Ashburn +32,3 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024
Ashburn +32,3 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024

„Ateities ūkio“ atidarymo šventėje – technologijos ir sprendimai, kurie keičia žemės ūkį

2024/06/11


„Agrokoncerno“ įmonių grupė prieš trejus metus priėmė sprendimą vieną seniausių savo valdomų ūkių paversti modernaus ūkininkavimo pavyzdžiu. Investavus daugiau nei 5 mln. eurų buvo atnaujinta ūkio infrastruktūra, atlikti dirvožemio tyrimai, pradėti taikyti įvairūs tvaraus ūkininkavimo sprendimai.

„Agrokoncerno“ įmonių grupė yra vienintelė Baltijos šalyse agroverslo atstovė, kuri turi nuosavą mokslinį padalinį – Inovacijų ir tyrimų centrą „AgroITC“. Būtent šio centro komanda daug prisideda prie ūkyje atliekamų lauko bandymų, tyrimų ir eksperimentų, o sukauptomis žiniomis dalijasi ir su šalies ūkininkais.

Ateities ukis

Jau daugiau nei dvidešimt metų įmonė „Agrokoncernas“ organizuoja lauko dienas, į kurias susirenka pažangiausi šalies ūkininkai. Šiemet visą pavasarį vykusį daugiau nei penkiolikos renginių ciklą užbaigs birželio 18–20 dienomis Radviliškio rajone, Miežaičių kaime, vyksiančios didžiosios lauko dienos.

Ateities ūkis

Birželio 18 dienos renginyje „Agrokoncerno“ įmonių grupės savininkas Ramūnas Karbauskis perduos laišką ateities kartoms. Jį, įdėtą į kapsulę, dronas nuskraidins į už kelių kilometrų esančią statybvietę, kurioje jau yra pradėtos didžiausio ir moderniausio Europoje karvių fermų komplekso statybos. Kapsulę į žemę įkas robotas, taip pažymėdamas dar vieno nacionalinės reikšmės projekto pradžią.

Pasak R. Karbauskio, pagrindinis šio unikalaus projekto tikslas yra kurti tvarų ir į ateitį orientuotą ūkininkavimo modelį. Investicijos į „Ateities ūkio“ infrastruktūros, technikos atnaujinimą, jame integruotus sprendimus bei inovacijas siekia apie 5 mln. eurų. Karvių fermų komplekso statyboms numatyta daugiau nei 78 tūkst. eurų investicijų. Skaičiuojama, kad bendra šio projekto vertė viršys 83 mln. eurų.

„Mūsų pagrindinis tikslas yra kurti visos šalies agroverslo pažangą. Savo veikloje siekiame taikyti moderniausius sprendimus, diegti inovacijas ir technologijas, kurios padėtų dirbti tvariau ir ekonomiškai efektyviau. „Ateities ūkis“ bus atviras mūsų klientams ir partneriams, nes mūsų tikslas yra ne tik patiems dirbti efektyviai, bet ir dalintis gerosiomis praktikomis su kitais“ – sako „Ateities ūkio“ vizijos sumanytojas R. Karbauskis.

Ateities ūkis

Didžiųjų lauko dienų ir „Ateities ūkio“ atidarymo šventės dalyviams bei kviestiniams svečiams bus pristatyta „Ateities ūkio“ infrastruktūra, naujausios technologijos, tokios, kaip žemės ūkio darbus atliekantis robotas „AgXeed“, autonominė laukų monitoringą atliekančių dronų stotelė „Dbox“, žemės ūkio technika ir apdovanojimus pelnę padargai.

Agrokoncernas

Svečiai taip pat turės galimybę apžiūrėti laukus ir įvertinti juose auginamas skirtingas augalų veisles, susipažinti su įvairiais produktais ir sprendimais, kurie padeda užauginti sveiką ir kokybišką derlių.

Norinčius dalyvauti didžiosiose lauko dienose kviečiame registruotis čia: www.agrokoncernas.lt/laukodienos

 

Partnerio turinys

Dalintis