Žinutė prieš išvykstant
Praėjusią savaitę su „Ūkininko patarėjo“ redakcija susisiekęs Anykščių r. ūkininkas Dainius Arlauskas pateikė 2012 m. ES reglamentą, kuriuo vadovaudamasi ŽŪM nacionalinėje teisėje patvirtino įsakymą „Dėl Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių patvirtinimo“ ir ten įvėlė techninę klaidą. „Dar kartą važiuosime į Briuselį ir kalbėsimės pievų atkūrimo tema. Žodis po žodžio, veiksmas po veiksmo ir ŽŪM privalės įsiklausyti, kad problema yra ne ūkio lygmenyje ir ją ne ūkininkai, ir ne Briuselis sukūrė. Biurokratinė, techninė klaida turi būti išspręsta“, – prieš išvykdamas į Briuselį kalbėjo jaunas ūkininkas.
Pažadėjo klausimą išspręsti
Po susitikimo su ES žemės ūkio komisaru ŪP pakalbino Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) prezidentą Joną Vilionį. Jis sakė, kad Briuselyje buvo kalbama ne tik apie daugiamečių pievų problemą, bet ir apie pieno ūkio pasitraukimą iš gamybos, mažėjančias pieno supirkimo kainas, paramą, tiesiogines išmokas ir kt. „Mes į Briuselį važiavome bėdos verčiami, nes šalyje vykdoma žemės ūkio politika veda prie ūkių kracho. Išvažiuodami prašėme ministerijos, kad raštiškai išsakytų savo poziciją pievų klausimu, tačiau ji to nesugebėjo padaryti, tik atsiuntė savo atstovą. Žemės ūkio ministras mums nuolat meluoja, nori Lietuvą paversti pievomis ir šlapynėmis, traktuodamas, kad čia – ES reglamentas, todėl negalima nieko pakeisti. Mes nesame prieš daugiametes pievas, jų Lietuvoje yra pakankamai. ES žemės ūkio komisaras nepareiškė, kad pievų atkūrimas yra Briuselio nurodymas, ir pažadėjo šį klausimą išspręsti. Jei gausime raštą, kad tai yra ne ES reglamento reikalavimas, o mūsų Vyriausybės išmonė, tai daug kam galvos ir užpakaliai lėks“, – žodžių kišenėje neieškojo J. Vilionis.
Įgauna jėgą ir sparnus
Pasak LPGA prezidento, ūkininkai įgauna sparnus ir jėgą. Todėl jei ŽŪM problemų nespręs, klausimai bus sprendžiami LŽŪT ir LPGA vardu. ŪP pašnekovas mano, kad rezultatas bus pasiektas. „Jei ministras nesugeba susitvarkyti, ginti ūkininkų interesų, o tik vykdo savo partijos, konservatorių programą, mums to nereikia. Mums reikia rezultatų, kad Lietuvos ūkininkas galėtų gyventi ir vystytųsi Lietuvos žemės ūkis, kad žmonės valgytų lietuvišką maistą. Jei valdžia problemų nespręs, mes pasiruošę tolesniems veiksmams“, – sakė J. Vilionis.
LŽŪT vadovas dr. I. Hofmanas pabrėžė, kad pagrindinis klausimas, neraminantis Lietuvos ūkininkus, yra daugiamečių pievų atkūrimas. „Mes išsakėme savo siūlymą, matymą ir būdą, kaip problemą galima išspręsti. Komisaras neišsakė nė vieno argumento prieš, kodėl nebūtų galima to daryti. Pagrindinis dalykas yra tai, kad ES žemės ūkio komisaras suprato problemą bei iš kur ji kilo ir ieškos sprendimo būdų. Jis pažadėjo užsiimti šiuo klausimu ir kitą savaitę pateikti sprendimą“, – redakcijai teigė dr. I. Hofmanas.
Titulinėje nuotr. – Lietuvos žemdirbių atstovai Briuselyje susitiko su Europos Sąjungos žemės ūkio komisaru Janusz Wojciechowski ir už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingu Europos Komisijos nariu Virginijumi Sinkevičiumi.
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.