Ashburn +25,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +25,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Šiauliuose dygsta mečetė

2024/04/12


Šiauliai („Šiaulių kraštas“). Šiauliuose privačioje teritorijoje auga visuomeninis statinys. Vienoje vietoje jis vadinamas būsimu musulmonų kultūros centru-biblioteka, kitoje – mečete.

Statinys kyla verslininko Artūro Jarošo ir jo kaimynės bei verslo partnerės sklypuose Šatrijos gatvėje. Čia taip pat gyvena apie 30 tolimųjų reisų vairuotojų iš musulmoniškų šalių.

Bėda ta, kad pastatas kyla galimai nelegaliai.

Interneto puslapyje stroimmecet.com skelbiamos statomo pastato nuotraukos ir vaizdo įrašai bei rusų kalba skelbiama: „Mes statome mečetę 50-čiai žmonių“. Prie statinio nufotografuoti šeši asmenys iš trečiųjų šalių, išskleidę Kazachstano, Tadžikistano ir Kirgizijos vėliavas.

Komentaruose dėkojama Alachui už tokią iniciatyvą ir prašoma brolių musulmonų susimesti statyboms. Virš nuotraukos skelbiama sąskaita, į kurią prašoma paaukoti. Statybų vykdytojas – įmonė „Stroim mecet“, kuriai vadovauja A. Jarošas.

Šiaulių miesto savivaldybės Miesto plėtros ir paveldosaugos skyriaus vedėjas Valdas Markevičius patvirtino, kad neturi duomenų, jog leidimas tokiai statybai būtų išduotas.

Nekilnojamojo turto registro duomenimis, minėtu adresu įgyvendinamas gyvenamojo namo statybos projektas. Žemės sklypo paskirtis – gyvenamosios teritorijos. Nepakeitus žemės naudojimo būdo, nebaigto statyti gyvenamojo namo paskirties keitimas į maldos namus būtų negalimas, neatlikus teritorijų planavimo dokumentų pakeitimo ir viešinimo. Gyvenamojo namo (nebaigto statyti pastato) paskirties keitimui į maldos namus statybos projektas, jo viešinimas ir statybą leidžiantis dokumentas yra privalomas.

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovė viešiesiems ryšiams Rasa Kėkštienė „Šiaulių kraštui“ pakomentavo, kad yra gautas skundas dėl vadinamosios mečetės statybos Šatrijos gatvėje Šiauliuose ir nuspręsta pradėti patikrinimą. Jis gali užtrukti apie mėnesį. Esant visiškai savavališkai statybai neatmetama galimybė, kad statinį gali tekti nugriauti.

Registrų centro duomenimis, Šiauliuose šiuo metu gyvena apie 17 tūkstančių užsieniečių, iš jų 7,4 tūkstančio – Ukrainos piliečių. Vien praėjusiais metais Šiauliuose gyvenamąją vietą deklaravo apie 2 200 piliečių iš musulmoniškų šalių, o per tris šių metų mėnesius – dar apie 1 300. Didžiausi srautai tokių atvykėlių – iš Kirgizijos, Tadžikistano ir Uzbekistano. Jie daugiausiai dirba tolimųjų reisų vairuotojais.

 

ŠIAULIŲ KRAŠTAS

Dalintis