Kubilas – ne ežeras, bet irgi smagu

Jei sodyboje nėra ežero, kūdros ar baseino, kodėl gi neatsigaivinus kubile! „Per pastaruosius dvejus metus praradę galimybę mėgautis SPA centrais ir masažais, žmonės atsigręžė į kubilus su masažinėmis sistemomis, pašvietimu. Tai puiki galimybė pailsėti ir atsipalaiduoti tiesiog savo kieme“, – įrenginio nauda neabejoja Simona Skliutaitė, Senojoje Varėnoje įsikūrusios UAB „Edjusta“ komercijos vadovė.

Rytas PAUKŠTYS

 

Svarbiausi klausimai

Stiklo pluošto kubilas su integruota krosnele.

„Jei norite įsigyti kubilą, tačiau neįsivaizduojate, koks jums reikalingas ir kaip išsirinkti, visada klauskite pardavėjo. Jis apie savo prekes žino viską, todėl neabejotinai pasiūlys optimalų variantą. Tačiau važiuodami rinktis, turite žinoti, kokie jūsų poreikiai“, – pataria Simona. Parduotuvėje būtinai paklaus, ar sodyboje, kurioje stovės kubilas, gyvenate nuolat, ar tik poilsiaujate, kiek laiko galite ir norite skirti jo priežiūrai (tai svarbu, jei ketinate įsigyti medinį – toks reikalaus daugiau priežiūros).

Renkantis šį lauko įrenginį svarbu numatyti ir tai, kiek žmonių vienu metu ilsėsis kubile, kokį vandenį naudosite – gręžinio, upės ar ežero. Jeigu norėsite pasimėgauti masažais ir LED apšvietimu, turite pagalvoti, kur statysite kubilą, nes reikės elektros instaliacijos (220 V).

Mediniai

Mediniai kubilai mėgiami žmonių, kurie vertina ekologiją ir natūralumą, tačiau reikalauja daugiau priežiūros. Neprižiūrimi pradės pūti, atsiras grybelis. Renkantis medinį kubilą, reikėtų pasidomėti, iš kokios medienos jis pagamintas, nes nuo to priklausys gaminio ilgaamžiškumas.

Stiklo pluošto kubilas su išorine krosnele.

Dėl sąlyginai nedidelės kainos mėgstami Sibiro eglės kubilai. Tinkamai prižiūrimi jie tarnauja 10 metų. Visais laikais populiarus prabangusis Sibiro maumedis – vanduo, temperatūrų skirtumai jo beveik neveikia, todėl iš šio medžio pagamintu kubilu galima naudotis daugiau kaip 20 metų. „Dar yra galimybė įsigyti kubilą iš termomedienos – specialiai apdorotos eglės medienos. Ji yra atsparesnė už paprastą eglę ir tamsesnės spalvos“, – apie medžiagų patvarumą pasakojo S. Skliutaitė.

Plastikiniai ir stiklo pluošto

Tiek plastikiniai (polipropileno), tiek stiklo pluošto kubilai visada būna su medienos apdaila, todėl žvelgiant atrodys kaip mediniai. Polipropileno kubilai kiek brangesni už medinius, tačiau atsparūs UV spinduliams, šalčiams, aplinkos poveikiui.

Stiklo pluošto kubiluose suoleliai paprastai būna išgaubti formuojant patį kubilą, todėl reikia mažiau vandens, o mažesnis vandens kiekis greičiau įšyla. Jie ilgaamžiai – užtenka pakeisti medžio apdailą, nekeičiant viso kubilo.

Tokio tipo kubilai gerokai lengviau prižiūrimi, po maudymosi pakanka tiesiog išleisti vandenį, o medinę apdailą kartais impregnuoti.

Svarbi dalis – krosnelė

Be abejo, kuo kubilas didesnis, tuo galingesnė krosnelė, kad nereikėtų kūrenti pernelyg ilgai. Svarbu žinoti, kad kubilų krosnelės yra išorinės, vidinės ir integruotos. Tad renkantis būtina įvertinti, kuri tinkamiausia. „Sunku konkrečiai įvardyti, kurie kubilai geresni. Šiuo metu rinkoje populiariausi stiklo

Kubilas su polipropileno įdėklu ir maumedžio apdaila, suoliukais.

audinio su integruotomis krosnelėmis. Šiuolaikiškas dizainas, aptaki forma, išlieti ergonomiški suoliukai, maža vandens talpa, patogus kūrenimas iš lauko, kai pati krosnelė paslėpta kubilo viduje, labai vilioja klientus“, – privalumus vardijo specialistė.

Anot jos, ieškant ekonomiškesnio varianto, galima rinktis kubilą su vidine krosnele. Ji įmontuota įrenginio viduje, atskirta medine tvorele (tik mediniuose ir plastikiniuose kubiluose). Krosnelė kūrenama malkas į pakurą dedant iš viršaus – degdamos jos greitai sušildo vandenį. Tokio kubilo minusas – jį sudėtingiau valyti, nes vieta aplink krosnelę sunkiau prieinama.

Išorinės krosnelės statomos šalia kubilo. Pliusas – visas kubilo vidus išnaudojamas sėdimoms vietoms. Minusas – jeigu yra mažų vaikų, reikia saugoti, kad priėję prie krosnelės nenusidegintų.

Krosnelės gaminamos iš įvairių nerūdijančių metalų. Metalo savybės svarbios, kai planuojama vandenį kubile laikyti ilgesnį laiką, o jo kokybei užtikrinti bus naudojami chloras ir druska. Kai kurios metalo rūšys gali sureaguoti į chemines priemones ir pradėti leisti vandenį per suvirinimo siūles. Tokiu atveju gamintojas netaikys garantijos! Tad jau renkantis krosnelę svarbu nuspręsti, ar vandenį keisite po kiekvieno pasimaudymo, ar laikysite ilgiau su cheminėmis priemonėmis. „Vis tik patarčiau rinktis chemijai atsparų metalą – juk tai ilgalaikis pirkinys, – pataria S. Skliutaitė. – Netikėtai pasikeitus aplinkybėms, nereikės nerimauti ar papildomai investuoti.“

Simonos Skliutaitės nuotraukos

2021-07-15