Columbus +18,7 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 3 Bal 2025
Columbus +18,7 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 3 Bal 2025

„AgriFood Lithuania DIH“ generalinė direktorė, Europos klasterių aljanso viceprezidentė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė ir „EIT Food CLC North-East“ direktorė Marja-Liisa Meurice.

Agromaisto sektorių transformuojantis forumas

2024/11/24


Lapkričio 26 d. Vilniaus rotušėje jau penktą kartą įsikurs kasmetis tarptautinis renginys „AgroMaisto forumas 2024“, kuris vien praėjusiais metais pritraukė 3 500 tiesioginės transliacijos žiūrovų ir 300 kviestinių svečių iš viso pasaulio dėmesį. Pirmasis ir didžiausias tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse dialogui apie sektoriaus ateities iššūkius, galimybes bei sprendimų paieškai sutelks politikos, verslo ir mokslo lyderius. Šiais metais skaitmeninių inovacijų centrui „AgriFood Lithuania“ organizuojant renginį talkina stiprus partneris – „EIT Food“, remiamas Europos inovacijos ir technologijos instituto (EIT).

Šiais metais skaitmeninių inovacijų centrui „AgriFood Lithuania“ organizuojant renginį talkina stiprus partneris – „EIT Food“, remiamas Europos inovacijos ir technologijos instituto (EIT). Tarp renginio partnerių yra ir „Business at OECD“ – Verslo ir pramonės patariamasis komitetas, veikiantis prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos, bei Lietuvos pramonininkų konfederacija.

„AgroMaisto forumas“ pirmą kartą surengtas 2019 m., siekiant į vieną vietą suburti Lietuvos ir užsienio ekspertus, įmones bei inovatorius, kurie kartų galėtų spręsti agromaisto sektoriaus iššūkius ir kurti ilgalaikes perspektyvas, taip pat parodyti Lietuvos galimybes ir inovatoriškumą tarptautiniams partneriams. Per paskutinius penkerius metus forumas sparčiai augo, jo koncepcija plėtėsi, o žemės ūkio ir maisto tematikos atsirado beveik visose įtakingiausiose Lietuvos konferencijose. O štai Lietuvą ir patį forumą aplankė europinių, pasaulinių organizacijų vadovai ir atstovai – „EIT Food“, „EBPO“, „Verslo prie EBPO“, Europos Komisijos, Europos klasterių aljanso, žymiausių universitetų, pavyzdžiui, Vageningeno, ir kitų atstovai, Europos komisarai.

Su šiuo renginiu „AgriFood Lithuania“ organizacija tapo tokio masto renginių, skirtų inovacijoms agromaisto sektoriuje, pioniere. „AgroMaisto forumas“ buvo pirmasis toks renginys Baltijos šalyse, tarp Lietuvos ir užsienio šalių ekspertų nutiesęs tiltą ir leidęs dalytis patirtimi, įžvalgomis, pritraukti užsienio investicijas ir skleisti informaciją apie Lietuvos potencialą. Kasmet sulaukiama vis daugiau dėmesio iš užsienio šalių.

Šiemet „AgroMaisto forume“ bus kalbama sektoriui gyvybiškai svarbia tema – „ATEITIES LAUKAS: agromaisto sektoriaus transformacija atsparumui ir tvarumui užtikrinti“. Pavadinimas „ateities laukas“ pasirinktas neatsitiktinai – tai tvarumo, aprūpinimo maistu problemas galintis spręsti sektorius, turintis didžiausią potencialą inovacijoms. Jį galima transformuoti diegiant technologines inovacijas, stiprinant žiedinę bioekonomiką, mažinant maisto švaistymą ir optimizuojant gamybą taip, kad būtų tvariau naudojami ištekliai. Apie tai plačiau diskutuos, pateiks savo unikalias perspektyvas ir ieškos bendrų sprendimų verslo atstovai, politikos formuotojai, mokslininkai ir technologijų kūrėjai.

Šią diskusiją papildys ne mažiau reikšminga tema – „Dirbtinis intelektas ir inovacijos tvariam agromaisto sektoriui: atsparių ir konkurencingų ateities regioninių ekosistemų formavimas bendradarbiaujant verslui“. Regioninės ekosistemos leidžia pasinaudoti vietos žiniomis, resursais ir infrastruktūra, kad būtų kuriami sprendimai, tinkantys būtent tam regionui. Kuriant tokią ekosistemą, inovacijos gali būti pritaikytos specifiniams iššūkiams, pavyzdžiui, žemės ūkyje esančios aplinkos ir klimato sąlygos ar darbo jėgos specifika. Ekosistema taip pat užtikrina, kad visi šio sektoriaus dalyviai – ūkininkai, verslas, mokslas ir valdžia – galėtų keistis žiniomis, kartu testuoti naujoves ir įgyvendinti sprendimus, kuriančius ilgalaikę naudą.

Verslų bendradarbystė čia yra ypač svarbi, nes kiekviena organizacija turi skirtingų žinių ir išteklių, todėl dirbdamos kartu jos gali pasiekti kur kas didesnį poveikį nei veikdamos atskirai. Bendri projektai leidžia išbandyti naujas technologijas ir sprendimus bei efektyviau reaguoti į rinkos pokyčius ir taip formuoti tvarią bei atsparią sistemą, pasirengusią ateities iššūkiams.

„EIT Food CLC North-East“ direktorė Marja-Liisa Meurice akcentavo partnerysčių ir idėjų dalijimosi svarbą, kuriant naujus sprendimus: „Kiekvienas ekosistemos dalyvis privalo būti įtrauktas, nes jei dirbi tik su to paties rato žmonėmis, toli nenužengsi. Svarbu turėti kuo įvairesnių partnerių.“ Ji taip pat išryškino bendrų tikslų reikšmę: „Jei nėra bendro tikslo ar bent jau kelrodžio, kaip galime judėti pirmyn? Negalime. Tai kaip šokti tango pagal lėtą valso muziką: nesuderiname ritmo ir judame netinkama kryptimi.“

Dirbtinis intelektas ir inovacijos yra esminiai komponentai, kurie efektyviau ir greičiau padeda spręsti šiuolaikinius uždavinius. Dirbtinis intelektas leidžia geriau suprasti duomenis ir analizuoti situacijas realiuoju laiku, padeda ūkininkams ir gamintojams priimti tikslesnius sprendimus dėl gamybos, efektyviau naudoti išteklius ir optimizuoti procesus. Taip mažinamos atliekos ir užtikrinama, kad gamyba būtų nekenksminga aplinkai. Be to, inovacijos, kylančios iš tokių regioninių ekosistemų, tampa pavyzdžiu, kurį galima pritaikyti ir kituose regionuose.

Prisijungti prie šio svarbaus dialogo kviečiami ne tik agromaisto sektoriuje veikiantys ekspertai, atstovai, bet ir besidomintys tvarumu, maisto saugumu, jo ateitimi ir inovacijomis. Forumas yra nemokamas, o užsiregistravusiems oficialioje svetainėje bus transliuojamas internetu.

Apie „EIT Food“

„EIT Food“ yra didžiausia ir dinamiškiausia maisto inovacijų bendruomenė pasaulyje. Spartiname inovacijas, kad sukurtume ateičiai tinkančią maisto sistemą, kuri gamintų sveiką ir tvarų maistą visiems.

Palaikomi Europos inovacijų ir technologijų instituto (EIT), Europos Sąjungos institucijos, investuojame į projektus, organizacijas ir asmenis, kurie pritaria mūsų tikslams sukurti sveiką bei tvarią maisto sistemą. Mes atskleidžiame inovacijų potencialą įmonėse ir universitetuose, didiname žemės ūkio ir maisto produktų startuolių mastą, kad rinkai pateiktume naujas technologijas ir produktus, suteikiame verslininkams ir specialistams įgūdžių, reikalingų norint pakeisti maisto sistemą. Savo darbe didžiausią dėmesį skiriame vartotojams, padedame kurti pasitikėjimą, atkurdami jų ryšį su maisto kilme.

Esame viena iš devynių inovacijų bendruomenių, kurias įsteigė Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT) – nepriklausoma ES institucija, įkurta 2008 m., siekiant skatinti inovacijas ir verslumą visoje Europoje.

Sužinokite daugiau internete adresu www.eitfood.eu arba sekite mus socialiniuose tinkluose: „X“ (anksčiau „Twitter“), „Facebook“, „LinkedIn“, „YouTube“ ir „Instagram“.

agrifood

 

 

„AgriFood Lithuania DIH“ fotoinformacija

Forumo partneriai

up logo

 

 

 

Dalintis