Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

Atskleistas nusikalstamas tinklas: pavojingos atliekos iš Jungtinės Karalystės buvo įvežamos į ES

2024/07/07


Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) kartu su Ispanijos „Guardia Civil“ demaskavo metalo laužo perdirbimo įmonę šiaurės Ispanijoje, kuri, neteisingai deklaruodama iš Jungtinės Karalystės (JK) importuojamas transporto priemones, į ES įvežė pavojingas atliekas.

Per operaciją sulaikyti septyni asmenys, dar penkiems pateikti kaltinimai įtarant gamtos ištekliams ir aplinkai nusikalstama veikla, sertifikatų klastojimu, pinigų plovimu, mokestiniu sukčiavimu ir organizuotu nusikalstamumu.

OLAF atliko pagrindinį vaidmenį šioje operacijoje, užmegzdama ryšius su atitinkamomis Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir Vokietijos institucijomis.

Transporto priemonės buvo parduodamos dalimis internetu. Iš pradžių tyrimas buvo nukreiptas į šios interneto svetainės serverius, veikiančius Prancūzijoje ir Vokietijoje. OLAF taip pat naudojosi Vokietijos federalinės kriminalinės policijos biuro ir Prancūzijos valdžios institucijų parama. Jų pagalba buvo labai svarbi analizuojant priimančiuosius serverius ir atskleidžiant diversinį manevrą, kuriuo siekta suklaidinti tyrėjus, nes serveriai iš tikrųjų buvo Ispanijoje.

„Guardia Civil“ apskaičiavo, kad nuo 2021 m. sausio į Ispaniją atvyko 424 transporto priemonės, daugiau nei 600 000 kilogramų laužo, skirto būtent šiai įmonei. Kelios kratos buvo atliktos namuose, įmonės kieme ir sandėlyje, kur buvo rasta ir šiuo metu analizuojama daugybė su operacija susijusių dokumentų.

Atiduodant transporto priemones į metalo laužą, visi pavojingų medžiagų likučiai (alyvos, stabdžių skysčiai ir oro kondicionavimo skysčiai) turi būti tinkamai apdorojami, tvarkomi įgaliotose šalinimo įmonėse. Dėl sąlyčio su oru šie skysčiai (tetrafluoretanai) tampa lakūs, dujos atmosferoje gali išbūti 14 metų, prisidėdamos prie visuotinio atšilimo bei kenkdamos žmonių sveikatai.

 

ŪP portalas su OLAF

© Guardia Civil nuotr.

Dalintis