Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024

Dalia KARPAVIČIENĖ
ŪP korespondentė
 

Jauna šeima rizikuoti nebijo – drąsiai neria į verslo sūkurį

2024/01/30


Lukšiuose (Šiaulių r.) gyvenanti jauna Vaidos ir Ernesto Abakų šeima, auginanti tris vaikus, prieš metus ryžosi pradėti savo verslą. Namuose Abakai įkūrė mėsos perdirbimo cechą ir gamina mėsos konservus, griliui skirtus produktus, rūkytus gaminius. „Nėra lengva, bet ir nesiskundžiame. Esame patys sau šeimininkai“, – „Ūkininko patarėjui“ sakė jauni žmonės, ateityje, jei tik leis finansinės galimybės, ketinantys verslą dar labiau išplėsti.

Mėsos cechas – pirtyje

Pušalote (Pasvalio r.) gimusi ir augusi Vaida bei iš Šiaulių r. Dirvonėnų kilęs Ernestas Lukšiuose prieš aštuonerius metus apsigyveno ne atsitiktinai. „Norėjome įsikurti kur nors priemiestyje – ne mieste, nes abu esame iš kaimų. Ieškojome, žiūrėjome bendram gyvenimui įvairių vietovių. Lukšių gyvenvietė iš karto patiko. Atsirado galimybė įsigyti sklypą. Taip ir padarėme“, – pasakojo E. Abakas.

Abaku
Kiaulienos dešras gamina Vaida Abakienė.

Užpelkėjęs, krūmais apaugęs, mažiausiai dešimtmetį neprižiūrėtas žemės sklypas jaunatviško entuziazmo kupinų Abakų neišgąsdino. Baimės nekėlė ir visokiausi žemės darbai. Tuo metu E. Abakas dirbo savo tėvo įmonėje ir tvarkė kelius, todėl visi kelių tiesimo, lyginimo darbai jaunam vyrui buvo kasdienis užsiėmimas.

UAB „Abakai“ gamina įvairius mėsos gaminius.

„Sklypą nusipirkome pavasarį, o jau lapkričio mėnesį įsikėlėme į pačių pasistatytą rąstinį namuką, vadinamą pirtimi. Šalia išsikasėme tvenkinį. Ir tik gerokai vėliau susirentėme normalų gyvenamąjį namą. Pirmasis namelis taip pirtimi niekada ir netapo, tačiau prieš metus pastate įrengėme mėsos perdirbimo cechą bei mėsos gaminių parduotuvėlę. Ir dabar pagal papratimą žmona sako ne į cechą einanti, bet į pirtį“, – apie gyvenime nutikusius netikėtumus su šypsena porino E. Abakas.

Patys sau šeimininkai

VISAS STRAIPSNIS ČIA!

 

Galite prenumeruoti „Ūkininko patarėjo“ elektroninę leidinio versiją

arba popierinę: el. paštu: platinimas@up.lt,

tel. +370 603 75 963

https://ukininkopatarejas.lt//katalogas/popieriniu-leidiniu-prenumerata/, www.prenumerata.lt, www.prenumeruoti.lt, www.prenumeruok.lt

bei Perlo terminaluose.

 

Autorės, Vaidos ir Ernesto ABAKŲ nuotraukos

Titulinėje nuotr. – Savo įmonėlę Abakai įkūrė... pirtyje.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis