Kokias apsaugos kameras rinktis ir kaip jas įrengti?

Prasidėjus darbų kaime ir priemiesčių soduose periodui, šį sezoninį aktyvumą, deja, lydi ir kitas aktyvumas – ūkio technikos, įrankių ir kitokių namų bei ūkio apyvokos daiktų vagystės iš namų ir sodybų. Siekiant aptikti ilgapirščius, užfiksuoti jų įsibrovimą ir kartu atgrasyti juos, tapo populiaru įrenginėti vadinamąsias IP kameras, siunčiančias vaizdus per bevielį internetą. Tačiau neretai vartotojai pritrūksta žinių, kokias kameras ir kaip įrengti, kad jos veiktų efektyviai, patikimai ir saugiai.

Anksčiau vaizdo stebėjimo kameros kartu su įrašančiu įrenginiu buvo sudėtingas ir nepigus apsaugos sprendimas, reikalaujantis specialių žinių ir įgūdžių tam instaliuoti ir eksploatuoti. Dabar kameras įsirengti gali praktiškai kiekvienas savo turtą norintis apsaugoti žmogus.

Kita vertus, šis paprastumas yra apgaulingas – ne kiekvienas vartotojas žino, kaip įsirengti kameras, kad jos veiktų efektyviai ir be sutrikimų, o jų transliuojami vaizdai nebūtų prieinami visiems. Dėl to MEZON komanda, turinti patirties kamerų pardavimo ir įrengimo srityje, nori pasidalinti su jumis šiais keliais naudingais patarimais.

Lauko ar vidaus kamera?

Tai priklauso tik nuo jūsų poreikių – ar norite apsaugoti viduje esantį turtą, ar svarbu matyti, kas vyksta jūsų kieme ar teritorijoje. Renkantis išorės kamerą būtina, kad ji būtų pritaikyta lauko sąlygoms, turėtų visus reikiamus sertifikatus, būtų atspari vandeniui, šalčiui, karščiui, dulkėms ir su naktinio matymo galimybe.

Tik priminsime, kad papildomas lauko teritorijos apšvietimas su judesio detektoriumi labiau išryškina vaizdo kokybę naktį, kadangi apšvietimas įsijungia reaguodamas į judesį ir apšviesdamas stebimą teritoriją. Kamera ir apšvietimo prožektorius turi žiūrėti ta pačia kryptimi, tačiau atstumas tarp jų turi būti ne mažesnis kaip 1 metras.

Tinkama vieta

Atidžiai apžiūrėkite savo teritoriją, raskite vietas, kuriose geriausia talpinti kameras su pasirinktu apžvalgos kampu. Arba rinkitės specifines vietas, kuriose laikote ypač vertingus daiktus ar techniką, kad dėmesys būtų koncentruotas į jas. Tačiau nepamirškite: jeigu ruošiatės kamerą įrengti nuolatinėje (nekeičiamoje) pozicijoje, rinkitės tokį modelį, kuris būtų maitinamas ne iš baterijų, bet stacionaraus maitinimo tinklo. Taip pat nederėtų kamerų įrenginėti tokiose vietose, kuriose jų objektyvus galėtų „apakinti“ pernelyg stiprus natūralus ar dirbtinis šviesos srautas. Jeigu kamera atsukta į šviesos šaltinį (langą ar įėjimo duris), pažeidėjo nebus galima atpažinti.

Daugiau kamerų

Nepaisant to, kad daugelis šiuolaikinių kamerų turi gerą optiką, jas per atstumą galima sukioti įvairiais kampais ir pritraukti vaizdą, vis tik derėtų įvertinti, kad viena kamera negali efektyviai apžvelgti visų saugomos erdvės taškų. Pritraukimo funkcija mažina raišką ir aprėpiamą vaizdo plotą, o kameros pasukimo sparta gali būti nepakankama realioje situacijoje. Jau nekalbant apie tai, kad dažnai stebimoje teritorijoje esama įvairių pastatų ir objektų, natūraliai blokuojančių matymą tam tikra kryptimi. Tad, užuot pasikliovę reklamuojamomis kameros galimybėmis, įrenkite daugiau kamerų skirtinguose stebimos erdvės kampuose. Idealu kameras įrengti taip, kad jos „matytų“ ir taip saugotų viena kitą. MEZON siūlomame asortimente kaip tik galima rasti kelių skirtingų rūšių kameras, kurias pritaikę buityje galite sukurti puikų apsaugos sprendimą.

Kokios funkcijos reikalingos?

Pirmiausiai reikalinga aukštoji (full HD) raiška, ji padės išgauti ryškų, aiškiai matomą vaizdą. Taip pat naktinis režimas – didelė dalis nusikaltimų įvyksta būtent naktimis. Pasukamumas – rinkitės produktą, kuris gali suktis skirtingais kampais. Ir paskutinis dalykas – šiais laikais be išmaniųjų programėlių – nė žingsnio. Atsisiųskite kameros programėlę ir gaukite pranešimus į savo išmanųjį įrenginį, prisijunkite ir realiu metu matykite, kas vyksta jūsų kaimo sodyboje ar name.

Duomenų saugumas

Rinkdamiesi kamerą, atkreipkite dėmesį, ar ji leidžia pasikeisti prisijungimo vardą, slaptažodį, ar valdote administratoriaus, ar tik vartotojo prisijungimą, ar siuntimo metu yra šifruojami kameros vaizdų duomenys, ar kameros interneto adresas (URL) prasideda nesaugiu užrašu „http“, ar saugesniu „https“. Jeigu į šiuos ir kitus duomenų saugumo klausimus nekreipsite dėmesio, rizikuojate IP kamerų saugomą namą ar sodybą paversti atviriausia vieta pasaulyje!

Taigi vienas paprasčiausių, didelių kaštų nereikalaujantis būdas namams saugoti yra įsirengti MEZON internetą kartu su lauko ar vidaus apsaugos kameromis. MEZON salonuose siūlomos tiek lauko kameros, pasižyminčios atsparumu šalčiui, vėjui, drėgmei, tiek vidaus kameros, kurios gali sukiotis 360 laipsnių kampu. Šių kamerų pajungimo žingsniai kaip niekad paprasti ir kiekvienam įkandami – užtenka įrengti kamerą ten, kur norite, įjungti į rozetę, prijungti prie WiFi ryšio, atsisiųsti programėlę į savo išmanųjį įrenginį ir susikonfigūruoti reikiamus nustatymus. Štai ir viskas – jūsų namais pasirūpinta.

Gyvenkite saugiai ir sveikai.

MEZON komanda

PT