Ashburn +30,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024
Ashburn +30,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024

Privačių miškų savininkams bus dalinamos žievėgraužio tipografo gaudyklės

2024/05/18


Valstybinės miškų tarnybos (VMT) specialistai, vertindami šių metų orų sąlygas ir aktyvią žievėgraužio tipografo skraidymo pradžią, prognozuoja, kad eglynams žievėgraužis tipografas bus pavojingas ir šiemet. Kenkėjas galimai sudarys masinio dauginimosi židinius ir dėl to nudžius jo apniktos eglės. Todėl miško savininkai, savo arba gretimose valdose turintys potencialiai šio kenkėjo pažeidžiamų eglynų (40 metų ir vyresnių), prašomi būti atsakingais ir tinkamai juos prižiūrėti, o taip pat paraginti tokiais būti ir kaimynus.

Siekdami paskatinti privačius miško savininkus rūpintis savo miškais, Valstybinės miškų tarnybos specialistai siūlo pagalbą kovoje su žievėgraužiu tipografu. Privačių miškų apsaugai bus dalinamos feromoninės gaudyklės žievėgraužiams gaudyti eglynų kirtavietėse. Taip pat, kartu su gaudyklėmis bus dalinamas ir vilioklis, kviečiantis į žaliuojančius eglynus vabalą keršvabalį, kuris minta žievėgraužiais ir taip juos naikina.

Dėl gaudyklių gali kreiptis tie miškų savininkai, kurių valdoje 40 metų ir vyresnis eglynas buvo iškirstas plynais sanitariniais kirtimais ne seniau kaip prieš 8 mėnesius, o kirtavietės plotas yra ne mažesnis kaip 0,3 ha. Valstybinė miškų tarnyba ragina privačių miškų savininkus, kurie nori neatlygintinai gauti feromoninę gaudyklę, suskubti ir kreiptis į Jums patogų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus teritorinį poskyrį ir atsiimti įrankį, kuris padės kovojant su didžiausių šių dienų eglynų kenkėju. Gaudyklių ir feromonų kiekis yra ribotas.

Atkreiptinas dėmesys, kad feromoninės gaudyklės efektyviai gaudo žievėgraužius tipografus tik tuomet, kai visą vasarą kas 7-10 dienų vabalai yra surenkami iš gaudyklės ir sunaikinami.

 

VMT informacija

Dalintis