Ashburn +20,4 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +20,4 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Sulaukėte menko paprikų ar baklažanų derliaus? Agronomė paaiškino priežastis

2023/09/14


Ne kasmet, o ypač tik pradėjus daržininkauti ir turint nedaug patirties, galima nusivilti derliumi, kurį pavyko užauginti, nors, regis, dėmesio daržovėms netrūko. Ne visada paprikos ir baklažanai gausiai uždera net šiltnamio sąlygomis. Į klausimą „Kodėl?“, atsakymų turi mokslininkė, agronomė doc. Audronė Žebrauskienė.

Dėl per karšto oro blogai apsidulkina žiedai, krinta susiformavusios užuomaz­gos, dėl to gerokai sumažėja derlius. Ba­klažanai ypač jautrūs drėgmės trūkumui, todėl gruntas nuolat turi būti 60–70 proc. drėgnumo, o augalų derėjimo metu – dar drėgnesnis (70–80 proc.). Laistyti reikia dažnai, bet negausiai, 2–3 kartus per sa­vaitę, nelygu oro sąlygos, stengtis iki pietų. Paprikoms, kaip ir pomidorams, pakanka 60–70 proc. grunto drėgnumo. Jokiu būdu negalima lieti šaltesniu nei 20 °C vandeniu ar tirpalu, drėkinti paprikų ir baklažanų lapų.

Prasidėjus žydėjimui būtina aktyviau vėdinti, kad drėgmė šiltnamyje nepakil­tų aukščiau nei 75–85 proc. Aukštesnė drėgmė šiltnamyje lemia prastą žiedų apsidulkinimą, grybinių ligų plitimą.

Augalams vystantis, palaipsniui šalina­mos ne tik šoninės atžalos, bet ir lapai. Skinant vaisius, skinami ir seni apatiniai lapai iki 1 m aukščio. Taip palaikomos geresnės vėdinimo sąlygos. Labai svarbu laiku pašalinti šonines atžalas, kad jos neužgožtų žiedų, taip pat lapus, užtem­dančius žiedus nuo tiesioginių saulės spindulių, priešingu atveju gali būti ne­užmegztų vaisių.

Šiltnamiuose augalai formuojami su 3–4 stiebais. Kai tik pradeda šakotis, išpjaunamos atžalos, vėliau išaugantys stiebai. Kai ant šoninių stiebų pasirodo žiedai, jiems išsiskleidus nupjaunama viršutinė pagrindinio stiebo dalis. Kad vaisiai greičiau formuotųsi, virš antrosios užuomazgos nupjaunami šoniniai stiebai. Ant kiekvieno augalo vidutiniškai palie­kami 5–6 vaisiai.

 

„Rasų“ informacija

Asociatyvi 132rf nuotr.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis