Jubiliejinis produktų pristatymas parodė kaip ūkininkausime rytoj

Bendrovės „DOJUS agro“ direktorius Lietuvai M. Pasilauskas pabrėžė, kad klientų aptarnavimas aukščiausiu lygiu yra vienas iš šios įmonės išskirtinumų.

Specialieji efektai, 3D projekcijos, gyva muzika, lazerių šou su pačios pažangiausios technikos paradu – visa tai praėjusią savaitę po vienu stogu Šiaulių arenoje sutalpino bendrovė „DOJUS agro“. Paminėjusi dvigubą jubiliejų su šimtais žemdirbių iš visos Lietuvos, abejingų nepaliko. O po sunkių šiųmečių rudeninių darbų, ūkininkai vieningai sutarė – jei reikalingas traktorius ne vienai dienai, geriausia rinktis „John Dee­re“ iš „DOJUS agro“ rankų.

Tęs pradėtus darbus
DOJUS įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė tardamas sveikinimo žodį akcentavo, kad šie metai ypatingi – švenčiamas ne tik DOJUS įmonių grupės 25 metų jubiliejus, bet ir paminėta 20 metų bendradarbiavimo sukaktis su kompanija „John Deere“. „Diegiame naujoves siekdami sumažinti ūkininkų rūpesčius nelengvame jų darbe. Pasirinkome kryptį tiekti geriausius rinkoje produktus bei patikimiausią servisą. Kiekvieną dieną Lietuvos žemdirbius aptarnauja 70 aukščiausios kvalifikacijos specialistų, iš kurių net 40 – mobilūs“, – tvirtino jis.
Pasak vadovo, šiemet kompanijoje vykstantys pokyčiai pirmiausia yra nukreipti į klientų aptarnavimo kokybės gerinimą, ilgalaikių įmonės tikslų siekimą. Naująjį „DOJUS agro“ direktorių Lietuvai Mindaugą Pasilauską pristatęs DOJUS įmonių grupės vykdomasis direktorius Audrius Kavaliauskas neslėpė, kad įmonei stovint ant permainų slenksčio yra daug galimybių plėsti pradėtą veiklą ir už Lietuvos ribų. „Suprantame, kad kryptis į ateitį reikalauja inovatyvių sprendimų. Reikalinga ne tik pati geriausia technika ir technologijos, bet svarbu turėti ir pačią geriausią, efektyviausią organizaciją, siūlančią lanksčiausius sprendimus“, – įsitikinęs A. Kavaliauskas.
Jo žodžiams antrino ir M. Pasilauskas, pabrėžęs, kad ir toliau bus dirbama žemdirbių labui, o akcentai apie pažangiausias technologijas, patikimą techniką, servisą, nėra tik skambūs bendrovės žodžiai, tai jau tapo tikru įmonės pamatu, statytu beveik tris dešimt­mečius.
Renginyje lankęsis žemės ūkio ministras Bronius Markauskas taip pat tvirtino tikįs, jog šalies agroverslo laukia šviesi ateitis. „Gerbiamas Pranas Dailidė, būdamas „DOJUS agro“ verslo pradininku, yra verslininko inteligento pavyzdys. Maža to, jam rūpi ne tik verslas, bet ir partneriai. Iš tikrųjų, nuėjome netrumpą kelią kurdami kooperatyvus, kalbėdami apie Lietuvos grūdų ūkį, gyvulininkystę ir dabar susitikę toliau kalbamės apie žemės ūkio ateitį. Mane džiugina, kad agroverslo įmonės pirmauja net ir pagal atlyginimų vidurkius, mokamus darbuotojams, o tai yra geriausias bendro darbo rezultatas“, – džiaugėsi ministras.

Renginys kerėjo specialiaisiais efektais ir gera susirinkusiųjų nuotaika.

Pristatė nematytą naujieną
D. Dailidė taip pat pabrėžė, kad 2018 -ieji bus išskirtiniai tuo, jog „John Deere“ minės savo traktoriaus 100 metų jubiliejų. Be kita ko, pati kompanija gyvuoja jau beveik du šimtmečius pačiame žemės ūkio technologijų progreso smaigalyje. „John Deere“ istorija prasidėjo nuo tuo laikmečiu paties pažangiausio plūgo. Šiandieną šiuolaikinės technologijos ir toliau leidžia žemės ūkio sektoriui žengti priekin“, – teigė DOJUS įmonių grupės vadovas ir priminė kitus garsius jų atstovaujamus pasaulio gamintojus – „Kuhn“, „Koeckerling“, „Western Fabrication“ bei šių metų naujieną – juostinio žemės dirbimo ir sėjos padargų gamintoją „Claydon“.
Renginyje svečiavosi ir dvidešimt metų pažangiausius žemės ūkio sprendimus į Lietuvą nešančios „John Deere“ Centrinės Europos regiono vadovas (Stefanas Luckė). Jis priminė, jog su „DOJUS agro“ tvari partnerystė užsimezgė 1997 metais, vėliau prisijungė Kaliningradas, o 2010 metais – latviai. „Kai savo kolegų „John Deere“ komandoje paklausiu, su kuo jiems asocijuojasi „DOJAUS“ vardas, jie atsako – stipria partneryste, profesionalumu, dideliu dėmesiu klientų aptarnavimui. Tai yra glaudžiai susiję su „John Deere“ vertybėmis. Atstovauti mūsų produktams 20 metų – puikus pasiekimas“, – gerų žodžių negailėjo S. Luckė.
„John Deere“ atstovas teigė, jog žemės ūkyje prasidėjo nauja era – ūkininkavimas 4.0, t. y. žemdirbystė bus dar labiau jungiama ir skaitmenizuojama. „Šią savaitę „Agritechnica“ parodoje Vokietijoje „John Deere“ pristato naujovę, pavadintą „Eksperto aliarmu“. Tai sistema, nuotoliniu būdu aptinkanti mašinos gedimus ir apie juos pranešanti dar prieš gedimą. Technikos pardavėjai taps labiau konsultantais, teiks išankstinę informaciją. Kitaip tariant, teiks paslaugas, kurias mes vadiname „FarmSight“, mat tai optimizuoja mašinų darbą, logistiką, teikia geriausius agronominius sprendimus“, – sėkmingai prigijusią inovaciją pristatė S. Luckė.

„FarmSight“ specialistų komanda – tie, kurie viską žino apie mašinas, net nebūdami šalia jų.

Vienas kombainas – visoms kultūroms
Pagrindinis renginio akcentas – naujausios technikos pristatymas. „DOJUS agro“ produktų grupės vadovas Dangis Valaitis pademonstravo didžiausią naujieną visame Pabaltijo regione – visiškai automatizuotą rotorinį „John Deere“ S700 serijos kombainą. Su šia mašina galima nuimti visas augalų kultūras, o jos paruošimas darbui užtrunka vos 5 minutes – tereikia nuimti skirtuvus ir operatoriui sėdint kabinoje sutrumpinti pjovimo stalą. Maža to, „Active Yield“ sistema padeda tiksliai sudaryti derlingumo žemėlapį. Paprasčiau tariant, visa sistema automatizuota, nereikės atskirai sverti grūdų bunkerio ir kalibruoti sistemos, o jos tikslumas siekia net 97 proc. „Didžiausias našumas, aukščiausia grūdų kokybė, mažiausi nuostoliai“, – 7 serijos „John Deere“ kombainų išskirtinumus pabrėžė D. Valaitis.

Universaliausi traktoriai
Ne mažiau dėmesio sulaukė ir „John Deere“ traktoriai. Pirmasis, dar dažais kvepiantis į Šiaulių areną įriedėjo pirmą kartą Lietuvoje matomas „John Deere“ 5125R traktorius. Produktų vadybininkas Paulius Orintas pabrėžė, kad šis traktorius sukurtas taip, kad būtų greitas, manevringas, mažas, bet turėtų visus galiūnų privalumus – didelę galią, komfortą, ekonomiškumą. „Apie tokią kombinaciją anksčiau buvo galima tik pasvajoti, o štai šiandieną tai jau yra realybė. Traktoriaus apsisukimo spindulys tesudaro 3,75 m. Tokį pat spindulį išlaikome net ir su frontaliniu krautuvu. Jo galia siekia 90–120 AG, o galinės pakabos galia tokia didelė, kad ji pajėgtų pakelti tokį pat traktorių“, – užtikrino jis ir pridūrė, kad tai puikus pagalbininkas ne tik ankštose fermose, bet ir dirbant sunkius darbus laukuose. Maža to, nepriklausomi ekspertai nustatė, kad 5R serijos traktoriai sunaudoja mažiausiai degalų, palyginti su kitais tokio pat galingumo traktoriais.

Įspūdingas 2,30 m šventinis šakotis.

Kad ūkininkai su vienu traktoriumi būtų kuo universalesni ir galėtų atlikti kuo daugiau operacijų, „John Deere“ patobulino ir 6R serijos traktorius. P. Orintas pranešė, kad šiuose modeliuose montuojama belaidė transmisija. „Transmisija turi nemažai išskirtinumų, o tuo nepasižymi joks kitas gamintojas. Transmisija bet kuriuo momentu mechaniniu būdu perduoda ne mažiau kaip 60 proc. variklio galios į ratus. Be to, padidėjus traktoriaus galiai, reikėjo sutvirtinti priekinį tiltą ir jo amortizaciją suteikiant daugiau komforto kelyje ir laukuose“, – dėstė „DOJUS agro“ specialistas.
Už bene galingiausio rinkoje „John Deere“ 9570 RX serijos vikšrinio traktoriaus vairo sėdęs „Šiaulių“ krepšinio komandos treneris Mindaugas Žukauskas pabrėžė šios mašinos valdymo paprastumą, mat visas valdymo vingrybes pavyko perprasti vos keletą kartų pavažiavus. „Labai norėčiau visas technines jo galimybes išbandyti laukuose, mat arenoje kiek ankštoka“, – šmaikštavo krepšinio aistruolius nustebinęs treneris.
Keturių vikšrų konstrukcijos traktorius užima aukščiausią pakopą visoje 9 serijos traktorių gamoje, mat jis jungia visus pažangiausius technologinius sprendimus. Jo variklio vardinė galia – 620 AG, traktorius turi patį didžiausią kontaktinį plotą su dirva, palyginti su bet kokia kita konstrukcija, todėl jis nenuvils net ir dirbant stipriai įmirkusiose dirvose. Be kita ko, 9RX traktoriaus vikšrai 20 proc. ilgesni, o važiuoklės komponentai didesni, patvaresni, todėl vikšrai sukasi lėčiau, mažiau kaista. Kad darbas vyktų sklandžiau, atraminių ratukų guoliai sandariai uždaryti, todėl alyva papildomai tepti nebereikia – jie sutepti visam laikui, o važiuoklės vikšrus tereikia pakeisti tik kas 6 tūkst. motovalandų.
Renginyje taip pat pademonstruota ir „Kuhn“ sėjamoji su lokalia tręšimo sistema, „Koeckerling“ 8 eilių skutiklis ir didžiausia naujiena Lietuvoje – juostinės sėjos eksperto „Claydon“ sėjamoji ir ražienos akėtėlės bei „John Deere“ kintamos kameros presai.

Monika KAZLAUSKAITĖ
ŪP korespondentė

Galingąjį „John Deere 9RX“ atvairavo legendinis krepšininkas M. Žukauskas.

Svečių akis traukė ir mažieji „John Deere“ vejų traktoriukai.

Galinga technika traukė dėmesį ne tik dieną, bet ir spindėjo vakare, domino pravažiuojančiuosius.

Vienintelio Baltijos šalyse „John Deere 9RX“ traktoriaus pristatymas.