Ashburn +26,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 21 Geg 2024
Ashburn +26,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 21 Geg 2024


BNS

 

Teismas: Lenkijos ADT turi atlyginti 0,6 mln. eurų nuostolį „Žemaitijos pienui“

2024/02/28


Iš pieno perdirbimo bendrovės „Žemaitijos pienas“ sūrio įsigijusi ir be pardavėjos žinios jį trečiosioms šalims pardavusi Lenkijos įmonė ADT Lietuvos bendrovei turi atlyginti 0,63 mln. eurų nuostolį, patirtą dėl pareigos sumokėti papildomą pridėtinės vertės mokestį (PVM), nutarė Apeliacinis teismas.

Teismas antradienį paliko nepakeistą Šiaulių apygardos teismo 2023 metų rugsėjo sprendimą, kad Lenkijos bendrovė nuostolius privalo atlyginti, nes pažeidė sutarties sąlygas ir dėl to „Žemaitijos pienas“ turėjo nenumatytų išlaidų.

„Pirmosios instancijos teismas (...) ginčą išsprendė teisingai ir pagrįstai priteisė ieškovei dėl apeliantės neteisėtų veiksmų atsiradusių 630,5 tūkst. eurų nuostolių atlyginimą“, – rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.

Pasak jos, „Žemaitijos pienas“ sutartyje aiškiai išreiškė interesą, kad Lenkijos bendrovė sūrį parduotų tik Lenkijos ir Kazachstano rinkose ir neparduotų jo kitiems, kol jos nepateko į minėtų šalių rinkas. Lenkijos bendrovė su tokiomis sąlygomis sutiko ir kartu įsipareigojo sumokėti netesybas.

Išimčių dėl galimybės parduoti prekes dar jų neišvežus iš Lietuvos sutartyje nebuvo numatyta.

Anot teismo, Lenkijos įmonė 2018–2020 metais iš „Žemaitijos pieno“ už 3 mln. eurų pirko kietojo sūrio, kuris pagal susitarimą turėjo būti siunčiamas į Kazachstaną arba parduodamas Lenkijoje.

Tačiau Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nustatė, kad ADT Lietuvoje įsigytas prekes iš karto pardavė Estijos ir Latvijos įmonėms, o šios tą pačią dieną perpardavė jas klientams Kazachstane.

VMI sprendė, jog prekes netiesiogiai išgabenus iš Europos Sąjungos ar į kitą ES valstybę narę „Žemaitijos pieno“ produkcijai turėjo būti taikomas ne nulinis, o standartinis 21 proc. PVM tarifas, todėl įmonei apskaičiuota papildomai 630 tūkst. eurų PVM.

ADT teismui nurodė sandorį įvykdžiusi tinkamai, todėl jokių nuostolių atlyginti neprivalo.

 

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
2024/05/21

Populiacijos griūtis kaimiškosioms savivaldybėms – gyvybingumo iššūkis

(VDU ŽŪA langas) Labai daug kalbama apie Lietuvos kaimo vietovių plėtrą: ES žaliojo kurso iniciatyvas, ES finansinę paramą, kaimiškųjų vietovių ir jų savivaldybių infrastruktūros gerinimą, žemės ūkio modernizavimą, verslo aplinkos gerinimas...
2024/05/21

Pirmąją balsavimo iš anksto dieną balsuoti atvyko 41,5 tūkst. rinkėjų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia pirmosios išankstinio balsavimo dienos antrajame Respublikos Prezidento rinkimų ture aktyvumą.
2024/05/21

ŽŪM siūlo drausti iš Rusijos ir Baltarusijos įvežti daugiau nei 2,8 tūkst. produktų

Seimui balandį uždraudus į Lietuvą importuoti žemės ūkio produktus ir pašarus, kurių kilmės šalis yra Rusija ar Baltarusija, konkretų jų sąrašą parengusi Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlo drausti daugiau nei 2,8 tūkst. įvairi...
2024/05/21

Kaip gimė gražiausias išeivijos leidinys – Vinco Kudirkos raštai?

Prieš 125 metus mirė Lietuvos himno autorius, rašytojas, varpininkas Vincas Kudirka (1858–1899), o prieš 115 m. pradėtas spausdinti pirmasis jo raštų rinkinys, kuris šešiais puikiai išleistais...
2024/05/21

Seimas svarstys, kaip geriau suderinti gyventojų ir vykdančių ūkinę veiklą asmenų interesus

Seimas po pateikimo pritarė Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo ir Geležinkelių transporto kodekso pataisoms, kurios geriau suderina gyventojų ir ūkio subjektų interesus, aiškiau reglamentuoja žemės naudojimo ir ūkinės veiklos vykdy...
2024/05/21

Lietuvoje prarasti pažymėjimą gresia 237 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių vairuotojų

Lietuvoje nuo kitų metų sausio prarasti vairuotojo pažymėjimą gresia 237 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių asmenų, didžioji dalis jų – 30-65 metų amžiaus, pranešė „Regitra“.
2024/05/21

Botanikas dr. M. Lapelė: „Mes pervertiname gamtos gebėjimą atsikurti“

Gegužės 21-ąją yra minima „Natura 2000“ – ambicingiausios ir didžiausio masto iniciatyvos, skirtos išsaugoti Europos gamtos paveldą – diena. Ši data pasirinkta todėl, kad 1992 m. gegužės 21 dieną buvo patvirti...
2024/05/21

Štai kaip per metus ES susitraukė gyvulininkystė

Eurostatas paskelbė duomenis, kaip 2023 m. ES pakito ūkinių gyvūnų skaičius. Palyginti su ankstesniais metais jis sumažėjo.
2024/05/21

Po svarstymo pritarta siūlymui griežtinti atsakomybę už nusikaltimus valstybei

Seimas po svarstymo pritarė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoms Baudžiamojo kodekso pataisoms, kuriomis numatoma nustatyti proporcingas bausmes už pačius pavojingiausius nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos konstitucinius pa...