Kaip Grinčas pavogė Betygalos ūkininkų Kalėdas

Jau daugelį metų Raseinių rajono Betygalos kaimų bendruomenė puošia kalėdinę eglutę savo namų kiemelyje. Ji yra atokiau miestelio centro, todėl Betygalos ūkininkų bendruomenė „Židinys“ šiais metais sumanė savo lėšomis pastatyti ir papuošti eglutę gyvenvietės centre, netoli bažnyčios ir kultūros centro.

Bendruomenės „Židinys“ pirmininkas Rolandas Aksamitauskas, kuris yra ir Betygalos seniūnaitis, parūpino apie 3 metrų aukščio eglutę. Į netoli žaliaskarės pastatymo vietos esančią parduotuvę organizatorių paprašyti žmonės sunešė daugybę eglutės papuošalų. R. Aksamitauskas jau ir kalėdinę eglę buvo pastatęs, bet, deja, sužinojo, kad statyti ją griežtai draudžia Betygalos seniūnas Stanislovas Totilas. Organizatoriai paskambino Raseinių rajono savivaldybės merui Andriui Bautroniui ir paklausė, ar seniūnas gali tai drausti. Meras atsakė, kad sumanymas yra puikus ir joks seniūnas negali uždrausti to daryti.

Vėliau seniūnas betygališkiams atšovė, kad meras jam nėra viršininkas. Tada organizatoriai apie tai vėl informavo merą. Pastarasis vėl skambino Betygalos seniūnui. Paaiškėjo, kad meras turėjo „padaryti“ net 16 skambučių, kol seniūnas galų gale atsiliepė…

Šį kartą seniūnas jau leido ūkininkų bendruomenei statyti kalėdinę eglutę. Bet ta eglutė jau buvo išrauta ir išvežta. R. Aksamitauskas atgal jos nebevežė – kam gi juokinti žmones… Eglutės vietoje uždegė dvi žvakeles, kurios turėtų priminti, kaip Betygalos Grinčas pavogė ūkininkų Kalėdas.

…O sumanymai buvo gražūs. Ūkininkas ir seniūnaitis R. Aksamitauskas į kalėdinės eglutės įžiebimo šventę traktoriaus kabinoje ruošėsi atvežti Kalėdų senelį. Dalyvauti renginyje ir su šventėmis pasveikinti miestelio žmones bei žemdirbius jau buvo pažadėjęs ir Betygalos šv. Mikalojaus parapijos klebonas Romualdas Ramašauskas.

2021-12-07

ŪP korespondentas Stasys BIELSKIS

Socialinių tinklų nuotraukos

Rolandas Aksamitauskas, Andrius Bautnoris, Stanislovas Totilas, Stasys Bielskis, Ūkininko patarėjas