Ashburn +25,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +25,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Fondo investicijoms į miškus – 12,7 mln. eurų paskola

2024/04/10


SEB bankas suteikė 12,7 mln. eurų žaliąją paskolą į mišką ir žemę Vidurio ir Rytų Europos Sąjungos (ES) šalyse investuojančiam fondui „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“. Gautas lėšas fondas naudos miškams, kuriuos valdo pagal tarptautinius tvarios miškininkystės reikalavimus, įsigyti.

„Tikime, kad ateityje miškai bus vertinami ne tik dėl medienos, bet ir dėl jų vaidmens kovojant su klimato kaita. Lietuvoje mediena ir jos dirbiniai sukuria apie 7 proc. šalies BVP ir apie 12 proc. eksporto, todėl tvarus ir ilgaamžiškumą užtikrinantis miškų tvarkymas turės tapti įprasta mūsų šalies praktika. Matome, kad „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ daug dėmesio skiria tvariam miškų ir dirbamos žemės valdymui ir kuria ilgalaikę vertę investuotojams, kuri ateityje užtikrins finansinę grąžą ir teigiamą įtaką visai visuomenei“, – teigia Artūras Vingrys, SEB banko Verslo klientų ir institucijų departamento direktorius.

„Šiuo metu fondas aktyviai veikia Baltijos šalyse ir Rumunijoje. Gautas finansavimas leis pasinaudoti patraukliomis įsigijimų galimybėmis tiek šiose šalyse, tiek plečiant fondo veiklos geografiją, taip pat toliau tvariai vystyti fondo miškų portfelį pagal geriausias rinkos praktikas“, – sako Martynas Samulionis, „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ vadovaujantysis partneris.

Trečdalis Lietuvos teritorijos yra padengta miškais, kuriuose skaičiuojama iki 560 mln. kubinių metrų įvairių rūšių medienos. Šiuo metu mūsų šalies miškai auga greičiau, negu yra kertami, taigi medienos išteklių kiekis didėja. Kita vertus, Lietuvos miškai dėl savo kokybės, kainos yra itin patrauklūs – palyginti su kaimyninėmis rinkomis, jie brandesni, augančių medžių tūris, tenkantis vienam hektarui, didesnis.

Pagal strategiją „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ fondas investuoja į tvariai valdomą mišką ir žemės ūkio paskirties žemę Vidurio ir Rytų Europos šalyse, priklausančiose ES, kur yra patraukli investicinė grąža ir stabili reguliacinė aplinka. Fondo veikla grindžiama tvarios miškininkystės standartais, o žemės ūkio paskirties žemės plotuose siekiama diegti tvaraus ūkininkavimo principus.

„INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ portfelį valdo pirmaujanti alternatyvaus turto valdytoja Baltijos šalyse „INVL Asset Management“, o fondą administruoja vienas didžiausių fondų paslaugų teikėjų Europoje „Apex Group“. Fondas yra skirtas ES investuojančioms institucijoms ir privatiems investuotojams.

 

SEB banko informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis