Kas pagaminta AMAZONE ir pristatyta „Lytagros“, yra patikima ir modernu

Puožo kaime (Kupiškio r.) esančiame ūkininko Zig­manto Aleksandravičiaus technikos kieme sulaukta galingo vilkiko, kuris atgabeno naują modernų šiųmetės sėjos pagalbininką. Oficiali Vokietijos gamyklos AMAZONE atstovė Lietuvoje – AB „Lytagra“ – pasiūlė ūkininkui įsigyti technikos naujieną – prikabinamą diskinį skutiklį „Catros XL 8003-2TX“ su dvigubu volu „DUW“ ir sėjamąja „GreenDrill 501“.

Nieko naujo – tik pokyčiai

Pirkinį palydėjo „Lytagros“ komercijos direktorius Rimas Norvilas ir „Vilniaus Lytagros“ komercijos direktorius Rimas Antulis, viduryje – ūkio šeimininkas Zigmantas Aleksandravičius.

Ar šiame moderniame Aukštaitijos grūdų ūkyje dar stinga ūkiškai kasdienybei naudingų ir efektyvių naujovių?

„Naujovių niekada nebus gana, šiandienis žemės ūkis yra nesibaigiančiame pokyčių sraute, ar kalbėtume apie techniką, ar apie technologijas“, – tikino ūkininkas, sutikdamas į ūkį atvykusius svečius – „Lytagros“ bendrovės komercijos direktorių Rimą Norvilą ir „Vilniaus Lytagros“ bendrovės komercijos direktorių Rimą Antulį.

Rankų paspaudimų nebuvo – koronavirusas ir karantinas stabdo artimus kontaktus. Bet asmeniniams kontaktams tokie apribojimai nekliudo. Būtent asmeniniai kontaktai yra svarbūs ūkiniams partneriams.

„Šiuolaikinis modernus ūkininkavimas reikalauja specialių žinių, bet ko iš gatvės prie vairo sėsti nebepakviesi, galinga technika yra labai brangi, išmanusis valdymas yra sudėtingas ir atsakingas, todėl tampa svarbus ūkio šeimininko suvokimas. Ramu, kai parduodi techniką tiems, kurie supranta, ką perka ir gauna“, – kalbėjo keletą dešimtmečių su ūkininku Z. Aleksandravičiumi bendradarbiaujantis „Vilniaus Lytagros“ bendrovės atstovas R. Antulis.

Kad malkų nepriskaldytų

Žemės ūkio technikos pardavėjų patikimumą akcentavo ir ūkininkas Z. Aleksandravičius, sumanęs „Lytagros“ bendrovės komercijos direktoriui R. Norvilui padovanoti suvenyrą – medžio trinkelę su įkirstu kirviu. Palinkėjo nepriskaldyti malkų bendraujant ir bendradarbiaujant su žemdirbiais, kaip tai buvo iki šiol.

Pasak „Lytagros“ bendrovės komercijos direktoriaus R. Norvilo, daugelį metų su žemdirbių bendruomene dirbanti įmonė, užsiimanti žemės ūkio technikos prekyba ir tiekimu, jos aptarnavimu, remontu, plačiu atsarginių detalių asortimentu bei per visą šalį išsidėsčiusiais prekybos cent­rais, privalo nuolat sekti ūkininkų gyvenimo ir kasdienybės pulsą, suprasti savo partnerių poreikius ir rūpesčius.

Sandoriui atminti dovanota trinkelė su kirvuku.

„Ūkininkai dabar, galima sakyti, yra paklaidinti. Buvo daug valdžios pažadų, paskelbtų prioritetų, bet realybėje viskas vyksta priešingai. Lyg ir gyvulininkystė svarbesnė, bet niekam nerūpi, kad nyksta ūkiai, mažėja karvių. Visi kalba apie žaliąjį kursą, bet kaip tai bus daroma, niekas nežino, su žemdirbiais nesitariama. Nerimaujam ir mes, ūkininkų part­neriai. Įvedus karantino apribojimus, nebėra lauko dienų, gyvų technikos demonstracijų, o tai yra būtina, nes ūkininkas turi pačiupinėti daiktą prieš pirkdamas“, – kalbėjo pašnekovas aptardamas naujos technikos ypatumus.

Kai įsigyjami garsūs ir puikiai ūkininkams žinomi prekių ženklai, nereikia vargti dėl technikos priežiūros, atsarginių detalių, nereikia gaišti per darbymetį, kai vertinga kiekviena valanda. Bet visiems reikia prisitaikyti prie kintančio klimato, naujų ūkininkavimo sąlygų, būti skaitmenizuotiems, tiksliems, efektyviems, išmaniems – visa tai taikoma žemės ūkio technikai, vadinasi, tai turi puikiai žinoti tie, kurie parduoda ir ieško pirkėjų savo prekėms.

„Svarbu, kad ne tik žinotų, bet ir mus suprastų“, – patikslina mintį ūkininkas Z. Aleksandravičius. – Todėl taip ilgai tęsiasi mūsų bendradarbiavimas. Žemdirbiai dabar turi iš ko pasirinkti, vienąkart netekus pasitikėjimo, jį atgauti užtrunka ilgai.“

Aleksandravičių šeimos ūkiuose šį sezoną įvairiomis kultūromis bus apsėta apie 2 000 ha. Jau žaliuoja 1 050 ha žieminių kviečių ir 620 ha žieminių rapsų. Apie 200 ha skirta salykliniams miežiams, 200 ha – pupoms, 40 ha – kanapių sėklai. Rapsų auginama bene 12 veislių, 7 kviečių veislės, yra daug bandymų laukelių.

„Nes reikia mokytis, reikia ir suklysti, vėl mokytis, iš naujo bandyti“, – tokia yra ūkininko Z. Aleksandravičiaus galvosena.

AMAZONE gaminama technika puikiai žinoma pasaulio rinkose dėl plataus pasirinkimo, modernumo, siekio pritaikyti naujas technologijas ir nedelsiant jas pristatyti vartotojams. AB „Lytagra“ kiekvienais metais stengiasi ne tik pristatyti visas AMAZONE naujoves, bet ir pateikti kuo įvairesnės technikos ekspozicijas. AB „Lytagra“ filialuose galima išvysti AMAZONE žemės dirbimo techniką, sėjos mašinas, trąšų barstomąsias bei augalų apsaugos purkštuvus. Iš augalų apsaugos purkštuvų galima pasirinkti pakabinamus UF, prikabinamus UG ir UX, taip pat ir savaeigius purkštuvus „Pantera“. Kad patenkintų kiekvieno poreikius, purkštuvai gali būti su 900–12 000 l rezervuarais ir 12–40 m sijų darbiniu pločiu. AMAZONE taip pat garsėja kokybiškais trąšų barstytuvais, jų šį pavasarį parduota gerokai per 30. Pakabinamus barstytuvus galima pasirinkti su trąšadėžėmis, kurių talpa siekia nuo 1 000 iki 4 200 l, o prikabinamų – nuo 5 500 iki 10 000 l.

Modernus diskinis prikabinamas skutiklis „Catros“ su sėjamąja jau ūkininko kieme.

Sėjos mašinų įvairovė taip pat labai patraukli – nuo mechaninių ir jau laiko patikrintų sėjamųjų D9 iki pneumatinių ražieninių sėjamųjų „Primera“ ar „Condor“, kurių darbiniai pločiai siekia 12–15 m. Bene paklausiausios Lietuvoje yra AMAZONE pneumatinės kombinuotos sėjamosios „Cirrus“, jos ypač vertinamos dėl universalaus trąšų pritaikymo. Šiais metais Lietuvoje bus pristatyta naujos kartos tiksliosios sėjos sėjamoji „Precea“, kuri turėtų tapti viena paklausiausių sėjamųjų norint našiai sėti kukurūzus ar kitas kultūras.

AMAZONE turi plačią žemės dirbimo technikos įvairovę: gaminami rotoriniai kultivatoriai KX, KE ir KG, diskiniai skutikliai „Catros“ (jų darbiniai pločiai siekia nuo 2,5 iki 12 m), noraginiai pakabinami bei prikabinami giluminiai skutikliai „Cenio“ ir „Cenius“. Pernai serijinėje gamyboje atsirado kombinuoti skutikliai „Ceus“, jie puikiai susidoroja su dideliais ražienos kiekiais, ypač nepamainomi po kukurūzų  ar saulėgrąžų nuėmimo. Šiais metais AMAZONE pradėjo prikabinamų diskinių skutiklių „Catros XL“
serijinę gamybą.

Pirmasis toks Lietuvoje, būtent į Kupiškį atvežtas „Catros XL 8003-2TX“ diskinis skutiklis yra net 8 m darbinio pločio, su dideliais 610 mm skersmens žemės dirbimo diskais. Šie diskai dar intensyviau maišo, smulkina organines liekanas ir gali išdirbti žemę nuo 5 iki 16 cm gylio. Šis skutiklis turi vieną geriausių rinkoje dirbamos žemės reljefo kopijavimo sistemą ,,ContourFrame“ – kiekvienas skutiklio segmentas atskirai kopijuoja žemės paviršių, o tai leidžia išlaikyti vienodą darbinį gylį per visą darbinį plotį. Naujoji ,,Smart-Frame“ sistema teikia galimybę itin lengvai keisti gylį esant traktoriaus kabinoje. Ši technika turi dar vieną savybę – komplekte yra nauja AMAZONE smulkių sėklų sėjamoji „GreenDrill 501“ su 500 l sėkladėže, galinčia turėti nuo 16 iki 48 sėklavamzdžių. Ji gali atlikti technologinių vėžių kontrolę ir yra valdoma per ISOBUS terminalą.

Virginija JUŠKIENĖ

ŪP korespondentė

Autorės nuotraukos

Nr.150/7

 

 

 

 

Zigmantas Aleksandravičius, skutiklis Amazone