Pasak NMA direktoriaus pavaduotojo Tomo Orlicko, susidomėjimas ES parama, skirta jauniesiems ūkininkams, auga. Pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“ galima gauti iki 60 tūkst. Eur. Ūkininkai gali rinktis jiems reikalingą paramos formą: dotaciją, t. y. vienkartinę išmoką, dotaciją ir lengvatinę paskolą arba tik lengvatinę paskolą.
Priemonė, pagal kurią remiami įsikurti norintys jaunieji ūkininkai, yra viena rizikingiausių. Vis daugiau nerimą keliančių signalų gaunama ir iš kitų ES šalių, situacija aktyviai domisi ir ES audito institucijos. „Stebime tokią tendenciją – tikrai dirbantys jaunieji ūkininkai dabar yra atsidūrę tarp girnų. Dėl paramos su realiai ūkininkaujančiais konkuruoja pasipelnyti siekiantys išmokų medžiotojai“, – teigė T. Orlickas.
Jaunųjų ūkininkų subsidija yra 100 proc. finansuojama ES paramos lėšomis, todėl ir atsiranda daug norinčiųjų gauti paramą, prie kurios nereikia prisidėti savo lėšomis. Siekiant sąžiningo ir skaidraus ES lėšų paskirstymo, NMA nuolat bendradarbiauja su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.
Po praėjusiais metais įvykusio paraiškų rinkimo buvo peržiūrėtos sankcijos ir papildomi apribojimai dėl susietumo, pajamų nustatymo bei kt. Papildomi reikalavimai ir neplaniniai patikrinimai sukėlė kai kurių ūkininkų nepasitenkinimą.
„Tendencijas matome labai aiškiai. NMA atliekami patikrinimai yra įrankis išsiaiškinti tikruosius ūkininkus“, – sakė ministras K. Navickas.
Ministras paragino ūkininkų asociacijas pateikti konkrečius siūlymus, kaip galima būtų patobulinti paramos administravimo procesus.
Pagal ŽŪM informaciją
Asociatyvi 123rf nuotr.
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos