Columbus +24,6 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 27 Lie 2024
Columbus +24,6 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 27 Lie 2024

Tarsi gigantiškos bitės soduose darbuojasi dronai

2023/09/12


Kol stambiųjų sodų valdytojai suka galvas, kaip rasti pakankamai darbo jėgos ir kaip užtikrinti, kad vaisius skinantys žmonės dirbą atliktų kokybiškai, Izraelyje veikiantis startuolis sukūrė ir jau keliuose komerciniuose soduose išbandė dirbtinio intelekto (DI) valdomus skraidančius robotus, galinčius skintis obuolius, persikus, nektarinus.

Prieš penkerius metus įkurta įmonė „Tevel Aerobotics Technologies“ sodininkams pasiūlė sprendimą, kuris tiek Amerikoje, tiek Europoje buvo palankiai sutiktas. Agrarheute.com portale rašoma, kad naujoji technologija sukurta, naudojant dronus ir DI. Skraidantys robotai naudoja dirbtinį intelektą, kad aptiktų prinokusius obuolius. Prieš nuskinant vaisių įvertinama jo spalva, dydi, svoris, sunokimas. Dronai

Negana to, dronai renka duomenis apie kiekvieną nuskintą vaisių ir pateikia juos, kad būtų galima prevenciškai įvertinti derliaus būklę.

Naujieji dronai jau išbandyti Italijos įmonės Rivoira Giovanni & Figli, į pasaulinę rinką teikiančios vaisiu, daržoves ir konservuotus produktus iš jų, soduose. „Tevel Aerobotics Technologies“ svetainėje skelbiamame vaizdo įraše vykdomasis italų įmonės direktorius Marco Pivoira teigia, kad didėjant darbo apimtims, nelengva rasti pakankamai darbuotojų ir užtikrinti aukštą darbo kokybę, todėl naujieji dronai, jo manymu, galėtų išspręsti šias problemas.

„Su „Tevel“ įrenginių sistema ir specifiniais algoritmais leido labai tiksliai atlikti darbus. Algoritmų pagalba buvo galima užprogramuoti, kokios spalvos ir svorio vaisius skinti, nustatyti ant medžio kabančio vaisiaus kokybę“, – technologijos galimybėmis dalijosi jis ir atkreipė dėmesį į tai, kad dronai lengvi ir labai manevringi, atsargiai nuskina ir sudeda vaisius, todėl nė kiek nepažeisti ir kokybiški.

Dar vienas naujos technologijos privalumas – dronai gali dirbti ir dieną, ir naktį. Šviesos stygius skraidantiems robotams netrukdo nuspręsti, kuris vaisius tinkamas skinti. Komercinius sodus valdančios įmonės vadovas planuoja įdiegti programą, leidžiančią skinti ne tik obuolius, bet ir kitus vaisius: persikus, nektarinus, slyvas ir kt.

Tokios pat pozicijos laikosi ir Centrinėje Kalifornijoje (JAV) įkurtos įmonės HMC vadovai. Šie persikų, nektarinų, slyvų, obuolių ir vynuogių augintojai taip pat jau spėjo išbandyti šią technologiją ir neabejoja, kad ji ateityje padės išspręsti tam tikras problemas, padės plėsti verslą ir užtikrins aukštą produkcijos kokybę.

Sode darbus atliekančių robotų gamintojai savo kūrinį sėkmingai išbando ir Čilėje.

 

Parengta pagal Agrarheute ir „Tevel Aerobotics Technologies“ informaciją

Dalintis