Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Lenkų grūdininkai gaus kompensacijas

2023/02/10


Žinia apie tai Lenkijos ūkininkų bendruomenėje pasklido ketvirtadienio vakare. Žemės ūkio ir kaimo plėtros ministras Henrykas Kowalczykas surengė spaudos konferenciją, o ministerijos paskelbtu pranešimu netruko pasidalyti į agroverslo auditoriją orientuota žiniasklaida.

Tai sprendimai, kurie turėtų pašalinti įtampą šalyje dėl susidariusio grūdų pertekliaus, kritusių supirkimo kainų. Tiesa, pinigų kapšo kol kas dar nėra – ministras pranešė, jog teikia prašymą vyriausybei ir tuo pat metu Europos Komisijai, kad pagalba būtų finansuojama iš Bendrijos žemės ūkio krizių rezervo. Tačiau žodžiai gerai pasverti ir apsvarstyti Vyriausybėje.

Pasak Vyriausybės nario, kol kas dar neaišku, kiek lėšų bus gauta iš Europos Sąjungos, todėl tuo pat metu rengiamas panašus nacionalinis paramos mechanizmas.

Paramą sudarys subsidijos ūkininkams už parduotus grūdus: maistinius kviečius ir kukurūzus. Tikimasi, kad pagalba padės iki naujo derliaus atblokuoti eksporto kelius ukrainietiškiems grūdams ir ištuštinti Lenkijos ūkininkų grūdų sandėlius.

Didžiausios subsidijos bus skiriamos ūkininkams tų regionų, kurie ribojasi su Ukraina. Pakarpatės ir Liublino vaivadijų grūdininkų pajamos labiausiai ir yra nukentėjusios. Už toną parduotų kviečių jiems bus skiriama 250 zlotų, arba 104 Eur kompensacija. Mažosios Lenkijos, Mazovijos, Švento Kryžiaus, bei Palenkės vaivadijų ūkininkams kompensacijos bus apie 10 Eur mažesnės, o likusių vaivadijų grūdininkams žadama mokėti apie 31 Eur dydžio kompensacijas.

Be to, parama bus skiriama už 60 proc. deklaruotų pasėlių (tik ūkiams iki 50 ha pasėlių). Išmokų dydis vėlgi siejamas su vaivadijomis, jų dydis už hektarą kviečių įvairuos nuo 104 Eur iki 173 Eur, už kukurūzų pasėlių hektarą – nuo 132 Eur 220 Eur.

Anot ministerijos, paraiškos forma būsianti paprasta, ją ūkininkai galės pateikti bet kuriuo metu iki šių metų gegužės pabaigos.

Tuo pat metu ukrainietiškiems grūdams siekiama gerinti solidarumo koridoriaus veikimą, kad grūdai būtų eksportuojami toliau, daugiausia į Šiaurės Afriką.

 

ŪP informacija

Asociatyvi 123rf nuotrauka

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...