Ashburn +20,4 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +20,4 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Ar pagrįstai Radviliškio rajono politikui iš savivaldybės kišenės išmokėta beveik 14 tūkst. Eur?

2024/04/12


Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose nagrinėjama civilinė byla dėl buvusiam Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariui Justinui Kvėgliui galimai nepagrįstai išmokėtų 13 773 Eur grąžinimo į Radviliškio rajono savivaldybės biudžetą. Į teismą su ieškiniu kreipėsi viešąjį interesą ginantis Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras.

Teismo posėdyje ieškovas nurodė, kad atsakovas, buvęs Tarybos narys J. Kvėglys, per tarybos nario kadenciją (2019–2023) iš Radviliškio rajono savivaldybės gavo 13 773 Eur tarybos nario veiklai apmokėti. Dalis lėšų, 920 Eur, buvo skirti automobilio remontui ir likusi dalis, 12 852 Eur, automobilio „Porsche“ nuomai.

Tik pradėjęs tarybos nario kadenciją 2019 m. nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio J. Kvėglys pateikė 4 sąskaitas už automobilio remontą atliktą J. Kvėglio tėvo valdomoje UAB „Regejus“. Savivaldybei pateiktose sąskaitose nenurodyta, koks automobilis buvo remontuotas ir kokie remonto darbai atlikti. Visos sąskaitos pateiktos paskutinę mėnesio dieną.

2019 m. lapkričio pradžioje tarp J. Kvėglio, kuris tuo metu buvo UAB „Regejus“ padalinio vadovas, ir jo tėvo valdomos bendrovės „Regėjus“ buvo sudaryta automobilio „Porsche“ nuomos sutartis. Nustatyta automobilio nuomos kaina per mėnesį – 322 Eur.

2021 m. rugsėjį J. Kvėglys, tapęs tos pačios bendrovės „Regejus“ vadovu, kaip nuomininkas ir kaip nuomotojas pats sau pasididino automobilio nuomą. Didėjant išmokų dydžiui, didėjo ir automobilio nuoma. Atsakovas sąskaitas už automobilio nuomą teikė ir per karantiną, kuomet buvo draudžiamas judėjimas ir susibūrimai. Karantino laikotarpiu iš viso buvo pervesta 2 853 Eur.

2023 m. balandžio pabaigoje, pasibaigus tarybos nario kadencijai, bendrovės „Regejus“ direktorius J. Kvėglys sudarė to paties automobilio „Porsche“ panaudos sutartį su savimi dėl neatlygintino naudojimosi automobiliu.

Viešąjį interesą ginantis ieškovas nurodė, kad automobilio remonto ir nuomos išlaidos yra nepagrįstos. Prokuroras prašė teismo nuo sudarymo momento pripažinti niekine ir negaliojančia J. Kvėglio ir bendrovės 2019 m. lapkričio 4 d. sudarytą automobilio nuomos sutartį ir priteisti iš J. Kvėglio 13 773 Eur Radviliškio rajono savivaldybės naudai. Be to, priteisti 5 proc. metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

Atsakovas J. Kvėglys teismo posėdyje sakė, kad tarybos nariui Radviliškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentas leido nuomoti automobilį Tarybos nario veiklai vykdyti. Jokių prieštaravimų nebuvo. Atlikus auditą, pastabų taip pat nebuvo gauta. Be to, savivaldybės buhalterė pasakė, kad automobilį galima nuomoti. J. Kvėglys nurodė, kad automobilio nuoma buvo didesnė nei kiekvieną mėnesį iš savivaldybės gaunamos lėšos.

Atsakovas tvirtino, kad nuomojamą automobilį naudojo darbui, tarybos nario veiklai ir asmeniniams tikslams. Anot atsakovo, tekdavo vykti į susitikimus pas rinkėjus. Kelionių nefiksavo, nes tokių duomenų nebuvo reikalaujama. Jeigu būtų reikalavę, J. Kvėglys nurodė, būtų detalizavęs. Buvęs politikas sakė, kad savivaldybei neteikė jokių kitų išlaidų, susijusių su tarybos nario veikla.

Teismo posėdyje kaip trečiasis asmuo dalyvavusi Radviliškio rajono savivaldybė su ieškinio reikalavimais sutinka.

 

Šiaulių apylinkės teismo informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis