Geriausias – daugiažiedis

– Medaus pirkti – tik į kaimą, – pataria Metų bitininkas, Aleksandro Stulginskio universiteto doc. dr. Algirdas Amšiejus, – pavasaris buvo keistokas, visą gegužę bitės tūnojo aviliuose, birželį nustebino gausiais spiečiais.

Nepaisydami netekčių, daugelio derlingų rajonų bitininkai prisuko nemažai žieminių rapsų medaus, kuris labai greitai susikristalizavo. Kėdainių, Panevėžio, Ukmergės rajonų turgavietėse už šviesaus pavasario medaus kilogramą prekeiviai prašo pusketvirto euro, Dzūkijoje – penkių, o Klaipėdos krašte – septynių.
Birželį gamtą alino sausra, medžius, ypač mieste, puolė amarai, nuo liepų lapų netgi varvėjo derva. Bitininkų pastebėjimu, tai buvo lipčius.
– Tikrasis medunešis bus liepą, – prognozuoja dr. A. Amšiejus.
Medaus mėgėjams Metų bitininkas pataria aplankyti Dzūkiją. Šio krašto žemdirbiai nesėja nei žieminių, nei vasarinių rapsų, o štai daugiažiedžių pievų, grikių – į valias. Iš girių bitės parsineša beveik nepastebimai žydinčių medingųjų šaltekšnių, aviečių nektaro, netgi lipčiaus. Pastarasis retsykiais medų „nudažo“ žalsva ar netgi rausva spalva. Mokslininkas ir bitininkas A. Amšiejus rekomenduoja vartoti medų kaip funkcinį maistą – kasdien po šaukštelį. Bet ne į kavą, arbatą, o tiesiai į burną. Ir mėgautis juo bent minutę ar dvi. Geriausias medus – daugiažiedis, kitokio Lietuvoje ir nerasime.