Ashburn +30,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024
Ashburn +30,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024

Apie lašišines žuvis plačiam skaitytojų ratui

2023/05/27


Gamtos tyrimų centro Žuvų ekologijos laboratorijos vyr. mokslo darbuotojas dr. Vytautas Kesminas išleido naują knygą – „Lietuvos lašišinės žuvys: biologija, ekologija ir išteklių apsauga“.

Knygos pristatyme dalyvavo Žuvų ekologijos ir Ekotoksikologijos laboratorijų mokslininkai, Trakų Vokės skyriaus, Žuvininkystės tarnybos prie LR ŽŪM lašišinių žuvų išteklių atkūrimo specialistai, asociacijų sąjungos „Žuvininkų rūmai“ žuvininkystės specialistai ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos specialistai.

Knygą pristatė doc. Egidijus Bukelskis, taip pat apie knygą kalbėjo knygos autorius dr. Vytautas Kesminas, susitikime pasisakė mokslininkai dr. Linas Ložys, dr. Nijolė Kazlauskienė, žuvininkystės specialistai – Leonas Kerosierius ir Valdas Gečys.

Mokslo populiarinamoji monografija skirta pažinti lašišines žuvis. Pirmojoje dalyje yra apžvelgiama lašišinių žuvų kilmė, raida, nagrinėjama jų evoliucija, atskirų žuvų grupių filogenetiniai ryšiai. Skaitytojas supažindinamas su pasaulyje gyvenančiomis lašišinėmis žuvimis, jų įvairove, išvaizda, pagrindiniais biologijos bruožais, paplitimu, išteklių būkle, apsauga ir svarbesnių rūšių reikšme žuvininkystei. Šioje dalyje plačiau aprašomos lašišinės žuvys, gyvenančios Lietuvos vandenyse. Antroji monografijos dalis skirta lašišinių žuvų mokslinių tyrimų rezultatams pristatyti ir apibendrinti, išteklių būklei ir kaitos dėsningumams įvertinti. Taip pat aptariamos lašišinių žuvų atkūrimo ir apsaugos priemonės.

Kesmino monografija

Monografija skirta plačiajam skaitytojų ratui: mokslininkams, žuvininkystės ir aplinkosaugos specialistams, studentams ir visiems, kas domisi gamta ir lašišinėmis žuvimis.

 

Gamtos tyrimų centro informacija

Dalintis