Ashburn +6,8 °C Dangus giedras
Antradienis, 27 Vas 2024
Ashburn +6,8 °C Dangus giedras
Antradienis, 27 Vas 2024

Lenkų grūdininkai gaus kompensacijas

2023/02/10


Žinia apie tai Lenkijos ūkininkų bendruomenėje pasklido ketvirtadienio vakare. Žemės ūkio ir kaimo plėtros ministras Henrykas Kowalczykas surengė spaudos konferenciją, o ministerijos paskelbtu pranešimu netruko pasidalyti į agroverslo auditoriją orientuota žiniasklaida.

Tai sprendimai, kurie turėtų pašalinti įtampą šalyje dėl susidariusio grūdų pertekliaus, kritusių supirkimo kainų. Tiesa, pinigų kapšo kol kas dar nėra – ministras pranešė, jog teikia prašymą vyriausybei ir tuo pat metu Europos Komisijai, kad pagalba būtų finansuojama iš Bendrijos žemės ūkio krizių rezervo. Tačiau žodžiai gerai pasverti ir apsvarstyti Vyriausybėje.

Pasak Vyriausybės nario, kol kas dar neaišku, kiek lėšų bus gauta iš Europos Sąjungos, todėl tuo pat metu rengiamas panašus nacionalinis paramos mechanizmas.

Paramą sudarys subsidijos ūkininkams už parduotus grūdus: maistinius kviečius ir kukurūzus. Tikimasi, kad pagalba padės iki naujo derliaus atblokuoti eksporto kelius ukrainietiškiems grūdams ir ištuštinti Lenkijos ūkininkų grūdų sandėlius.

Didžiausios subsidijos bus skiriamos ūkininkams tų regionų, kurie ribojasi su Ukraina. Pakarpatės ir Liublino vaivadijų grūdininkų pajamos labiausiai ir yra nukentėjusios. Už toną parduotų kviečių jiems bus skiriama 250 zlotų, arba 104 Eur kompensacija. Mažosios Lenkijos, Mazovijos, Švento Kryžiaus, bei Palenkės vaivadijų ūkininkams kompensacijos bus apie 10 Eur mažesnės, o likusių vaivadijų grūdininkams žadama mokėti apie 31 Eur dydžio kompensacijas.

Be to, parama bus skiriama už 60 proc. deklaruotų pasėlių (tik ūkiams iki 50 ha pasėlių). Išmokų dydis vėlgi siejamas su vaivadijomis, jų dydis už hektarą kviečių įvairuos nuo 104 Eur iki 173 Eur, už kukurūzų pasėlių hektarą – nuo 132 Eur 220 Eur.

Anot ministerijos, paraiškos forma būsianti paprasta, ją ūkininkai galės pateikti bet kuriuo metu iki šių metų gegužės pabaigos.

Tuo pat metu ukrainietiškiems grūdams siekiama gerinti solidarumo koridoriaus veikimą, kad grūdai būtų eksportuojami toliau, daugiausia į Šiaurės Afriką.

 

ŪP informacija

Asociatyvi 123rf nuotrauka

Dalintis
2024/02/27

Žemės ūkio ministrai sutarė dėl atsako į krizinę padėtį žemės ūkyje

Atsižvelgdami į tebesitęsiančius ūkininkų protestus ir remdamiesi pirmininkaujančios Belgijos informacija bei Europos Komisijos parengtu neoficialiu dokumentu dėl reikalavimų supaprastinimo, Europos žemės ūkio ministrai vasario 26 d. Taryboje...
2024/02/27

EP pritarė planui atkurti 20 proc. ES sausumos ir jūrų teritorijų

Antradienį, vasario 27 d., Europos Parlamento (EP) nariai patvirtino gamtos atkūrimo įstatymą, kuriuo siekiama iki 2030 m. atkurti bent 20 proc. ES sausumos ir jūrų teritorijų, o iki 2050 m. – visas nualintas ekosistemas.
2024/02/27

Koks ryšys tarp saulės elektrinės ir gardžios mėsos?

Trečius metus iš eilės saulės elektrinę Lietuvoje galima tiesiog laimėti. Tereikia įsigyti mėsos gaminių ir dalyvauti akcijoje „Krekenavos perki – saulės jėgainę vėl laimi“.
2024/02/27

Daugėja darželių, vaikus maitinančių pagal kokybės sistemas pagamintais maisto produktais – patenkinti ir vaikai, ir jų tėvai

Ugdymo įstaigos vis aktyviau domisi galimybėmis vaikus maitinti ekologiškais bei pagal nacionalinę maisto kokybės (NKP) sistemą pagamintais produktais. Šiais metais paramą tokiam maitinimui gaus 70 darželių – 7 daugiau nei pern...
2024/02/27

Iki Prezidento rinkimų 75 dienos: ne visų būsimųjų kandidatų sąskaitos pilnėja

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad iki gegužę vyksiančių Respublikos Prezidento rinkimų likus 75 dienoms visi juose kandidatuojantys asmenys bendrai jau yra gavę daugiau kaip 560 tūkstančių eurų.
2024/02/27

Jaunuolis pareiškė: įsigyti pirmąjį būstą – misija neįmanoma

Kol pastaruosius keletą metų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje nekilnojamojo turto kainos muša rekordus ir prie dar sunkesnių pragyvenimo sąlygų priveda gausybę gyventojų, mūsų šalies valdantieji į šią tendenciją ne tik numoja...
2024/02/27

Minime Pasaulinę nevyriausybinių organizacijų dieną

Vasario 27-oji – Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena. Ji skirta pabrėžti svarbią šio sektoriaus misiją ir pagerbti nevyriausybines organizacijas, jų narius bei savanorius reikšmingai prisidedančius prie visuomenės gero...
2024/02/27

Kodėl ministerija negirdi mums maistą auginančių žemdirbių?

Tai, kad Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), rengdama strateginius dokumentus, privalo bendradarbiauti su žemės ūkio sektoriaus atstovais, labai aiškiai reglamentuoja ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos (ES) teisės aktai. Kad tokio bendradar...
2024/02/27

Tikslinamos tiesioginių išmokų taisyklės

Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano pakeitimus ir siekdama aiškiau išdėstyti reikalavimus pareiškėjams, pretenduojantiems gauti tiesiogines i&scar...