Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Lenkų grūdininkai gaus kompensacijas

2023/02/10


Žinia apie tai Lenkijos ūkininkų bendruomenėje pasklido ketvirtadienio vakare. Žemės ūkio ir kaimo plėtros ministras Henrykas Kowalczykas surengė spaudos konferenciją, o ministerijos paskelbtu pranešimu netruko pasidalyti į agroverslo auditoriją orientuota žiniasklaida.

Tai sprendimai, kurie turėtų pašalinti įtampą šalyje dėl susidariusio grūdų pertekliaus, kritusių supirkimo kainų. Tiesa, pinigų kapšo kol kas dar nėra – ministras pranešė, jog teikia prašymą vyriausybei ir tuo pat metu Europos Komisijai, kad pagalba būtų finansuojama iš Bendrijos žemės ūkio krizių rezervo. Tačiau žodžiai gerai pasverti ir apsvarstyti Vyriausybėje.

Pasak Vyriausybės nario, kol kas dar neaišku, kiek lėšų bus gauta iš Europos Sąjungos, todėl tuo pat metu rengiamas panašus nacionalinis paramos mechanizmas.

Paramą sudarys subsidijos ūkininkams už parduotus grūdus: maistinius kviečius ir kukurūzus. Tikimasi, kad pagalba padės iki naujo derliaus atblokuoti eksporto kelius ukrainietiškiems grūdams ir ištuštinti Lenkijos ūkininkų grūdų sandėlius.

Didžiausios subsidijos bus skiriamos ūkininkams tų regionų, kurie ribojasi su Ukraina. Pakarpatės ir Liublino vaivadijų grūdininkų pajamos labiausiai ir yra nukentėjusios. Už toną parduotų kviečių jiems bus skiriama 250 zlotų, arba 104 Eur kompensacija. Mažosios Lenkijos, Mazovijos, Švento Kryžiaus, bei Palenkės vaivadijų ūkininkams kompensacijos bus apie 10 Eur mažesnės, o likusių vaivadijų grūdininkams žadama mokėti apie 31 Eur dydžio kompensacijas.

Be to, parama bus skiriama už 60 proc. deklaruotų pasėlių (tik ūkiams iki 50 ha pasėlių). Išmokų dydis vėlgi siejamas su vaivadijomis, jų dydis už hektarą kviečių įvairuos nuo 104 Eur iki 173 Eur, už kukurūzų pasėlių hektarą – nuo 132 Eur 220 Eur.

Anot ministerijos, paraiškos forma būsianti paprasta, ją ūkininkai galės pateikti bet kuriuo metu iki šių metų gegužės pabaigos.

Tuo pat metu ukrainietiškiems grūdams siekiama gerinti solidarumo koridoriaus veikimą, kad grūdai būtų eksportuojami toliau, daugiausia į Šiaurės Afriką.

 

ŪP informacija

Asociatyvi 123rf nuotrauka

Dalintis