro“ besidominančiuosius naujausia technika ir jos galimybėmis pakvietė į žemės dirbimo dieną, vykusią ūkininko Dainiaus Sabulio (Kėdainių r.) laukuose.

Pasak bendrovės Pardavimo padalinio vadovo Pauliaus Arūno, jau antrus metus „Dojus agro“ rinkoje turi didžiausią sėjamųjų ir skirtingų žemės dirbimo technologijų asortimentą.
„Nenorime ūkininkams prievarta siūlyti jokios technologijos, nes iš tikrųjų kiekvienas, tinkamai pasirinkęs būdą, pasiekia jį tenkinančių rezultatų, – „ŪP“ pasakojo P. Arūnas. – Vieni yra maksimalistai ir siekia didžiausio derliaus, kiti jo tikisi mažiausiomis sąnaudomis. Bet Lietuvos regionai labai skirtingi – vienur galima sau leisti ne tokį rūpestingą ūkininkavimą, o kiti neišgyventų, jei neišnaudotų technologijų, skirtų būtent jų darbo sąlygoms. Todėl čia demonstruojame visas tris pagrindines technologijas ir moderniausias jų mašinas. Nepaisant to, kad tai yra tradicinė žemės dirbimo technologija, ji taip pat kiekvienais metais tobulėja, ir ūkininkams pasiūloma vienokių ar kitokių naujovių. Pati technologija visą laiką duoda stabilų rezultatą. Jeigu žmogus nėra maksimalistas ir nori gauti būtent tokį rezultatą, jis renkasi tradicinę žemės dirbimo technologiją. O šiuolaikiškas ūkininkas, kuris nori geriausio rezultato, rinksis minimalaus žemės dirbimo technologiją, kuri vis labiau populiarėja. Mažinti sąnaudas galima juostinėmis žemės įdirbimo technologijomis, tad šiais metais mes pradėjome atstovauti „Claydon“ kompanijai.“
P. Arūnas sakė, kad susidomėjimas „Claydon“ technika toks didelis, kad su demonstracine technika nesuspėta patenkinti visų ūkininkų poreikių – nuvažiuoti visur. Atvykusieji į šį renginį galėjo akis į akį pasikalbėti su anglu Džefu Kleidonu (Jeff Claydon) – šios technologijos išradėju ir įmonės savininku. „Jis daug dėmesio skiria ir ūkininkams, ir savo atstovams šalyse. Džiaugiamės, jog pavyko pasikviesti, tad jis pats gyvai viską išaiškino“, – teigė Pardavimo padalinio vadovas.
Žemės dirbimo dienos renginyje pristatytos ir „Kuhn“ žemės dirbimo technologijos, kurias ši įmonė ir toliau plečia. Tai ir platesni užgriebiai, ir kombinuotų sėjamųjų sprendimai. Jau keletą metų „Dojus agro“ palaiko ryšius ir su gamintoju „Koeckerling“, kurio padargai skirti minimaliam žemės dirbimui. Tad renginyje parodyti trys stambiausi gamintojai ir trys skirtingos technologijos.
„Didžioji dalis mašinų, kurias turime, yra demonstracinės. Jeigu klientai šiame ar kitame renginyje susidomės, turime galimybę nuvežti padargus į ūkius ir ten jų sąlygomis su savo specialistų pagalba padėti įsitikinti šių technologijų pranašumu. Yra nemažai klientų, kurių laukuose išbandėme „Claydon“ techniką. Jau yra pasiruošusiųjų investuoti į šią technologiją. Startas stiprus ir žmonės šią techniką tikrai rinksis, nes įsitikino, kad ji duoda tikrai puikių rezultatų“, – džiaugėsi P. Arūnas.
Vienas pirmųjų ūkininkų, įsigijusių „Claydon“ sėjamąją ir akėčias dar tiesiai iš gamintojo, buvo Aurimas Snarskis (Kalnaberžės k., Kėdainių r.). „Pirmas ruduo, kai su jomis pradėjau sėti rapsus. Kol kas lūkesčiai pasiteisino, patenkintas sudygimu, darbo našumu. Atlikau įvairių eksperimentų, stebėsiu, kaip bus geriau. Lietuvoje esu pionierius, investavęs į šią technologiją todėl, kad anksčiau ją mačiau Vokietijoje ir ji labai patiko. Jau daug metų dirbu be plūgų ir norisi ekonomiškiau – sutaupyti ir laiko, ir degalų, gauti didesnį pelną“, – atviravo A. Snarskis.
Įmonės „DOJUS agro“ produktų vadybininkas, atsakingas už Vokietijos gamintojo „Koeckerling“ minimalaus žemės dirbimo technologijos produktus, Mantvydas Bauras teigė: „Koeckerling“ gamina noraginius bei diskinius skutiklius ir kultivatorius, skirtus lyginti arimą ir antriniam ražienų skutimui. „Koeckerling“ gamintojo pasididžiavimas tai unikalus ir analogų rinkoje neturintis Vario modelis su aštuoniomis eilėmis įdirbimo noragų, kurio maišymo ir įdirbimo kokybei nėra lygių.Tai visas asortimentas, kurio visiškai užtenka minimaliai žemės dirbimo technologijai. Kadangi dėl lietuviškų orų turime labai trumpą laikotarpį, kai galime įdirbti dirvą ir pasėti, su šia technologija dėl laiko ir degalų kiekio gerokai lenkiame ariminę technologiją. Tai yra ateities technika, ir jos vis daugėja. Štai penkių korpusų plūgui reikia 150–180 AG traktoriaus, plūgo darbinis plotis yra apie 2 metrai, darbinis greitis apie 9 km/h. Bet juk su tokios pat galios traktoriumi galime tempti 3–3,5 m pločio noraginį skutiklį apie 12–14 km/h – tai gerokai daugiau įdirbto ploto per trumpesnį laiką.“

Stasys BIELSKIS
„ŪP“ korespondentas

Autoriaus nuotraukos

Ūkininkas Aurimas Snarskis iš Kalnaberžės kaimo (Kėdainių r.) yra vienas pirmųjų Lietuvoje, tiesiai iš gamintojo įsigijęs „Claydon“ sėjamąją ir akėčias.

Pardavimo padalinio vadovas Paulius Arūnas: „Jau antrus metus bendrovė „Dojus agro“ rinkoje turi didžiausią sėjamųjų ir skirtingų žemės dirbimo technologijų asortimentą.“

Ūkininkai galėjo akis į akį pasikalbėti su Džefu Kleidonu (kairėje), „Claydon“ technologijos išradėju ir įmonės savininku.

„Dojus agro“ produktų grupės vadybininkas Mantvydas Bauras, atsakingas už Vokietijos gamintojo „Koeckerling“ minimalaus žemės dirbimo technologijos produktus: „Koeckerling“ – tai ateities technika.“