Ashburn +25,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +25,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Vilniaus paukštynas investuos beveik milijoną eurų į poveikio aplinkai mažinimą

2024/04/17


Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.  

„Siekiame užtikrinti paukštyno apylinkėse gyvenančių žmonių ir aplinkos gerovę. Tenka pripažinti, kad šioje vietoje turime kur modernizuotis, tai ir darome. Konsultuojamės su aplinkosaugos ekspertais, bendradarbiaujame su valstybės institucijomis ir drauge ieškome sprendimų, kurie prisidėtų prie poveikio aplinkai mažinimo. Sprendinių paieška ir jų įgyvendinimas yra ilgalaikis procesas, nes pirmiausia reikalingi įvairūs matavimai ir pasaulinių praktikų analizė, ieškant būdų jas pritaikyti pas mus. Visgi pamažu judame į priekį. Patvirtinome ambicingą investicijų planą, kurį esame numatę įgyvendinti per šiuos metus. Ties juo mūsų darbai mažinant poveikį aplinkai nesibaigs – nuolat seksime rodiklius bei ieškosime modernių būdų, kaip veikti aplinkai palankiau“, – sako Tadas Sprindžiūnas, AB Vilniaus paukštyno generalinis direktorius.

Didžioji dalis bendrovės investicijų – apie 600 tūkst. eurų – skirta Šalutinių gyvūninių produktų (ŠGP) gamybos cechui modernizuoti. Šiame ceche numatytas ventiliacinės sistemos atnaujinimas ir pastato užsandarinimas, kuris apima ir stogo bei pastato vartų keitimą. Bus dar efektyviau ventiliuojamas oras ir užtikrinama, kad kuo mažiau kvapo ir kitų dalelių išeitų į aplinką. Prie geresnio oro išvalymo ir padidėjusios „sugaunamos“ kvapų dalies stipriai prisidės ir ŠGP ceche įrengtos oro valymo sistemos atnaujinimas.

Vilniaus paukštynas taip pat investuos ir į poveikio visuomenės sveikatai vertinimą. Jau pradėti pasiruošimo darbai. Vykdoma taršos šaltinių inventorizacija, kurios metu matuojama įvairių į aplinką išmetamų medžiagų koncentracija visuose bendrovės padaliniuose, veikiančiuose tiek Rudaminoje, tiek ir kitose vietovėse. Be to, Vilniaus paukštynas jau įsigijo mobilią kvapų stebėjimo stotį, į kurią investuota daugiau kaip 30 tūkst. eurų. Stotis balandžio viduryje pristatyta į Lietuvą ir šiuo metu įrengiama. Planuojama, kad ji įmonės teritorijoje visa apimtimi veikti pradės balandžio pabaigoje. Ši stotis realiu laiku, 24 valandas per parą, stebės ir analizuos pagrindinių cheminių junginių sklaidą ir jų sukeliamą kvapą. Atsižvelgiant į matavimų rezultatus, veikla bus organizuojama išvengiant didelių medžiagų pikų.

 

Partnerio informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis