Ashburn +20,4 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +20,4 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

 

Susietosios paramos už pienines karves įsipareigojimai

2024/04/22


Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) primena, jog ūkininkai, teikdami tiesioginių išmokų paraiškas, gali prašyti skirti susietąją paramą už pienines karves, ir atkreipia dėmesį į svarbiausius įsipareigojimus.

Susietoji parama už pienines karves yra mokama Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre registruotiems valdos valdytojams, kurie atitinka šiuos reikalavimus:

  • pateikė NMA paraiškas gauti paramą už deklaruotus plotus ir jose nurodė, jog prašo skirti susietąją paramą už pienines karves;
  • už Ūkinių gyvūnų registre (ŪGR) įregistruotas valdos valdytojo ar partnerių vardu ir nepertraukiamai išlaikytas valdoje nuo gegužės 1 d. – birželio 30 d. (imtinai) pienines karves;
  • jeigu ŪGR yra įregistruoti duomenys apie pieninės karvės prieauglio atvedimą arba gaišimą per paskutinius 18 mėn. iki balandžio 30 d.

Paramos dydžiai yra diferencijuojami pagal valdoje įregistruotų pieninių veislių karvių skaičių pagal 4 pakopas:

  • 1 pakopa – už pirmąsias 10 karvių (imtinai);
  • 2 pakopa – už 11–50-tąją karves (imtinai);
  • 3 pakopa – už 51–150-tąją karves (imtinai);
  • 4 pakopa – nuo 151 karvės ir daugiau už likusias karves.

Valdos valdytojui gali būti skiriama papildoma 10 Eur išmoka už pieninę karvę, jei laikytojo tiriamoji pieninių gyvūnų banda dalyvavo produktyvumo tyrimuose nepertraukiamai nuo praėjusių metų gegužės 1 d. iki šių metų balandžio 30 d.

Taip pat papildoma 30 Eur išmoka už pieninę karvę skiriama valdos valdytojui, jeigu laikytojas buvo pripažintos žemės ūkio kooperatinės bendrovės narys nepertraukiamai nuo praėjusių metų gegužės 1 d. iki šių metų balandžio 30 d. ir tuo pačiu laikotarpiu kooperatyvui perdavė pieną perdirbti. Ši išmoka gali būti skiriama už ne daugiau kaip 150 pieninių karvių vienam valdos valdytojui.

Valdos valdytojai ir jų partneriai privalo laikytis Ūkinių gyvūnų laikymo vietų registravimo ir jose laikomų ūkinių gyvūnų ženklinimo ir apskaitos tvarkos aprašo, žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų bei žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų.

 

123rf nuotr.

Dalintis