Ashburn +27,1 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +27,1 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Ilgakasiai geltonskruosčiai pomidoriukai – tarsi girliandos šiltnamyje

2023/09/06


Jeigu esate ne tik skonio, bet ir grožio gurmanas, jeigu norite nedidukų vyšninių pomidoriukų, kurie būtų ne tik saldūs, bet ir puoštų šiltnamį ar stalą, verta pasodinti geltonųjų ‘Goldkrone’, ilgomis gelsvomis „kasomis“ nuo aukštos viršūnės tarsi girliandos besidriekiančius iki pat žemės. Danguolė Lukauskienė iš Lazdijų rajono, Mankūnėlių kaimo įsitikino, kad tai viena gražiausių ir patikimiausių smulkiavaisių pomidorų veislių.

„Aš juos įsimylėjau“

„Labai saldūs, maži, vos 1,5–2 cm skersmens, 15–20 g svorio, plona ir netrūkinėjančia odele ir derlingi, tinka viskam – pavaišinti, papuošti, konservuoti... – ši čekiška veislė ‘Goldkrone’, matyt, ilgam įsitaisė D. Lukauskienės šeimos šiltnamyje. – Aš įsimylėjau šiuos geltonskruosčius mažylius.“

Vaisius dažniausiai visa šeima ragauja kaip delikatesą, vaišina artimuosius, draugus ir pažįstamus. Šie apvalūs nedidukai „karoliukai“ – graži stalo dekoracija, nekalbant jau apie šiltnamyje iki pat takų besidriekiančias saulės spalvos kasas, siekiančias 30 cm ir daugiau.

 pomidorų veislės
Pomidoro ‘Goldkrone’ kasos.

Kaip užauginti „kasas“?

Ankstyvos ‘Goldkrone’ veislės aukštaūgiai krūmai siekia apie 3 metrus. Juos tinka auginti ne tik šiltnamyje, bet ir lauke, galima formuoti vienu, dviem ar trimis stiebais.

Ką daryti, kad pomidoriukų kekės augtų ilgomis „kasomis“? Atsakymo pašnekovė siūlo ieškoti veislės savybėse. Augino juos kaip ir kitus pomidorus, kaip ir kasmet: „Laisčiau kartą per savaitę, tręšiau tik kartą per sezoną, į duobę daigams suberdama po saują kalcio salietros. Per visą vasarą neuždarinėjau šiltnamio durų, laikiau jį pravertą „kiaurai“ abiem galais. Nuo maro purkšti pomidorų šią vasarą nereikėjo, jie augo sodriai, derėjo dosniai ir ilgai.“

D. Lukauskienė, save kukliai vadinanti daržininke mėgėja, pomidorus šeimos poreikiams augina apie 15 metų iš savo daigų ir ieško vis naujesnių veislių, tik šiemet aplinkybės susiklostė taip, kad daigus teko pirkti. Vis dėlto nėra to blogo, kad neišeitų į gera, – atrado ypatingą veislę ‘Goldkrone’.

 

Danguolės LUKAUSKIENĖS nuotraukos

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis